Prokuroras: įgula ir keleiviai suprato, kad žus

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vakarų Rusijoje sudužusio lėktuvo, kuriuo skrido Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis ir dar 95 žmonės, įgula suprato, jog žus, kai orlaivis tūpdamas užkliudė medžius, ketvirtadienį, 2010 m. balandžio 15 d., sakė Lenkijos generalinis prokuroras Andrzejus Seremetas.
 
„Remiantis prokurorų turimais duomenimis, galima sakyti, kad įgula žinojo, jog katastrofa neišvengiama, kad ir iš to, jog lėktuvą ėmė purtyti, kai jo sparnai kliudė medžius, o mes neabejojame, jog būtent tai ir nutiko“, – radijui „TOKFM“ sakė generalinis prokuroras.
 
Rusų tyrėjai, kuriuos ketvirtadienį cituoja žiniasklaida, sakė, jog pradinis katastrofos vietoje aptiktų orlaivio savirašių prietaisų tyrimas rodo, jog nelaimė įvyko dėl pilotavimo klaidos.
 
Pasak jų, gali būti, kad orlaivio įgula, pasirinkdama lėktuvo pusiausvyros išlyginimo variantą po nesėkmingo mėginimo nutūpti esant sudėtingoms oro sąlygoms, neatsižvelgė į kai kuriuos Tu-154 pilotavimo ypatumus.
 
A. Seremetas tvirtino, jog pilotai prie sudūžtant orlaiviui atliko tik du mėginimus jį nutupdyti, nors rusų oro dispečeriai sakė, jog šio lėktuvo įgula tris kartus nepakluso rekomendacijoms skristi į kitą oro uostą.
 
Anksčiau šią savaitę generalinis prokuroras sakė, jog nėra jokių įrodymų, kad kas nors iš lėktuve buvusių žmonių spaudė įgulą nepaisyti skrydžių dispečerių rekomendacijų, kad nebūtų pavėluota į Katynės žudynių 70-ųjų metinių minėjimo ceremoniją netoli Smolensko esančiame memoriale.
 
L. Kaczynskio asmeniniai daiktai perduoti Lenkijai
 
Rusija perdavė Lenkijai L. Kaczynskio asmeninius daiktus.
 
„Dokumentai, taip pat kai kurie Lenkijos prezidento pono Kaczynskio ir jo žmonos asmeniniai daiktai, kuriuos gavo iš Tyrimų komiteto prie Rusijos prokuratūros Rusijos užsienio reikalų ministerija balandžio 13 dieną, tą pačią dieną buvo perduoti Lenkijos ambasados Maskvoje atstovams“, – pranešė ketvirtadienį spaudos konferencijoje Maskvoje URM oficialusis atstovas Andrejus Nesterenka.
 
Jis priminė, kad URM suteikė ir kitokią pagalbą Lenkijai.
 
„Buvo užtikrinta paprastesnė nemokamų vizų išdavimo Lenkijos piliečiams Rusijos ambasadoje Varšuvoje tvarka ir organizuotas vizų išdavimas Rusijos URM konsulatų punktuose tiesiog oro uostuose Maskvoje“, – pažymėjo A. Nesterenka.
 
Lėktuvo įgula galėjo neatsižvelgti į orlaivio tūpimo ypatumus
 
Pilotavimo klaida nagrinėjama kaip labiausiai tikėtina lėktuvo Tu-154 katastrofos balandžio 10 dieną netoli Smolensko, kurioje žuvo Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis ir jį lydintys aukšti šalies asmenys, priežastis, pranešė šaltinis šio įvykio priežasčių tyrimo komisijoje.
 
„Komisijos turimų duomenų tyrimas, taip pat pirmieji juodųjų dėžių iššifravimo rezultatai rodo, kad katastrofa įvyko dėl pilotavimo klaidos“, – sakė jis.
 
Agentūros pašnekovas pažymėjo, kad orlaivio įgula tikriausiai, pasirinkdama lėktuvo pusiausvyros išlyginimo variantą po nesėkmingo mėginimo nutūpti esant sudėtingoms oro sąlygoms, neatsižvelgė į kai kuriuos Tu-154 pilotavimo ypatumus.
 
„Šiam lėktuvui būdinga tai, kad jeigu jo leidimosi greitis didesnis nei šeši metrai per sekundę, išlygindamas pusiausvyrą ir pradėdamas horizontaliai skristi jis nusėda. Tai yra praranda aukštį greičiau nei paprastai“, – sakė šaltinis.
 
Smolensko Šiaurės oro uoste, kur rengdamasis tūpti sudužo Tu-154 su Lenkijos prezidentu, yra standartinė aeronavigacinė orlaivių tūpimo sistema, pareiškė ketvirtadienį šaltinis, artimas lėktuvo katastrofos priežasčių tyrimo komisijai.
 
„Tokios šiuolaikinės aeronavigacinės sistemos, kokios įrengtos tarptautiniuose oro uostuose, Šiaurės aerodrome nėra. Ten įrengta standartinė lėktuvų tūpimo sistema, apie tai Lenkija buvo gerai ir iš anksto informuota“, – sakė agentūros „Interfax“ pašnekovas.
 
Pasak jo, šiuo metu Šiaurės aerodromas dirba įprastu režimu.
 
„Jis pagal grafiką priima lėktuvus ir sraigtasparnius“, – sakė jis.
 
Scanpix nuotr.
 
www.alfa.lt
 
Nuotraukoje: Gedulas Lenkijoje

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra