Prof. A. Motuzo mokslo šaltinio „Žemaičių Kalvarijos Kalnai. Maldynas ir giesmynas“ pristatymas

Autorius: Data: 2013-02-26 , 10:54 Spausdinti

2013 m. kovo 1 d. (penktadienį) 16.30 val. Signatarų namų aktų salėje (Pilies g. 26, Lt-01123 Vilnius) Signatarų namai kartu su Lietuvos Edukologijos universiteto Istorijos fakultetu kviečia į prof. habil. dr. Alfonso Motuzo mokslo šaltinio „Žemaičių Kalvarijos Kalnai. Maldynas ir giesmynas“ pristatymą.

Knygos pristatymo metu bus diskutuojama apie Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejaus ištakas ir šio krikšto įsitvirtinimo galutines istorines ribas, kurioms daug įtakos turėjo liaudies pamaldumo praktikos, jų apeiginiai papročiai ir muzika. Tarp jų ryškiausia – Žemaičių Kalvarijos šventovė su savo Kryžiaus kelio stočių apvaikščiojimo, giedant maldas ir giesmes bei grojant muzikos instrumentais, kultūra. Tai parodo ir pristatoma knyga. Renginio metu svarstoma Žemaičių krašto katalikiško liaudies pamaldumo praktikos „Senųjų ir Naujųjų Žemaičių Kalvarijos Kalnų“ maldų ir giesmių kaitos problema, iškeliant klausimą, kas Žemaičių Kalvarijoje šiandien labiausiai tiktų praktikuoti: ar tradiciją ar naujadarą?

Diskusiją moderuos dr. Aldona Vasiliauskienė, dalyvaus: kun. Vytautas Rapalis, doc. dr. Vida Knūraitė, dr. Darius Liutikas.

Giedos Vilniaus arkikatedros bazilikos Senųjų giesmių ansamblis (vadovė Janina Bukantaitė).

Daugiau informacijos:

www.signataru.namai@lnm.lt

Lauksime Jūsų 

Kvietimas_Zemaiciu_kalvarijos_2013-03-01

Organizatoriai

Nuotraukoje: Prof. A. Matuzas

Uncategorized , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra