Projekto „Mokykla tėvams ir auklėtojams“ instruktoriai mokys tėvus gerinti santykius su vaikais

Autorius: Data: 2013-11-06 , 15:25 Spausdinti

Atrinkus 19-ka šalies mokyklų, visuomeninė organizacija (VO) „Gelbėkit vaikus“, kartu su kitomis institucijomis, nuo 2013 metų vykdo projektą „Mokykla tėvams ir auklėtojams“. Pagrindinis jo tikslas – sukurti stipresnį bendradarbiavimą ir toleranciją tarp mokyklos bendruomenės narių.

Pirmame etape su projektu, ugdymo modeliu „Mokykla tėvams ir auklėtojams“, pirmiausiai buvo supažindinti atrinktų švietimo įstaigų vadovai, administracijos darbuotojai, pedagogai. Juos kvalifikuoti specialistai apmokė, kokiais būdais skatinti vaiko savarankiškumą ir jo atsakomybės jausmą, kada verta jį pagirti, o kada sudrausminti, ir kokias priemones taikyti dėl netinkamo mokinio elgesio.

Antrame etape buvo apmokyti 30 programos „Tiltai“ instruktorių iš 19-os projekte dalyvaujančių mokyklų. Pastarieji mokslo įstaigose vaikus moko jau minėtos programos.

Programa „Tiltai“ padeda atskleisti jaunuolio asmenybės potencialą ir augimą, stiprinti psichologinį jo atsparumą, ugdyti konkrečius socialinius įgūdžius, diegti pozityvias bendravimo vertybes bei nuostatas ir kt.

Antrame etape taip pat, taikant specialius reikalavimus (profesinis pasirengimas, terapinio darbo patirtis ir žinios, patirtis vedant mokymus suaugusiųjų grupėje ir kt.), buvo atrinkti ir apmokyti 10 ugdymo modelio „Mokykla tėvams ir auklėtojams“ instruktorių. Jie dešimtyje projekte dalyvaujančių mokyklų veda 10-ies savaičių užsiėmimus tėvams.

Užsiėmimuose kalbama apie tėvų ir vaikų bendravimo ribas, kaip kurti tinkamus santykius su vaikais, kaip išreikšti emocijas niekam nepakenkiant. Taip pat aptariamos tinkamos skatinimo priemonės, problemų ir konfliktų sprendimo būdai, stiprinami praktiniai tėvų gebėjimai. Tokiu būdu siekiama ne tik padėti tėvams pagerinti santykius su atžalomis, bet kartu ir paskatinti tėvus labiau įsitraukti į mokyklos bendruomenės veiklą.

„Ugdymo projektas „Mokykla tėvams ir auklėtojams“ parodo, kokia krypmi ir kokiu būdu galima sukurti tvaresnius santykius su vaikais. Tad norint pasiekti atitinkamų rezultatų, labai svarbu, kad tiek pedagogai, tiek ir patys tėvai aktyviai įsitrauktų į visą procesą“, – sakė Rasa Dičpetrienė, VO „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė. 

Daugiau informacijos: Rasa Dičpetrienė, VO „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė, 8 615 10082, rasa.dicpetriene@gelbvaik.lt

Shutterstock nuotr.

Uncategorized , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra