Projekto „Didžiojo kunigaikščio Vytauto pėdomis“ atidaromoji konferencija

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Šiuo metu VšĮ „Konsultus mokymai“ kartu su „Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie“ (Lenkija) vykdo projektą „Didžiojo kunigaikščio Vytauto pėdomis“.
 
Šio projekto tikslas – pasienio teritorijos konkurencingumo didinimas bei siekis prisidėti prie subalansuoto vystimosi tarptautinio turizmo srityje. Šiuo projektu siekiama išsaugoti istorinį ir kultūrinį paveldą, tam pasitelkiant knygą bei dokumentinį filmą apie Vytautą kaip dviejų tautų herojų, taip pat interneto svetainę bei turistinės trasos žymėjimą. Ši trasa leis praturtinti lankytinų vietų pasiūlą pasienio regione.
 
Projektas „Didžiojo kunigaikščio Vytauto pėdomis“ Nr. SPF/PL/2009/45 yra vykdomas pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos Smulkiųjų projektų fondą, skirtą skatinti tvarų Lietuvos ir Lenkijos pasienio regiono vystimąsi didinant ekonominę, socialinę ir teritorinę sanglaudą. Programą iš dalies finansuoja Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondas.
 
Projekto atidaromoji konferencija vyko 2010 m. lapkričio 30 d. Trakų pilyje. Per ją svečiai iš Lietuvos bei Lenkijos buvo supažindinti su projekto tikslais bei jo įgyvendinimu. Knygos „Dviejų tautų herojus“ autorius Szymon Drej pristatė knygą ir trumpai aptarė jos atsiradimo istoriją bei turinį. Tai mokslo populiarinimo leidinys, skirtas plačiajai visuomenei.
 
Projekto metu yra kuriamas ir filmas apie Vytautą – „Dviejų tautų herojus“. Filmas bus įgarsintas trimis kalbomis – lietuvių, lenkų ir anglų.
 
Projekto atidaromąją konferenciją užbaigė Vytas Jankauskas. Istorikas iš Vytauto Didžiojo universiteto skaitė pranešimą apie Vytauto kelią į valdžią.
 
Nuotraukoje: Trakų pilyje vyko atidaromoji konferencija
 
Voruta. – 2010, gruod. 11, nr. 23 (713), p. 16.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra