Protesto prieš A. Sniečkaus pagarbinimo konferenciją piketo dalyvių viešas paklausimas LSDP pirmininkui A. M. Brazauskui

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Protesto piketo dalyviai, susipažinę su oficialaus pakvietimo į “mokslinę konferenciją – diskusiją” tekstu, suprato, kad A. Sniečkaus 100-ųjų gimimo metinių minėjimą organizavo LSDP. Vienas iš pagrindinių konferencijos organizatorių –  LSDP klubas “Mokslas”. Diskusijos dalyvių tarpe pirmaisiais įrašyti Jūsų, kaip partijos pirmininko, pavaduotojai. Kiti diskusijos dalyviai taip pat buvo Jūsų partijos nariai, rėmėjai, simpatikai.
Konferencijoje apie A. Sniečkų buvo kalbama kaip apie tautos gelbėtoją nuo rusifikacijos, pramoninės ir “mūrinės” Lietuvos kūrėją, mokslo mecenatą, net disidentą, atsisakiusį utopinių direktyvų žemės ūkyje. Bet istorinė tiesa yra kitokia. Ne “sakralinė” ir ne “mitologinė”, kaip rašo konferencijos organizatoriai, o paremta archyvų dokumentais ir komunistinio genocido aukų liudijimais.
A. Sniečkaus vykdyta industrializacija ir kolektyvizacija iš tiesų buvo šalies kolonizacijos sudedamosios dalys. Miestų rajonai, kaimai ir net nauji miestai buvo apgyvendinti vien rusakalbių atvykėlių. Konferencijoje nebuvo minimos A. Sniečkaus piktadarystės griaunant Lietuvos valstybingumą, krikščioniškąją Bažnyčią ir žudant patriotiškąją tautos dalį. A. Sniečkaus parašas yra po kiekvienu didelių represijų “prieš nacionalistinį pogrindį” ir nekaltų žmonių trėmimų aktu.
Norvegai savo Kvislingą viešai pakorė, o Lietuvoje valdančioji LSDP partija savąjį kvislingą tituluoja tautos gelbėtoju. Kaip tai suprasti sveiku protu? Ar socialdemokratai partijos viduje neturi kito konsolidacijos pagrindo, kaip tik komunistinio totalitarinio režimo vadukų garbinimą?
Jūs pats ne kartą lankėtės Genocido aukų muziejuje. Paskutinį kartą sukrėstas dokumentiniais vaizdais pasakėte: “Toks nežmoniškumas niekada neturi pasikartoti!” Tam nežmoniškumai vadovavo A. Sniečkus!
Raginame viešai per žiniasklaidą visai tautai pareikšti, ar Jūs ir Jūsų partija atsiriboja nuo A.Sniečkaus ir kitų lietuviškųjų kvislingų atminimo garbinimo? Jei to nepadarysite, daugelis Lietuvos žmonių supras, kad Jūs ir Jūsų partija grįžtate pas Mykolą Burokevičių, dar nepasiekę Briuselio ir Strasbūro sukate atgal į Maskvą.
Protesto piketo, vykusio prie Lietuvos mokslų akademijos, dalyviai

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra