Puse tūkstančio jaunų lietuvių Naujuosius sutinka Lenkijoje, Taizé susitikime

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Poznanėje, (2009 12 282010 01 02), viename iš didžiausiame Lenkijos mieste (turi apie 580 tūkst. gyventojų), Taizé bendruomenė tęsia pasitikėjimo piligrimystę. Nepaisydami krizės ir gąsdinančio gripo į Poznanę susirinko daugiau nei 30 tūkstančiai jaunų dalyvių. Iš Lietuvos – apie puse tūkstančio jaunuolių, praneša krikščionybės žiniasklaidos tarnyba.
 
Manoma, kad dabartinės Poznanės vietovėje įvyko Lenkijos krikštas. Pirmasis istorinis šios valstybės valdovas – kunigaikštis Mieszko I (valdė iki 992 m.) 966 m. buvo čekų pakrikštytas ir laikomas pirmuoju krikščionišku Lenkijos valdovu. 968 m. Poznanėje – įkurta vyskupija. Ankstyvaisiais Viduramžiais Poznanė ir Gnieznas buvo svarbiausi jaunosios Lenkijos valstybės centrai.
 
Kaip ir kiekvienais metais, Taizé naujametiniame susitikime, atvykusius svečius priėmė vietinės parapijos. Visi atvykusieji buvo apgyvendinti svetingose lenkų šeimose. Pagrindinės pamaldos ir susitikimai vyko dideliuose parodų rūmuose, o kultūrinė programa – pristatoma visame Poznanės mieste. Paskutinę 2009 m. valandą parapijose buvo rengiamos Vigilijos už taiką. Išmušus Naujųjų metų dūžiams, visi savose parapijose šventė Naujųjų metų sutikimą. Susitikimas pasibaigė 2010 m. sausio 2 d.
 
Taizé bendruomenės prioras brolis Aloyzas kiekvienos dienos vakare, Taizé naujametiniuose susitikimuose, pateikdavo trumpų apmąstymų. „Kodėl tikėti šiandien? Kokie yra motyvai, galintys atvesti prie Dievo, prie Jėzaus Kristaus“, – klausė brolis Aloyzas. Pasak jo, negalime išvengti tokių klausimų, klausimų apie gyvenimo kryptį, apie tai, kuo tikėti.
 
Taizé jaunimo susitikimui Poznanėje, dar prieš jam prasidedant, sveikinimus bei linkėjimusperdavė didžiausių Europos – ir ne tik krikščioniškų – bendruomenių ar organizacijų vadovai.
 
Popiežiaus Benedikto XVI sveikinime jaunuoliai užtikrinami, kad „savo maldoje Šventasis Tėvas yra kartu su jumis visais, Taizé bendruomenės kvietimu susirinkusiais į Poznanę, jo didžiojo pirmtako Jono Pauliaus II tėvynėje“. „Džiaukitės Dievo jums padovanotu troškuliu, kuris yra jūsų, kaip Dievo sūnų ir dukterų, orumo išraiška. Šiame 32–jame Europos jaunimo susitikime Lenkijoje – dar viename jūsų pasitikėjimo piligrimystės žemėje etape – jūs visi kartu atrasite, koks didelis yra džiaugsmas semtis iš gyvojo Dievo šaltinio ir bendrauti Kristuje. Būtent į tokį džiaugsmą jus veda Jo kvietimas“, – rašo popiežius Benediktas XVI.
 
Jaunuolius Poznanėje sveikino ir Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus. Jo sveikinime rašoma, jog „Dievas nužengė į pasaulį ir dabar, būdamas istorijos dalimi, primena žmonėms, kad visą laisvę galima surasti Jame ir per Jį. Europa švenčia 20–ąsias Berlyno sienos griuvimo metines, tačiau dera prisiminti, kad griuvimą paskatino krikščionių susitelkimas. <…> Berlyno sienos griuvimas nėra vien tik politinis įvykis ar tam tikro istorinio etapo pabaiga, jis taip pat rodo ekumeniškumo jėgą.“
 
Susitikimą taip pat pasveikino Anglikonų Bažnyčios primas, Kenterberio arkivyskupas Rowan Williams, Maskvos ir Rusijos patriarchas Kirilas, Pasaulio liuteronų federacijos generalinis sekretorius, kunigas Izraelis Nokas, pasaulio reformuotųjų Bažnyčių aljanso generalinis sekretorius dr. Setri Nyromi. Sveikinimus taip pat atsiuntė Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki Moonas, Europos Vadovų Tarybos prezidentas Hermanas Van Rompuy ir Europos Komisijos prezidentas Manuelis Barozas.
 
Juozo Dapšausko nuotr.
 
Nuotraukose:
 
1. Taizé susitikimas Poznanėje (2009–2010 m.)
2. Didžiuliai prekybos centrai būna pritaikomi susitikimui
3. Malda tyloje…
4. Jaunimo minia susitikimo metu – bendroje maldoje

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra