Prozos konkursas sukvietė į Ustronės vienkiemį

Autorius: Data: 2016-09-08 , 10:08 Spausdinti

Prozos konkursas sukvietė į Ustronės vienkiemį

Šventės dalyviai prie Ustronės svirno. Reginos Baltrūnienės nuotr.

Ona STRIŠKIENĖ, Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos narė, www.voruta.lt

Rugsėjo 3 d. (šeštadienį)  Panevėžio rajone, Ustronėje, Juozo Tumo-Vaižganto ir knygnešių muziejuje, vyko baigiamasis prozos konkurso ,,Baltoji paukštė“ renginys. Konkursas rengtas trečiąjį kartą, pirmus du kartus šventė buvo Malaišiuose, Anykščių rajone. Ši metų renginys vyko Ustronės muziejuje-svirne. Pradžioje išsamiai apie knygnešystę, knygnešius,  kun. Juozo Tumo-Vaižganto veiklą kalbėjo muziejaus darbuotojas Audrius Daukša. Pagrojo kanklėmis, keletą dainų padainavo. Mintinai deklamavo poeto Justino Marcinkevičiaus eiles. Jis buvo pasirėdęs lininiais rūbais, tai dar labiau pabrėžė šios vietovės – Ustronės vienkiemio unikalumą

Šis „Baltos paukštės“ konkursas yra viena iš prozininkų saviraiškos, kūrybiškumo, pilietiškumo, tautiškumo formų. Jį rengia Lietuvos labdaros ir paramos fondo „Baltasis balandis“ pirmininkė Aldona  Širvinskienė iš Kunigiškių kaimo, Anykščių rajono. Vertinimo komisija konkursinius darbus vertino pagal kriterijus – meniškumą, formos ir turinio originalumą, aktualumą, kalbos turtingumą ir jos vaizdingumą.

Lietuvos labdaros ir paramos fondo „Baltasis balandis“ pirmininkė Aldona  Širvinskienė (kairėje), Ona Striškienė skaito konkursinį apsakymą

Į renginį atvyko kūrėjai iš Joniškio, Kauno, Klaipėdos, Kupiškio, Mažeikių ir Panevėžio rajono. Konkurso laureate tapo Diana Trijonytė-Jusčienė iš Mažeikių už novelę „Slėnio muzika“. Panevėžio rajono kūrėjos buvo spdovanotos Nominacijomis. Adelei Danguolei Samulionienei iš Velželio kaimo įteikta Nominacija už gražų minčių reiškimą. Onai Striškienei iš Paįstrio paskirta Nominacija už nuoširdumą išsaugant atmintį. Emilijai Valentinavičienei Nominacija paskirta už nuotaikingą jaunuolio išgyvenimų pasakojimą.

Norėjusieji turėjo galimybę įsigyti šių metų konkursinių kūrinių rinkinį „Pasivaikščiojimai 3“, kurį sudarė „Baltojo balandžio“ fondo pirmininkė Aldona  Širvinskienė. Smagu, kad miela Aldona sukviečia būrin paskaityti savos kūrybos, pabendrauti, o tai skatina kurti, domėtis kitų kūryba.

Kultūra , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra