Projektas „Kita stotelė: Taraso Ševčenkos“ – ukrainiečių poeto jubiliejui

Autorius: Data: 2014-11-13 , 13:20 Spausdinti

2014 m. lapkričio 14 d., penktadienį, 17 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme vyks eksperimentinis meninės vizualizacijos projektas „Kita stotelė: Taraso Ševčenkos“. Renginys skirtas paminėti 200-ąsias garsaus Ukrainos poeto ir dailininko Taraso Ševčenkos (1814–1861) gimimo metines.

Vilniuje Tarasas Ševčenka gyveno 1829–1831 metais, čia jis suvokė savo asmenybę ir pašaukimą. Tačiau dažnam vilniečiui, važiuojant troleibusu išgirdusiam: „Kita stotelė: Taraso Ševčenkos“, vis dėlto kyla klausimas, kas gi toks yra Tarasas Ševčenka? Meninės vizualizacijos projektas „Kita stotelė: Taraso Ševčenkos“ mėgins suintriguoti ir paskatinti žiūrovą išsamiauir giliau susipažinti su Taraso Ševčenkos kūryba ir asmenybe.

Reginio metu bus kuriamas interaktyvus animacijos ir kino kūrinys.  Realiame laike, prieš žiūrovų akis, kaligrafiniais piešiniais ir šriftu bus rašomos  T.Ševčenkos poezijos kūrinių eilutės, animuojami jo rankraščių juodraščiuose  nupiešti siluetai ir figūros. Šiandieninio Vilniaus miesto T. Ševčenkos gatvės nuotraukos taps fonu kaligrafiškai rašomoms poezijos eilutėms. Už kadro girdimas aktoriaus balsas vardins kūrėjo gyvenimo faktus.  Bus gyvai skaitomi T. Ševčenkos poezijos fragmentai. Ekrane atgis pagal „Vilniuje, garsiajame mieste…“, „Ir mirusiems, ir gyviems…“, „Kobzar“, „Kunigaikštienė“ ir kitus eilėraščius sukurti animaciniai eskizai, įgarsinti ukrainiečių šiuolaikine ir liaudies muzika.

Bendra reginio trukmė 60 min. Įėjimas nemokamas.

Eksperimentinio meninės vizualizacijos projekto autorė –  animacinių filmų režisierė ir dailininkė Jūratė Leikaitė.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba. Renginį organizuoja VšĮ „Filmų štrichai“.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus informacija

gvshp.org  nuotr.

Renginiai , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra