R. Juknevičienė: estai siekia, kad oro policija būtų rotuojama tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos

Autorius: Data: 2012-04-26 , 15:32 Spausdinti

Eglė SAMOŠKAITĖ

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė teigia, kad Estija siekia, jog NATO šalių vykdoma oro policija, sauganti Baltijos valstybių oro erdvę, būtų rotuojama tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro uostų. Tačiau, anot ministrės, Lietuva rotacijai prieštarauja, nes esą tokiu atveju oro policijos misija taptų brangesnė.

Taip ministrė atsakė į partijos Tvarka ir teisingumas atstovo Andriaus Mazuronio klausimą Vyriausybės valandos metu. Tiesa, parlamentaras išsakė susirūpinimą, esą estai siekia perkelti oro policijos misijos rezidavimo vietą iš Lietuvos karinių oro pajėgų bazės Šiauliuose į Estijos karinį oro uostą.

„Šita problema žinoma jau seniai, praėjusioje kadencijoje dirbdama Nacionalinio saugumo i gynybos komitete žinojau, kad Estija siekia, jog oro policijos misija būtų rotuojama. Nėra siūlymų perkelti, yra siūlymai rotuoti – skirtumas tas, kad misija paeiliui turėtų persikelti vis į kitą oro uostą. Taip, Estija to siekia, to neslepia ir deda dideles investicijas. Estai šių metų biudžete jau skiria 2 proc. biudžeto savo gynybai, jie turi lėšų tam procesui, bet NATO nekelia šiuo metu to klausimo, tai yra Baltijos valstybių apsisprendimas“, – teigė R. Juknevičienė.

Krašto apsaugos ministrės teigimu, Lietuva nesutinka su tokiu Estijos pasiūlymu, nes mano, kad taip oro policijos misija taps brangesnė.

„Tai, ką daro estai savo oro uoste, ką daro latviai savo struktūroje, tai stiprina Baltijos valstybių gynybinę galią. Mes remiame estus, kad jie nori turėti savo karinį oro uostą, tačiau mes nesutariame, tai tiesa. Mes manome, kad nebebūtų šita oro policijos misija nebebūtų taip patraukli, ji taptų brangesnė, jeigu būtų rotuojama pusę metų viename oro uoste, pusę – kitame. Juk reikia išlaikyti infrastruktūrą, o tai kainuotų žymiai brangiau ir nežinau, ar tai teigiamai įvertintų mūsų partneriai“, – sakė R. Juknevičienė.

DELFI primena, kad Baltijos šalims tapus NATO narėmis 2004 m. kovą, Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvės apsaugą perėmė NATO. Kadangi Baltijos šalys neturi tinkamų kovinių orlaivių savarankiškai oro erdvės apsaugai, NATO sąjungininkės rotuodamos tarpusavyje siunčia savo karius ir naikintuvus į Lietuvos karinių oro pajėgų bazę Šiauliuose dalyvauti oro policijos misijoje Baltijos šalyse.

NATO Šiaurės Atlanto Taryba 2012 metų vasario mėnesį nusprendė, jog NATO oro policija bus ilgalaikė misija, kuomet buvo sutarta, jog misija, kuriai mandatas buvo suteiktas iki 2014 m., bus pratęsta, jos peržiūrą numatant po 2018 metų.

KAM nuotr.

www.delfi.lt

Nuotraukoje: Lenkijos karinių oro pajėgų naikintuvai Mig-29

Kariuomenė , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra