Pro Vita nr. 41

Autorius: Data: 2012-10-05 , 09:32 Spausdinti

SATANISTAI SIAUTĖJA. Kauno diena 2012 10 04. Kulautuvos bažnyčią suniokojo ugnis, įtariamas padegimas. Ankstų ketvirtadienio, 2012 m. spalio 4-osios, rytą Kauno rajone vėl degė medinė Kulautuvos Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Bendrasis pagalbos centraspranešimą, kad Kulautuvos miestelyje dega bažnyčia, gavo 4 val. 16 min.

http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/kulautuvos-baznycia-suniokojo-ugnis- itariamas-padegimas-452624#axzz28JEH1VBv

***

SATANISTAI SIAUTĖJA. Kauno diena 2012 10 04. Antradienio, spalio 2-osios, vakarą nuo vandalų nukentėjo Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčia Kauno rajone, Raudondvaryje. Apie 18 val. pastebėta, kad išdaužyti du Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčios langų stiklai ir apgadinta skulptūra prie įėjimo durų.

http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/vandalai-i-dauze-raudondvario-baznyc ios-langus-452627#axzz28JEH1VBv

***

Delfi.lt 2012 10 04. Sifiliu serga ir moksleiviai.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro paskelbtais duomenimis, pernai Lietuvos gyventojų sergamumas sifiliu, gonorėja ir chlamidioze, palyginti su 2010 m., sumažėjo, tačiau sergamumas ŽIV išaugo. 2011 m. registruoti 248 susirgimo gonorėja atvejai (2010 m. – 315), 343 – chlamidioze (2010 m. – 367), 273 – sifiliu (2010 m. – 347) ir 166 – ŽIV (2010 m. – 153). Sergamumo gonorėja, sifiliu ir chlamidioze rodiklis 100 tūkst.

Lietuvos gyventojų per pastaruosius dvejus metus atitinkamai sumažėjo nuo 9,4 iki 7,9 gonorėjos atvejų, nuo 10,3 iki 8,5 sifilio atvejų, nuo 11 iki 10,6 chlamidiozės atvejų.

Sergamumas ŽIV infekcija 2011 m. siekė 5,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų, 2010 m. – 4,7. Pernai dažniausiai gonorėja sirgo Rokiškio, Mažeikių ir Šalčininkų rajonų, Klaipėdos ir Vilniaus miestų gyventojai.

Dauguma susirgusių gonorėja – vyrai. Didžioji dalis užsikrėtusiųjų kaip galimą infekcijos šaltinį nurodė atsitiktinį asmenį. O dauguma moterų nurodė, kad užsikrėsti gonorėja galėjo nuo pažįstamo ar sutuoktinio, sugyventinio.

Aukščiausi sergamumo sifiliu rodikliai pernai registruoti Vilniaus, Marijampolės ir Šiaulių apskrityse. Klaipėdos mieste sifilio atvejų skaičius padidėjo beveik du kartus. Susirgimo sifiliu atvejai vyrams registruoti dažniau nei moterims – atitinkamai 152 ir 121 susirgimo atvejai. Pernai, tiriant nėščiąsias, išaiškinta 17 sifilio atvejų, užpernai – 19. Užsikrėtusios sifiliu nėščiosios išgydomos ir taip panaikinama rizika perduoti šią ligą naujagimiui. Nežiūrint į pernai sumažėjusį sergamumą sifiliu, bendras sergamumo sifiliu rodiklis Lietuvoje, palyginti su kitomis ES šalimis, yra labai aukštas ir net aukščiausias iš ES šalių, taip pat daugiau nei dvigubai aukštesnis nei ES šalių vidurkis (4,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų).

Aukščiausi sergamumo chlamidioze rodikliai 2011 m. buvo registruoti Vilniaus, Klaipėdos ir Marijampolės apskrityse. 72 proc. visų registruotų susirgimo chlamidioze atvejų nustatyta jauniems, 20–34 metų, žmonėms.

Apie 6 proc. gonorėja ir sifiliu susirgusių vyrų nurodė, kad turėjo lytinių santykių su seksualines paslaugas už atlygį teikiančiais asmenimis. Pernai gonorėja susirgo 8, sifiliu – 6 moksleiviai ir 2 moksleiviai užsikrėtė ŽIV infekcija.

http://www.delfi.lt/archive/print.php?id=59679203

***

MOKYSIS ne BLAIVYBĖS, o GIRDYMO. lrytas.lt 2012 10 04. Pakruojo seniūnas socialdemokratas Saulius Margis, tai pačiai partijai priklausančių rajono vadovų komandiruotas į Bavariją, mokėsi alaus gėrimo meno. Savivaldybė S. Margį penkioms dienoms komandiravo į visame pasaulyje garsią Miunchene vykstančią alaus šventę „Oktoberfest“.

Viešnagės tikslas – iš vokiečių pasimokyti, kaip geriant alų nenusigerti, bet su bokalu rankoje švęsti ir džiaugtis gyvenimu. Anot S. Margio, alaus kraštu vadinamo Pakruojo žmonėms saikingas šio gėrimo vartojimas – vienas iš svarbiausių dalykų, būtinų rengiant vietos alaus šventes.

http://www.lrytas.lt/-13493259191348711745-pakruojo-seniūnas-į-bava riją-išvyko-mokytis-gerti-alaus.htm

***

JTO Žmogaus teisių vyr. komisaras Navanethem Pillay siekia padaryti nusikaltėliais (kriminalizuoti) abortų opozicijonierius.

http://www.lifesitenews.com/news/un-human-rights-commissioner-seeks -to-criminalise-abortion-opposition

***

Ateinantį sekmadienį (2012 10 07) 1200 pastorių pasirašė aktą Pulpit Freedom Sunday, kad sekmadienį kalbės prieš IRS (kontracepcijos ir abortų apdraudimą iš mokesčių mokėtojų) reguliavimą.

http://www.speakupmovement.org/church

http://www.lifesitenews.com/news/120 0-pastors-to-flout-irs-regulations-speak-out-on-politics-from-the-pulpit

***

Prancūzijos Socialistų valdžia pranešė, kad nuo 2013 m. padengs visas abortų išlaidas. Dabar padengiama apie 70-80% išlaidų. Per metus mokesčių mokėtojams tai kainuos 31,7 milijonus eurų.

http://www.lifesitenews.com/news/french-taxpayer-to-cover-all-abort ion-costs-after-2013

***

Pastaba. Atkreipkite dėmesį kas, kokios partijos, radijo ir TV stotys pritaria mūsų Viešpaties Jėzaus švenčiausio veido niekinimui. Tie patys yra ir už tautos girdymą ir krikščioniškų – tautinių vertybių naikinimą. Boikotuokite tokias medijas, nerinkite tokių politikų ir partijų.

***

Bernardinai.lt gavo prašymą paskelbti, jog visi Lietuvos Respublikos piliečiai raginami šeštadienį, 2012 m. spalio 6-ąją, 18 valandą rinktis prie Vilniuje, Gedimino prospekte, esančio Nacionalinio dramos teatro ir taip išreikšti savo protestą prieš šventvagystę spektaklyje, kuriame naudojamas Viešpaties Veido atvaizdas.

Plačiau apie šią protesto akciją skelbimas svetainėje www.orumas.lt

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-10-03-sestadieni-rengiama-protesto -akcija-prie-nacionalinio-dramos-teatro/88857

***

2012 m. spalio 6 d., šeštadienį, kviečiame į Maldos vakarą visus, nepritariančius Švenčiausiojo Jėzaus Veido išniekinimui.

http://www.katalikai.lt/index.php?id=7&nid=7770

***

BRAVO. Maestro Saulius Sondeckis boikotuoja Vilniaus nacionalinį dramos teatrą.

Alfa.lt 2012 10 03. Maestro S. Sondeckis pastebėjo, kad dabar labai madingas tapo žodis „šokiruoti“. Bet, pasak jo, nieko šokiruoti nereikia. Tikra kultūra ir menas nuo antikos laikų iki šiol veikia aukščiausius žmogaus jausmus, bet, deja, XX a. prasidėjo kultūros destrukcija, kuri tęsiasi iki šiol. Maestro S. Sondeckis: po italų spektaklio Nacionalinį dramos teatrą reikės atšventinti. „Visas amžiais kas dvokė, tas dvokė, kas kvepėjo, tai kvepėjo… Bet kuri dama visais laikais kvėpindavosi kvepalais, o ne atvirkščiai… Nes visada egzistavo ribos, kurių žmonės neperžengdavo, dabar jos jau peržengtos. Nežinau, dėl ko, – klausė S. Sondeckis. – Jeigu scenoje yra Kristaus portretas, tapęs festivalio moto, pagarba turi būti. O apie festivalio rengėjus ir režisierių… Čia ne meniniai ieškojimai ir atradimai, čia – jau psichiatrijos dalykai. Juk galima tas pačias idėjas išreikšti kokia nors estetine forma. O kada išmatos bus estetiškos? Kada išmatos kvepės? Ir dar kur – Nacionaliniame dramos teatre. Po mėnesio čia bus parodyta Justino Marcinkevičiaus „Katedros“ premjera. Bijau, kad neisiu; aš ateisiu ir man dvoks… Ir kaip gali nedvokti? Kiekviena meno įstaiga, koncertų salė, parodų salė turi savo aurą, kuri viską sugeria, viską išsaugo. Ir aš esu tai patyręs… Ir, aš manau, kad po šito spektaklio dramos teatrą reikės atšventinti.“ „Kodėl spektaklyje, – klausė S. Sondeckis, – tyčiojamasi iš Kristaus? O gal reikėjo pakabinti Koraną ir į jį pasvaidyti? Kuo tai baigtųsi? Lietuva būtų nusiaubta, užpulta, sunaikinta, kaip ir visos kitos taip pasielgusios šalys. Šito nedrįsta daryti. O į Kristų – drįsta! Bet juk jis yra Dievas! Kaip galima jį taip subuitinti, šitaip pažeminti? Normaliam žmogui tai netelpa galvoje.“ Ir jam netelpa. S. Sondeckio manymu, tokį spektaklį galėjo parodyti koks nors komercinis teatras, žemesnio lygio teatras, jį grupelė žmonių galėjo žiūrėti palapinėje, bet ne Nacionaliniame teatre, kuriam 800 tūkst. Lt paramą suteikė valstybė, žmonės, tarp kurių dauguma – tikintieji. „Tai yra tyčiojamasis iš žmonių, tikrųjų meno vertybių, nuo kurių tolstame, o einame prie išmatų kultūros“, – reiškinius tikraisiais vardais pavadino Maestro.

http://www.alfa.lt/straipsnis/15059433/Maestro.Sondeckis..po.italu.spektakli o.Nacionalini.dramos.teatra.reikes.atsventinti=2012-10-03_19-17/

***

Iš Delfio komentarų. 2012 10 03. 20:50 tarptautinis ne bet koks 1970 m. ant vienos Aukštosios mokyklos tualeto sienos buvo š….s užrašas „šis š…..mas ne eilinis šimtmetinis lenininis“ kgb tada ieškojo, kas taip užrašė. Bet dabar per daug sutapimų: socdemonai protestuoja prieš žmonių protestus tyčiotis iš Transcendento, kovingieji ateistai atgijo iš sovietmečio ledynmečio dinozaurai.

Kontaktai

Tarptautinis Vilniaus teatro festivalis „Sirenos“
Adresas Ašmenos g. 8, LT-01135 Vilnius, tel./faks. +370 5 2122099, el. p. sirenos@sirenos.lt
, info@okt.lt

Direktorius Martynas Budraitis, martynas@okt.lt

Meno vadovė Audra Žukaitytė, audra@okt.lt

Lietuviškos programos vadovė Aušra Simanavičiūtė, ausra@sirenos.lt

Technikos vadovas Gediminas Ušackas, ech@sirenos.lt

Komunikacija Kristina Savickienė, Viktorija Ivanova, sirenos@sirenos.lt

Administracija Simona Žeimytė, simona@okt.lt

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/isterija-del-rcastellucci-spektakli o-pasieke-apogeju-policijai-pranesta-apie-ketinimus-sprogdinti-teatra.d?id=5 9646209&com=1

***

lrytas.lt 2012 10 03. Palmira Rudalevičienė. Manipuliavimas žmonių emocijomis ir spjūvis į veidą tikintiesiems.

http://www.lrytas.lt/-13492689221347978854-manipuliavimas-žmonių-emocijomis- ir-spjūvis-į-veidą-tikintiesiems.htm

***

Ar vaiko teisių kontrolierei Editai Žiobienei rūpi vaikų panaudojimas mėšlo mėtymo scenoje?

***

2012 10 03. Ferdinandas Kauzonas. Demokratijos pamoka Gelūnui.

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/kultura/kulturos_naujienos/demokratijo s_pamoka_gelunui/

***

klaipeda.diena.lt 2012 10 03. Serbijos Ortodoksų Bažnyčios vadovas ragina Vyriausybę uždrausti šį savaitgalį numatomą gėjų paradą, taip dar labiau sustiprindamas dėl šio renginio šalyje tvyrančią įtampą. Bažnyčios patriarcho Irinėjaus trečiadienį, spalio 3-čiąją, paskelbtame pareiškime sakoma, kad šis „gėdos paradas“ meta „moralinį šešėlį“ ant Serbijos

http://klaipeda.diena.lt/naujienos/uzsienis/serbijos-ortodoksu-baznycia-reik alauja-uzdrausti-geju-parada-452471#axzz28ItsTxOh

***

NFL metų žmogus ir Ravens žvaigždė Matt Birk gina tradicinę šeimą.

http://www.lifesitenews.com/news/nfl-man-of-the-year-ravens-star-ma tt-birk-defends-traditional-marriage

***

Delfi.lt 2012 10 03. Ar leisti vaikams paragauti alkoholio? Tačiau tyrėjai įspėja, kad ankstyvas supažindinimas su alkoholiu gali padaryti daugiau žalos nei naudos ir paskatinti paauglį jį vartoti.

Apklausus 1050 trečios klasės moksleivių motinų paaiškėjo, kad ketvirtadalis jų mano, jog leidusios vaikams paragauti alkoholio, patenkins jų smalsumą ir sumažins susidomėjimą, nes vaikams nepatiks alkoholio skonis, be to, tai jau nebebus „uždraustas vaisius“.

40 proc. motinų manė, kad neleidusios vaikams ragauti alkoholio, tik dar labiau sustiprins jų norą tai padaryti, 22 proc. buvo įsitikinusios, kad vaikai, kurie yra ragavę alkoholio namuose su tėvais, sugebės atsispirti bendraamžių spaudimui išgerti, o 26 proc. manė, kad tai sumažins vaikų norą eksperimentuoti su alkoholiu vidurinėje mokykloje.

Beveik 33 proc. tyrime dalyvavusių vaikų teigė ragavę alaus, vyno ar kitų alkoholinių gėrimų.

Tyrėjai pastebėjo akivaizdų ryšį tarp tėvų leidimo ragauti alkoholį ir jo ragavimo.

http://gyvenimas.delfi.lt/archive/print.php?id=59636451< font size=“2″>

***

Delfi.lt 2012 10 03. Mičigano universiteto (JAV) mokslininkai nustatė, kad alkoholiniais gėrimais ir cigaretėmis piktnaudžiaujantys žmonės gali kur kas anksčiau susidurti su kasos vėžiu nei tokių priklausomybių neturintys asmenys. Užkietėję rūkaliai, surūkantys daugiau nei pakelį per dieną, dažniausiai kasos vėžiu suserga sulaukę 62 metų, o alkoholikai (išgeriantys daugiau nei 39 gramus alkoholio per dieną) – 61 metų. Beje, paprastai kasos vėžys diagnozuojamas apie 72 metus.

http://www.delfi.lt/archive/print.php?id=59632639

***

lzinios.lt 2012 10 03. Kunigas Kęstutis Dvareckas, prieš šešerius metus pradėjęs mokytis gyventi iš naujo, vaduotis iš mirtinos ligos – priklausomybės, 2009-aisiais įkūrė priklausomų asmenų reintegracinę bendruomenę „Aš esu“. Jo patirtis – narkotikai, grimzdimas į dugną, kalėjimas. Ir prisikėlimas. Noras neatkristi ir padėti kitiems, palaikytas kardinolo Audrio Juozo Bačkio. Ir – dideli darbai vyksta.

http://www.lzinios.lt/Zmones/As-busiu-tavo-rakstis

***

Blaivybės žinios iš Rusijos, Vebinaras „Деятельнос ть церкви по противодейс ; твию алкоголизму ; и утверждению ; трезвости“.

http://my.comdi.com/record/72063/

Kitas tiesioginis webinaras vyks spalio 5 d. 11 val.

http://diaconia.ru/we binars/notices/5okt12/#reg

http://diaconia.ru/webinars/news/

Vebinarų archyvas

http://diaconia.ru/webinars/arch ive/

***

Knyga doc formatu „Кажущаяся безопасност ;ь или учение священномуч ;еника Владимира Богоявленск ;огоо трезвости“, autorius kun. Михаил Романюк.

http://files.trezvenie.org/file.php?fid=53

***

Bėgiojimas Samaroje už blaivybę

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rg9npXcm4l8

***

Aurelijus Veryga. Paruošiamieji darbai alkoholio akcizų mažinimui.

Teiginiai, kad dėl alkoholio vartojimo Lietuvoje 2011 metais mirė 927 žmonės tėra jokios kritikos neatlaikantis melagingas teiginys, kaip ir dar pernai Statistikos departamento vykdytas nelegalaus alkoholio kiekio skaičiavimas. Šis skaičius rodo tik tuos atvejus, kai alkoholio vartojimo ir mirties ryšio jau nebuvo galima nuslėpti. Tuo tarpu daugybė kitų su alkoholio vartojimu susijusių ligų ir mirčių lieka net nepastebėtos. Minimaliais įverčiais, maždaug 12,6 proc. bendrojo mirtingumo arba 5760 mirčių, Lietuvoje 2007 m. buvo susiję su alkoholio vartojimu. Taigi tai ne 927, o keli tūkstančiai, kurių fone tie 308 mirę nuo apsinuodijimo alkoholiu švelniai tariant nublanksta.

(http://medicina.kmu.lt/0912/0912-09l.pdf).

Negebėjimą matyti legalaus alkoholio vartojimo sukeliamų problemų iliustruoja ir kiti Lietuvos duomenys

(http://alcalc.oxfordjournals.org/content/46/5/614.long).

Taigi reziumuojant galima pasakyti, kad alkoholio gamintojau jau investuoja ir ruošia dirvą pasiūlymams mažinti alkoholinių gėrimų akcizus ir tai padidinti gėrimų vartojimą, o kartu ir gamintojų pelną, bei nuo alkoholio vartojimo sukeltų ligų mirštančių Lietuvos gyventojų skaičių.

http://blaivus.blogspot.com/2012/10/i-pagalba-teslagalviams-politikams-ne.ht ml

***

Olandų abortų laivas, kaip pranešė Women on Waves, šią savaitę išvyko prie Maroko krantų žudyti negimusių vaikų.

http://www.lifesitenews.com/news/dutch-abortion-ship-sets-sail-to-help-moroc can-women-kill-their-children

***

2012 10 02 (LSN) – Šimtai bažnyčių ir organizacijų įsiliejo į maldos ir pasninko akciją „40 Dienų gelbėti Ameriką“ (40 Days to Save America).

Pradžia rugsėjo 28 d.

http://www.lifesitenews.com/news/40-days-to-save-america-hundred-of-organiza tions-join-campaign-of-prayer-fa

***

Europos parlamentas nominavo mergas, kurios išniekino Maskvos Išganytojo bažnyčią, Sacharovo taikos premijai.

http://www.lifesitenews.com/news/pussy-riot-nominated- for-european-parliaments-peace-prize

***

Kanados Bioetikos reformų sukurtas video apie legalią praktiką žudyti mergaites už tai, kad jos mergaitės.

https://www .youtube.com/user/CanadianCBR?feature=CAQQwRs%3D

Plačiau: http://www.lifesitenews.com/news/a-mothers-heart-a-mothers-mission

***

Kaip Pasaulio Sveikatos organizacija savo resursus skiria abortų propagandai.

http://www.lifesitenews.com/news/the-world-health-organization-peddl es-death

***

Kunigai Už Gyvybę (JAV) įkūrė Rinkimų Akcijos centrą. Jame yra patalpinta daug medžiagos.

http://www.politicalresponsib ility.com/

***

SUSIDOROJIMAS TĘSIASI. Valstybinės jėgos struktūros ketina apkaltinti pensininkus Kedžius už siekimą „sužinoti valstybės paslaptį“. T. y. kur gyvena jų vaikaitė.

http://www.lrytas.lt/-13490980841348486830-smalsumas-kiša-koją-kedžiams-jiem s-gresia-nauji-įtarimai.htm

***

Alkoholio žala. Resursai rusų k.

http://romix1c.livejournal.com/14688.html

http://alcdata.narod.ru/

***

LIETUVA BUS GIRDOMA TOLIAU. lrytas.lt 2012 10 02. Stipraus alaus bambaliai iš parduotuvių niekur nedings. Lietuvos mažų alaus daryklų asociacija (MADA) gavo Europos Komisijos (EK) patikinimą, kad Seimo priimti Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai negali turėti jokios teisinės galios. EK įmonių ir pramonės šakų direktorato kontrolės tarnyba konstatavo, kad Alkoholio kontrolės įstatymas, numatantis draudimą prekiauti didesnėmis nei 1 litro talpomis ir stipresniu nei 7,5 proc. alumi, sidru ar alaus gėrimu, prieštarauja vienai pamatinių ES vertybių – laisvam prekių judėjimui. „Po susirašinėjimo su atsakingomis Lietuvos Respublikos institucijomis dėl priimto Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimo ir galimo ES teisės aktų, tiksliau 34-36 TFEU straipsnių, pažeidimo Europos Komisija gavo atsakymą iš Lietuvos atsakingų asmenų. Jame pripažįstamas pažeidimas ir prisiimama atsakomybė priimti reikiamus pakeitimus, kurie kuo greičiau atitaisys situaciją“, – teigė EK kontrolė tarnybos atstovas Maciejus Gorka.

Kreipimąsi į EK inicijavusi Mažų alaus daryklų asociacijos pirmininkė Lina Šileikienė tikisi, kad teisingumas bus atkurtas artimiausiu metu, nes kiekviena nerimo ir nežinios diena kenkia mažųjų aludarių verslui.

http://www.lrytas.lt/print.asp?k=news&id=13491670331347799329

***

Delfi.lt 2012 10 02. Nors gydytojai ragino leisti numirti naujagimiui su keturiomis širdies ydomis, jis išgyveno. Alfie McAuslandas gimė net trim mėnesiais per anksti, pagrindinės arterijos buvo ne savo vietose, širdelėje žiojėjo didelė skylė, jam buvo diagnozuotas aortinio vožtuvo susiaurėjimas, problemos su kraujagyslėmis.

Mažylio tėvai – Natalie ir Christopheris McAuslandai iš Škotijos – iš medikų lūpų sužinojo, jog mažylis tikrai neišgyvens, vilties nebėra. Gydytojai, dar niekada gyvenime nematę tokio širdies ydų derinio, porai patarė leisti kūdikiui natūraliai mirti, nes jis buvo paprasčiausiai per mažas, kad galėtų ištverti sudėtingą operaciją.

Berniuko mama sako giliai viduje visada jautusi, jog jos sūnelis – tikras kovotojas, todėl ji paprasčiausiai atsisakė leisti savo mažyliui mirti. Dabar, po kelių savaičių, praleistų prijungus dirbtinio kvėpavimo sistemą, sudėtingų operacijų ir intensyviosios terapijos skyriaus, pusantrų metukų Alfie – sveikas mažylis, mėgstantis žaisti su savo broliu dvyniu Blairu.

Vaiko mama sako: „Jis tikras stebuklas. Jie sakė, jog jis per mažas ir neatlaikys tokios operacijos. Buvo labai skaudu. Medikai tiesiog norėjo pasakyti negalintys sutvarkyti jo širdelės, mums buvo patarta su juo atsisveikinti. Man kaip motinai toks sprendimas buvo nepaprastai sunkus. Tačiau jautėme, jog būtų neteisinga nesuteikti jam progos pakovoti už teisę gyventi“.

http://www.delfi.lt /archive/print.php?id=59629457

***

Alfa.lt 2012 10 02. Visoje Europoje plačiai nuskambėjo istorija Čekijoje, kur apsinuodiję metanoliu mirė 23 žmonės, o dar 35 buvo paguldyti į ligonines.

Lietuvoje nuo nesaikingo alkoholio vartojimo ir jo surogatų kasdien miršta 2–3 žmonės. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2011 metais Lietuvoje nuo alkoholio mirė 927 žmonės, 308 iš jų – būtent nuo apsinuodijimo. Palyginimui: tais pačiais 2011 metais Lietuvos keliuose žuvo 297 žmonės.

http://www.alfa.lt/print/15059125/

***

Vis dėlto Kristus bus paniekintas.

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/kultura/kulturos_naujienos/vis_delto_k ristus_bus_paniekintas/

***

Prieš R. Castelluci spektaklį protestuojantis poetas: tai – kultūrinė pedofilija.

http://www.delfi.lt/archive/print.php?id=59636531

***

Laima Andrikienė prieštaringą Romeo Castelluccio spektaklį palygino su pedofilija.

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/laima-andrikiene-priestaringa-r omeo-castelluccio-spektakli-palygino-su-pedofilija-56-260743

***

Aurelija Stancikienė: premjeras turi užtikrinti, kad nebus pažeidžiama Konstitucija ir krikščionių orumas.

http://www.alfa.lt/print/15059122/

***

Kauno koplyčiose suplėšyti paveikslai, o Rietave apipaišytos bažnyčios sienos.

http://www.delfi.lt/archive/print.php?id=59632387

***

Vienas iš penkių pacientų, kuriam nustatyta „smegenų mirtis“ yra gyvas ir nužudomas dėl organų persodinimo.

http://www.lifesitenews.com/news/one-in-five-brain-dead-patients-still-alive -claims-lawsuit

***

VAŠINGTONAS, D.C.,  2012 10 01, (LSN) – Savaitgalį Vašingtone, šalia Baltųjų Rūmų tvoros buvo areštuoti 54 gyvybės aktyvistai.

Jų nusikaltimas? Atsiklaupę meldėsi.

http://www.lifesitenews.com/news/54-arrested-so-far-in-white-house-vigil-for -religious-liberty

***

Kultūros ministras gina italų režisieriaus spektaklį ir pasisako prieš cenzūrą.

http://www.lrytas.lt/-13490947871348062589-kultūros-ministras-gina-italų-rež isieriaus-spektaklį-ir-pasisako-prieš-cenzūrą.htm

***

Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius kviečia boikotuoti kontroversiškus spektaklius „Sirenų“ festivalyje.

http://www.15min.lt/naujiena/kultura/teatras/kauno-arkivyskupas-sigitas-tamk evicius-kviecia-boikotuoti-kontraversiskus-spektaklius-sirenu-festivalyje-28 3-259975

***

Vilniaus arkivyskupija paragino tikinčiuosius prieštarauti Dievo atvaizdo ir kitų religinių ženklų niekinimui.

http://www.lzinios.lt/sitemain/Svietimas-ir-kultura/Pasmerke-religiniu-zenkl u-niekinima

***

Alfa.lt 2012 10 01. Nacionaliniame dramos teatre rengiamos patyčios: Kristaus atvaizdas bus apmėtytas išmatomis. Nacionalinis dramos teatras, kuriam vadovauja Martynas Budraitis, šį savaitgalį rengia neregėto masto pasityčiojimą iš krikščionybės ir jos simbolių. Ant renesansinio Antonello da Messinos nutapyto „Pasaulio Išganytojo“ portreto, kuriame pavaizduotas Kristaus veidas, atvaizdo bus drabstomos išmatos, viešai tyčiojamasi iš krikščionims brangių tikėjimo simbolių.

Katalikų Bažnyčia griežtai smerkia šį renginį ir kviečia „asmeniškai ir per grupes, draugijas, susivienijimus naudotis visomis įstatymų nedraudžiamomis protesto, boikoto ar kitomis poveikio minėtų renginių rėmėjams formomis“ pasipriešinti patyčioms.

http://www.alfa.lt/straipsnis/15058892/Nacionaliame.dramos.teatre.rengiamos. patycios..Kristaus.atvaizdas.bus.apmetytas.ismatomis=2012-10-01_09-56/

***

NEWSru 2012 10 01. Rusijos Stačiatikių organizacijos už „šėtoniškos mumijos“ išnešimą iš mauzoliejaus.

http://ru.delfi.lt/archive/print.php?id=59621851

***

Dar nematyti Garliavos šturmo kadrai: pareigūnas parkritusį žmogų daužo ginklu.

http://www.balsas.lt/naujiena/622320/dar-nematyti-garliavos-sturmo-kadrai-pa reigunas-parkritusi-zmogu-dauzo-ginklu

***

Balsas.lt 2012 09 29. Kaip Lietuvoje parduodami dar negimę kūdikiai? Mažame Kauno rajono miestelyje, kuriame gyvena Violeta (32 m.), daugelis turbūt nė nežino, kad nėščia jų kaimynė laukiasi kūdikio tam, kad pagimdžiusi jį… parduotų. Todėl ponia Violeta niekam nesigiria apie savo nėštumą, nes gali būti kaimynų nesuprasta. Kad Violeta prieš mėnesį buvo išvykusi į vieną Kipro vaisingumo kliniką ir, kaip pati sako, „išnuomojo savo gimdą“, žino tik jos vyras ir artimiausia draugė. „Kipre gyvenanti šeima negalėjo susilaukti vaikelio, nes tėvas buvo nevaisingas, tad buvo pasirinktas donoras, jo sperma apvaisintas motinos kiaušinėlis, o šis – įterptas man į gimdą. Po 6 mėnesių skrisiu atgal į Kiprą ir ten prižiūrima kvalifikuotų specialistų praleisiu likusį iki gimdymo laiką, o pagimdžiusi grįšiu namo. Kelionėje mane lydės vyras ir mūsų 6 metų sūnus“, – pasakojo p. Violeta. Paklausta, kodėl pasiryžo išnešioti tai nevaisingai porai kūdikį, Violeta neslėpė – pagrindinis motyvas esąs gana dosnus atlygis. Tačiau kartu – dar ir tas labai geras jausmas, žinojimas, kad išpildei kieno nors didžiausią svajonę.

http://www.balsas.lt/News/print/622402

***

Balsas.lt 2012 09 26. Dr. Rūta Gajauskaitė: kas gali paneigti? Pagrindinis finansus tvarkantis įstatymas – Biudžetas – yra įslaptintas, todėl lėšų paskirstymas vykdomas suinteresuotų grupuočių naudai, o ne mokesčių mokėtojų būtiniems poreikiams patenkinti. To pasekmė – Lietuva pati skurdžiausia ES narė, bet turi 1 200 milijonierių ir kelis milijardierius (iš prekybos alkoholiu).

Antai, liberalas ministras Gintaras Steponavičius iš peties kirto su „mokinio krepšeliu“ per tautinės dvasios židinius – mokyklas! Kiek sunaikinta kaimuose ir miesteliuose tautinės kultūros židinių, ugdančių Tautos genijus, įgalinančius tarptautinį pripažinimą ir bendravimą?

Kiek kitas liberalas sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas uždarė medicininių punktų ir ligoninių? Pasirodo degradantų narkotikams pinigų yra, o vaikų ligoms – ne?! Argi tai ne valstybinės politikos iškreipimas, sudarant sąlygas, lemiančias vienos grupės degradaciją, kitų ligonių žūties sąskaita?

Dvigubas šūvis Tautos genocidui…

http://www.balsas.lt/News/print/621907

***

15min.lt. Valstybė, kurioje rūkaliams gyvenimas – nepavydėtinas. Butanas ne kartą pagal laimės indekso skaičiavimus buvo pripažintas valstybe, kur žmonės pasaulyje jaučiasi laimingiausi. Šioje šalyje žmonių laimė iškeliama aukščiau visko, o jos valdžia sprendimus priima tik įvertinusi, ar jie prisidės prie bendrosios nacionalinės laimės didinimo. Tačiau vienai gyventojų kategorijai sąlygos šioje šalyje yra toli gražu ne pačios palankiausios. Tai – rūkaliai. Ši šalis nusprendė tapti pirmąja nerūkančia valstybe. Kaip sekasi gyventi nikotino vis dar neatsisakiusiems šios šalies gyventojams, aiškinosi „Al Jazeera“ žurnalistai.

http://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/straipsnis/horizontai/valstybe-kurioje -rukaliams-gyvenimas-nepavydetinas-640-259996

***

Prof. dr. Birutė Obelenienė. Vienas klausimas, kurį reikia užduoti kandidatui į Seimą, o trys – sau pačiam, prieš atiduodant savo balsą rinkimuose.

http://www.katalikai.lt/index.php?id=6&nid=7751

***

Otava. 2012 09 28 (LSN) – Campaign Life Coalition Canada kasmet vykdo Gyvybės akciją Life Chain. Šiais metais ji vyko rugsėjo 30 d. 

http://www.lifesitenews.com/news/life-chain-sweeps-the-united-state s-canada-this-sunday

***

Čikaga, 2012 09 28. (LSN) Ilinojaus Aukščiausias teismas nusprendė, kad vaistininkai turi teisę pagal sąžinės ir religijos motyvus nepardavinėti abortuojančių ekstrinių kontraceptinių tablečių.

Kovą pradėjo du vaistininkai Luke VanderBleek ir Glen Kosirog. Kova tęsėsi 7 metus.

http://www.lifesitenews.com/news/illinois-supreme-courrules-pharmac ists-can-refuse-to-dispense-morning-after

***

St. Augustine, 2012 09 28, (LSN) – Floridos Šv. Augustino vyskupijos vyskupas ganomiesiems davė aiškias gaires per rinkimus. Gyvybės ir šeimos reikalai turi pirmenybę pasirenkant kandidatą.

Skaitom jo laišką:

http://www.dosafl.com/NewsBriefs.asp?ArticleID=1048

http://www.lifesitenews.com/news/bish op-felipe-estevez-tells-floridas-catholics-to-vote-pro-life-pro-family

***

Vašingtonas, D.C., 2012 09 28, (LSN)  – JAV vyskupai kviečia tikinčiuosius paminėti spalį kaip Pagarbos Gyvybei mėnesį.

http://www.lifesitenews.com/news/obamacare-is-a-problem-for-catholi cs-cardinal-says-in-respect-life-month-me

***

2012 09 28,  (Bound4Life.com) – Dievas labai palaimino Gyvybės akciją „40 dienų Už Gyvybę“ (40 Days for Life). Per metus akcijoje dalyvavo 440 miestų. Daugiau nei 525 000 žmonių prisijungė malda ir pasninku, kad baigtųsi abortai.

Daugiau nei 15 000 bažnyčių dalyvavo šioje kompanijoje.  5 928 gyvybių buvo išgelbėta nuo aborto mirties.  69 darbuotojai išėjo iš abortų industrijos. 24 abortų klinikos užsidarė. Šimtai vyrų ir moterų išgelbėti nuo aborto pasekmių. Daugiau kaip 2100 naujų istorijų pasirodė laikraščiuose, žurnaluose, TV ir radijo laidose.

Daug moterų ėmė gydytis poabortinę traumą.

http://www.lifesitenews.com/news/see-i-have-already-begun-god-doing -great-things-through-40-days-for-life

***

„Lietuvos ryto“ televizija, 2012 09 26. Sveikatos reikalų komitetas ėmėsi, kaip jie patys sako, revoliucinio projekto rūkymo prevencijoje.

Artimiausiu metu planuojama ne tik cigarečių pakelius iliustruoti spalvotomis fotografijomis, vaizduojančiomis rūkymo sukeliamus padarinius, bet ir įstatymiškai uždrausti rūkyti ar net su savimi rūkalų turėti nepilnamečiams. Taip pat siekiama riboti savitarnos prekybą.

http://tv.lrytas.lt/?id=13486541331347454525

***

lrytas.lt 2012 09 28. Tarptautiniame teatrų festivalyje „Sirenos“ bus parodytas Romeo Castellucci spektaklis „On The Concept Of The Face, Regarding The Son Of God“, kuriame išmatomis drabstomas Kristaus veidas.

Formavusi programą ir atrinkusi skandalingą R. Castellucci spektalį Lietuvos publikai yra festivalio „Sirenos“ meno vadovė Audra Žukaitytė.

http://www.lrytas.lt/-13488228761347726694-išmatomis-drabstomas-kristaus-vei das-sujaudino-dešiniuosius.htm

***

Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas „Dėl Alkoholio ir tabako kontrolės 2012–2014 metų programos (tarpinstitucinio veiklos plano) patvirtinimo“

http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_l?p_id=433485

***

Lietuvos statistikos departamentas. 2012 09 28 Lietuvoje liko tik 2 mln. 988 tūkst. gyventojų mažėjimą daugiausiai lėmė emigracija. Per 2012 m. sausio–rugpjūčio mėn. mirė 4,2 tūkst. žmonių daugiau negu gimė kūdikių. Per aštuonis šių metų mėnesius gimė 23,1 tūkst. kūdikių, 417, arba beveik 2 procentais, mažiau nei 2011 m. atitinkamu laikotarpiu.

2012 m. sausio–rugpjūčio mėn. mirė 27,3 tūkst. žmonių, tai 267, arba 1 procentu, mažiau negu per praėjusių metų tą patį laikotarpį.

Miesto gyventojų skaičius per dešimtmetį tarp surašymų sumažėjo 300,9 tūkst. (12,9 proc.), kaimo – 139,7 tūkst. (12,1 proc.).

Šalies didžiuosiuose miestuose gyveno 40,2 procento visų šalies gyventojų. Gyventojų skaičius sumažėjo visuose didžiuosiuose miestuose: Šiauliuose – 18,4 procento, Panevėžyje – 16,7, Kaune – 16,6, Klaipėdoje – 15,9, Vilniuje – 3,3 procento.

Nuotraukoje gyventojų skaičius 2012 m., tūkst.

http://www.stat.gov.lt/lt/news/view?id=11318&PHPSESSID=9126e32f e73f3417c8d877266521475b

http://www.delfi.lt /archive/print.php?id=59609907

***

Delfi.lt 2012 09 28. Lietuvoje mažėja santuokoje gyvenančių žmonių, atskleidžia penktadienį, rugsėjo 28-ąją, paskelbti visuotinio gyventojų surašymo rezultatai.

Per dešimt metų niekada negyvenusių santuokoje vyrų dalis išaugo nuo 28,3 proc. iki 32,2 proc., moterų – nuo 21,2 proc. iki 23,5 proc.

Anot Statistikos departamento, taip pat sumažėjo vyrų ir moterų, gyvenančių santuokoje, dalis.
2011 metais vedę vyrai sudarė 54,9 procento visų 15 metų ir vyresnių vyrų, moterys – 45,9 procento visų 15 metų ir vyresnių moterų.

2001-ųjų surašymo metu vedusių vyrų buvo 6,7 proc., ištekėjusių moterų – 51,6 proc.

Be to, statistika rodo, kad per dešimtmetį padaugėjo išsituokusiųjų ir našlių.

http://www.delfi.lt/archive/print.php?id=59611807

***

lrytas.lt 2012 09 28. Lietuvių skaičius per praėjusius šimtmečius: kada mūsų buvo daugiausia?

Lietuvos gyventojų skaičius dabartinėje teritorijoje

1897 m. – 2 mln. 750 tūkst

1913 m. – 2 mln. 828 tūkst.

1939 m. – 2 mln. 880 tūkst.

1940 m. – 2 mln. 925 tūkst.

1951 m. – 2 mln. 561 tūkst.

1959 m. – 2 mln. 711 tūkst.

1962 m. – 2 mln. 853 tūkst.

1965 m. – 2 mln. 948 tūkst.

1968 m. – 3 mln. 064 tūkst.

1973 m. – 3 mln. 234 tūkst.

1979 m. – 3 mln. 398 tūkst.

1989 m. – 3 mln. 690 tūkst.

2001 m. – 3 mln. 460 tūkst.

2011 m. – 3 mln. 054 tūkst.

http://www.lrytas.lt/print.asp?k=news&id=13486646021346762119

***

NUŽMOGĖJIMAS. lrytas.lt 2012 09 27. Dėl Kauno rajone rasto kūdikio lavono sulaikyta jauna Druskininkų gyventoja. Trečiadienio, rugsėjo 26-osios, vakarą Kauno rajone, Ilgakiemio kaime esančios degalinės šiukšlių konteineryje, rastas naujagimio lavonas.

Kauno rajono kriminalistai netrukus nustatė įtariamuosius. Ketvirtadienio, rugsėjo 27 d., pavakare pareigūnai Druskininkuose sulaikė 24 metų merginą, kurį įtariama atsikračiusi savo kūdikio. Tiesa, jauna moteris neigia savo kaltę.

Tačiau kriminalistai turi duomenų, kad Druskininkų gyventoja planavo nusikaltimą, nes nėštumo metu nesilankė pas gydytojus ir taip slėpė būsimą kūdikį.

http://www.lrytas.lt/print.asp?k=news&id=13487252511346662743

***

Husum, Vokietija, 2012 09 27, (LSN) – Vokietijoje suimta 28 m. moteris, kuri sulaukusi 2 vaikų, kuriems dabar 8 ir 10 metų, kitus 5 savo vaikus nužudė netrukus po gimimo. Jos tapatybė buvo nustatyta pagal DNR.

http://www.lifesitenews.com/news/german-woman-killed-5-of-her-own-c hildren-shortly-after-birth-police-say

***

Newark, NJ, 2012 09 27 (LSN) – Antradienį, rugsėjo 25 d., Newark’o arkivyskupas John J. Myers paskelbė ganytojinį laišką, kuriuo kviečia katalikus, ypač katalikus politikus, kurie nepriima katalikiško mokymo apie santuoką, „garbingai ir nuolankiai susilaikyti nuo Šv. Komunijos priėmimo.“

Skaitome laišką: 

http://www.lifesitenews.com/images/pdfs/ArchbishopMyersMarriage.pdf

***

Paryžius, 2012 09 27 (LSN) – Socialistų valdžia spalio mėnesio pabaigoje ketina legalizuoti „gėjų vedybas“. Kartu su šiuo įstatymu teisėje bus panaikinti terminai tėvas ir motina. Jie bus pakeisti į gimdytojai („parents“).

***

San Franciške vandalai išdergė Už gyvybę reklaminius stendus.

http://www.lifesitenews.com/news/san-francisco-vandalizes-pro-life- billboard-featuring-a-newborn-black-baby

***

Niujorkas, 2012 09 27 (C-FAM) – USAID per pasaulio kontracepcijos dieną paskelbė apie naują ilgai veikiantį (5 metus) kontraceptiką – implantą Jadelle. Jis skirtas vargingų šalių moterims. 

http://www.lifesitenews.com/news/usaid-launches-new-long-term-contr aceptive-implant-for-poor-women

***

Ežiukų istorija tęsiasi.

http://blaivus.blogspot.com/2012/09/eziuku-istorija-tesiasi.html

piktybiniai

Daugiau žinių: http://provita.vdu.lt 

Pro Vita , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra