Projektai keičia mokyklos gyvenimą

Autorius: Data: 2014-08-04 , 08:53 Spausdinti

Dažnai išgirstame, kad sveikata – brangiausias turtas, kurio už pinigus nenupirksi. Tačiau, ar dažnai, kiekvienas iš mūsų apie tai susimąstome? Ypač kai esi jaunas, veržlus, atrodo, kad visą gyvenimą būsi sveikas ir stiprus, todėl neverta „gaišti“ laiko rūpinantis savo gyvenimo būdu: mityba, aktyvumu, įpročiais.

Visa Vilniaus rajono Eitminiškių vidurinės mokyklos bendruomenė džiaugiasi, kad jau įveiktas antrasis Comenius daugiašalės partnerystės projektas „Būk sveikas, būk aktyvus“ („Be healthy Be active“).  Šiame projekte dalyvavo 6 mokyklos iš skirtingų Europos valstybių: Graikijos, Rumunijos, Lenkijos, Italijos, Ispanijos, Lietuvos.

Pirmaisiais projekto vykdymo metais didelis dėmesys buvo skiriamas mokinių mitybai. Išsiaiškinome kokį maistą mokykloje ir namuose dažniausiai valgo mokiniai, kaip dažnai valgo, taip pat mokėme teisingos mitybos principų, aiškinomės neteisingos mitybos sukeliamas pasekmes. Vėliau,  įgytą teoriją mokėme taikyti praktikoje: mokiniai ieškojo ir kūrė savo receptus, gamino patiekalus pagal projekto partnerių pasiūlytus receptus. Projekto pabaigoje šie receptai buvo įtraukti į sveiko maisto receptų knygą  Recepy book. Šioje knygoje taip pat kiekviena mokykla aprašė savo šalies valgymo įpročius bei valgymo kultūrą.

Antrieji projekto metai buvo skirti sportui. Mokyklose vyko įvairūs sporto renginiai, varžybos. Mūsų mokyklos mokiniai kartu su bendraminčiais iš kitų mokyklų patikrino savo jėgas futbolo, tinklinio, kvadrato, stalo teniso varžybose, lengvosios atletikos rungtyse. Šių renginių metu mokėme vaikus suprasti, kodėl šiais laikais ypač svarbu judėti jaunam organizmui.

Įvairių, mokiniams patrauklia forma, organizuotų renginių, užsiėmimų ir paskaitų dėka mūsų mokyklos mokiniai dažniau renkasi aktyvesnį laisvalaikio praleidimo būdą mokykloje pertraukų metu ir po pamokų, mažėja vaikų valgančių saldumynus, traškučius. Taip pat sustiprėjo mokinių komunikaciniai gebėjimai anglų kalba. Mokiniai drąsiau reiškia savo nuomonę, yra aktyvesni renginių metu, nebijo prisiimti atsakomybės, išmoko paprašyti ir suteikti pagalbą. Mokiniai labiau domisi skirtingų kultūrų žmonėmis, tapo tolerantiškesni, susirado daug naujų draugų įvairiose Europos šalyse, su kuriais bendraus ir pasibaigus projektui.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą. Comenius paprogramė yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, o o šią programą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

 

Svetlana Sčastnaja matematikos mokytoja metodininkė, projekto koordinatorė

Kultūra LietuvaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra