Prokuratūra: gaisras Tytuvėnų ansamblyje kilo savaime užsiliepsnojus degioms medžiagoms

Autorius: Data: 2012-08-24 , 08:16 Spausdinti

Gaisrą Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje tyrę Šiaulių prokurorai nustatė, kad „labiausiai tikėtina“, jog gaisras kilo savaime užsiliepsnojus degioms medžiagoms.

„Ikiteisminio tyrimo metu gauta specialisto išvada, kurioje nurodyta, kad gaisro židinio zona buvo šalia eksploatuojamo kieto kuro šildymo katilų dūmtraukio. Labiausiai tikėtina gaisro kilimo priežastis – degių medžiagų (pastato medinių stogo konstrukcijų) savaiminis užsiliepsnojimas dėl vienuolyno pastato palėpėje įrengto eksploatuojamo kieto kuro katilų dūmtraukio poveikio“, – teigė prokurorai.

Prokuratūra taip pat pranešė vienam asmeniui įteikę pranešimą apie įtarimus dėl neatsargaus turto sunaikinimo pažeidžiant saugumo taisykles ir dėl tarnybos pareigų netinkamo atlikimo.

Kam pareikšti įtarimai, teisėsauga neatskleidžia, tačiau teigia, kad įtarimų sulauks ir dar daugiau asmenų.

„Pranešimų apie įtarimą turinio prokurorė nekomentuos, kadangi ketinama įtarimus pareikšti ir kitiems asmenims“, – ketvirtadienį, 2012 m. rugpjūčio 23 d., pranešė Šiaulių apygardos prokuratūra.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas iškart po š. m. sausio 26-ąją Kelmės rajone, Tytuvėnų miestelyje esančiame Tytuvėnų vienuolyno ansamblyje ir Šv. Mergelės Marijos bažnyčioje kilusio gaisro, kurio metu apdegė kultūros paveldo objektai – pastatai ir galimai buvo sunaikintos ar sugadintos kultūrinės vertybės.

Šiaulių apygardos prokuratūros vadovybės sprendimu tyrimui atlikti sudaryta pareigūnų tyrimo grupė, susidedanti iš Šiaulių apygardos ir Kelmės rajono apylinkės prokurorų, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnų. Tyrimo grupei vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė Jūratė Tamašauskienė.

Prokurorės teigimu, tyrimo metu nustatyta, kad naudojantis Tytuvėnų bernardinų vienuolyno ansamblio pastatais buvo užtikrinti priešgaisrinės apsaugos reikalavimai. Vykdant Tytuvėnų bernardinų vienuolyno ansamblio pastatų priešgaisrinius techninius patikrinimus, buvo laikomasi norminių aktų reikalavimų.

Per Tytuvėnų Šv. mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčioje ir Bernardinų vienuolyno ansamblyje sausio 26 dieną kilusį gaisrą išdegė apie 1 tūkst. kvadratinių metrų vienuolyno stogo, apdegė ir apanglėjo bažnyčios medžio stogo konstrukcijos, sudegė dalis sakralinio meno muziejuje eksponuotų liturginių reikmenų, gesinant gaisrą nuo vandens nukentėjo vienuolyno pirmojo aukšto freskos.

Po gaisro pasigesta 60 kultūros vertybių, iš kurių 24 įtrauktos į Kultūros vertybių registrą.

www.bernardinai.lt

Vienuolynai , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra