Prof. Almantui Samalavičiui įteikta Bronio Savukyno premija

Autorius: Data: 2014-12-16 , 14:58 Spausdinti

Kultūros ministras Šarūnas Birutis įteikė literatūrologui, publicistui, eseistui prof. dr. Almantui Liudui Samalavičiui redaktoriaus, kalbininko, žurnalisto Bronio Savukyno (1930–2008) premiją. Apdovanojimas už profesionalią ir aktualią kultūros publicistiką, aprėpiančią įvairialypę
tematiką, už kritinio sąmoningumo žadinimą laureatui tradiciškai įteiktas B. Savukyno gimimo dieną –  gruodžio 16–ąją Kultūros ministerijoje.

 „Man labai malonu įteikti penktąją Bronio Savukyno premiją žmogui, su kuriuo susitikau prieš 25-erius metus, kai pradėjau dirbti Rašytojų sąjungos leidyklos direktoriumi. Tuomet Almantas Samalavičius, jaunas, talentingas, perspektyvus, taip pat dirbo Rašytojų sąjungoje. Noriu padėkoti už tą didelį darbą kultūrai, kurį atlieka Almantas Samalavičius, ypač už Lietuvos kultūros ir lietuvių kalbos puoselėjimą, tyrinėjimus“, – kalbėjo kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Bronio Savukyno premijos skyrimo komisijos pirmininkas Laimantas Jonušys laudacijoje pabrėžė, kad premija A. Samalavičiui skirta už pastaraisiais metais „Kultūros barų“ žurnale publikuotą tęstinį ciklą pokalbių su iškiliais intelektualais, išleistą ir atskira knyga „Nelaisvės formos”.

„Tai tarptautinis dialogas, galima sakyti, kad ir polilogas apie visam pasauliui rūpimas problemas: urbanistinę plėtrą, globalizaciją, humaniškesnės ekonomikos paieškas… Almantas yra lygiavertis šių pokalbių pšnekovas, o juk Lietuvoje nedažnas dalykas sutikti ne verstinių, bet mūsų pačių interviu su žymiais Vakarų intelektualais. Šiuo atveju šis žmogus pasidarbavo už daugelį, atverdamas mūsų kultūrai svarbią ir skvarbią tarptautinę perspektyvą“, – sakė L. Jonušys.

 „Bronio Savukyno premiją su didžiuliu malonumu ir dėkingumu šiandieną priimu. Su Broniu dirbau beveik dešimtmetį, tai buvo neeilinė asmenybė, žmogus, sukūręs europinio formato žurnalą, kuris vienintelis iš lietuvių žurnalų yra priimtas į Europos kultūros žurnalų asociaciją.  „Kultūros baruose” spausdindamas mano interviu ciklas apima jau apie 40 pokalbių su žmonėmis iš JAV, Kanados, Švedijos, netgi Nepalo… Tas ciklas bus ir toliau plėtojamas”, – sake A. Samalavičius.

           

Ilgamečio  „Kultūros barų” redaktoriaus, kalbininko, vertėjo, žurnalisto Bronio Savukyno premija įsteigta 2010 m. Kultūros ministerijai bendradarbiaujant su Lietuvių PEN centru. Premija skiriama siekiant įvertinti publicistinių kūrinių autorius, kultūros leidinių kryptį formuojančius vyriausiuosius redaktorius už lietuvių kalbos grynumo ir taisyklingumo puoselėjimą, humanistinių vertybių, analitinės minties ir intelektualinės kultūros skleidimą periodiniuose kultūros leidiniuose. Kasmet skiriama viena 116 bazinių socialinių išmokų (BSI) dydžio premija. Laureatas skelbiamas gruodžio 16 d., minint Bronio Savukyno gimimo dieną.

 lrkm.lt inform.

www.booksfromlithuania.lt  nuotr.

Uncategorized , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra