Profesionali žaibosauga – aukšto lygio saugumui

Autorius: Data: 2018-01-11 , 08:44 Spausdinti

Profesionali žaibosauga – aukšto lygio saugumui

PR

Norite, kad Jūsų būstas būtų apsaugotas nuo neigiamų padarinių, kuriuos gali sukelti žaibo smūgis? Tuomet pasirūpinkite aukštos kokybės ir patikima žaibosauga, kuri yra skirtingų priemonių visuma. Šios priemonės padeda užtikrinti ne tik pastatų, bet ir žmonių, įrengimų, medžiagų saugumą trenkus žaibui.

Ką svarbu žinoti apie žaibą?

Žaibas formuojasi apie 3-6 kilometrų aukštyje, o į žemę trenkia tik iš kelių kilometrų atstumo. Dažniausiai jis trenkia į tas vietas, kuriose yra nemažai požeminių šaltinių, vyrauja nedidelė žemės varža, pastatyta daug bokštų bei pastatų. Dėl šių priežasčių, tokiose vietovėse ypač reikalinga kokybiška ir funkcionali žaibosauga.

Žaibosaugos reikšmė

Kruopščiai sumontuota žaibosauga gali padėti apsisaugoti nuo tiesioginio žaibo kontakto su įvairiais pastatais, įrengimais, kitais objektais, kurie yra žemės paviršiuje. Vis dėlto, ne mažesnės žalos gali pridaryti ir netiesioginis kontaktas, kurio metu požeminiais arba antžeminiais vamzdynais žaibo trenksmas paveikia šalia esantį statinį.

Pagrindinės sistemos

Žaibolaidžiai, kurie stovi atskirai arba ant tinklo, saugumo strypų, trosų – viena iš pagrindinių pasyviosios, išorinės apsaugos nuo tiesioginio žaibo smūgio dalių. Prie tokios sistemos priskiriami ir priėmikliai, srovės nuvedikliai, įžeminimas.

Aktyviai, vidinei apsaugai nuo tiesioginio elektromagnetinio žaibo impulso poveikio naudojami kokybiški impulsiniai, varistoriniai kompleksiniai viršįtampių iškrovikliai, ribotuvai. Tokie prietaisai padeda apsisaugoti nuo neigiamų padarinių, nes žaibas nukreipiamas į žaibolaidį, kurio apsaugos zona yra gana plati.

Dėmesys – tinkamam įžeminimui

Be aukščiau minėtų sistemų, profesionaliai žaibosaugai reikalingas ir kokybiškas įžeminimas, kurį dažniausiai sudaro vertikalūs elektrodai, jungiamieji laidininkai, išlyginamasis tinklas, įžeminimo laidininkas.

Jeigu norite išvengti žaibo sukeltų gaisrų, būsto ar techninės įrangos gedimų, pasirūpinkite profesionalia žaibosauga, kurią efektyviai montuoja savo srities profesionalai.

 

Naujienos SveikataComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra