Prof. P. Gylys traukiasi iš Valstybės pažangos tarybos

Autorius: Data: 2014-01-02 , 16:19 Spausdinti

lrs.lt inform.

Šiandien Seimo narys prof. Povilas Gylys pranešė, kad traukiasi iš Valstybės pažangos tarybos (toliau – Taryba), nematydamas dalyvavimo šiame darinyje prasmės. Kaip teigiama pranešime, Taryba apsiriboja formalia veikla. Joje nevyksta rimta diskusija apie valstybės raidos scenarijus, nėra deramai atstovaujamos visos visuomenės grupės.

Taryboje per daug ministrų ir verslui palankių žmonių, bet neatstovaujamos profesinės sąjungos. Silpnai atstovaujami socialiniai mokslai. Dabartinė Tarybos sudėtis nėra pajėgi priimti sprendimų, kurie prieštarautų neoliberaliai ekonominei krypčiai ir kurie būtų labiau subalansuoti. Šiandieninėje Taryboje, kurią suformavo naujoji centro kairės koalicija, dominuoja suvokimas, kad ekonomika ir verslas yra tapačios sąvokos ir kad viešieji poreikiai, bendrasis gėris  vaidina antraeilį vaidmenį ekonomikoje. Be to, sunku sutikti su tuo, kad Tarybos veikla apsiriboja paskaitų išklausymu ir neskiriama deramo dėmesio aktyviam valstybės raidos scenarijų svarstymui.

Pareiškime pabrėžiama, jog sunku tikėtis, kad formaliai veikianti šiandieninės sudėties Taryba gali pasiekti reikšmingo rezultato – svariai prisidėti prie pažangios Lietuvos valstybės strategijos kūrimo.

Kartu perduota Seimo „Drąsos kelio“ frakcijos nuostata nedalyvauti imitacinėse veiklose ir nedeleguoti kito „Drąsos kelio“ frakcijos nario į Tarybą.

alkas.lt nuotr.

Lietuvos partijos , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra