Pščelnike paminėtos S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio metinės

Autorius: Data: 2011-07-18 , 10:18 Spausdinti

Rūta LANKININKAITĖ

Lenkijoje lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žūties vietoje paminėtos jų skrydžio per Atlantą 78 metinės.

Lakūnų žūties vietą nuo šiol primins ir trys lietuviški koplytstulpiai.

Laisvė ir Tėvynė – pagrindiniai žodžiai skambėję 2011 m. liepos 17-ąją Pščelniko (buvusio Soldino) miške, prie paminklo legendinio skrydžio per Atlantą didvyriams S. Dariui ir S. Girėnui.

Jungtinėse Amerikos Valstijose pakilę ir per Atlantą skridę lakūnai net be radijo ryšio septynis tūkstančius kilometrų tikėjosi įveikti per daugiau nei keturiasdešimt valandų.

Visa Lietuva liepos 16-osios vakarą su nerimu laukė įveikti Atlantą pasiryžusių lakūnų. Susirinkusi minia Kaune žvalgėsi į vakarus, tačiau lėktuvo taip ir nesulaukė.Tą akimirką niekas ir nežinojo, kad „Lituanicos“ nuolaužos mėtosi tarp Soldino pušų. Kitą dieną iš Vokietijos į Lietuvą atskriejo vilties nenešanti žinia – lakūnai žuvo miške.

„Lituanica“, kaip manoma, sudužo dėl audros ir variklio gedimo.

„Tai yra pavyzdys, kai dvi kaimyninės tautos, katalikiškos tautos, kurias vienija tos pačios vertybės, gali susivienyti tragiško liūdesio akimirką, ir šiandien esame liudininkai, kai ne tik vietiniai, bet ir iš Šcecino atvyksta žmonės atiduoti pagarbą S. Dariui ir S. Girėnui ir išreikšti pagarbą lietuvių tautai“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų viceministras Egidijus Meiliūnas.

Trys nauji tradiciniai lietuviški koplytstulpiai nuo šiol primins Lietuvos lakūnų žygdarbį – Odė didvyriams, Aukščiausiojo globa ir Motina globėja.

„Paėmiau popieriaus lapą ir pieštuką ir virpesys pagavo – laikas pačioje žemėje pabusti ir keltis. Todėl, kad gana to sąmyšio, karų, maišaties – mes susikalbame viena žemiška kalba“, – sakė tautodailininkas Algimantas Sakalauskas.

Memorialas S. Dariui ir S. Girėnui atminti buvo pastatytas 1936 m. tuometinėje Soldino apylinkėje pagal architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio projektą.

LTV „Panorama“

www.lrt.lt

Nuotraukoje: Nešamos gėlės

Aviacija , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra