Pro Vita nr. 37

Autorius: Data: 2012-09-06 , 09:08 Spausdinti

Pasaulio lietuvių bėgimas už blaivybę įgauna pagreitį. Viso pasaulio lietuviai kiekvieno mėnesio pirmąjį penktadienį kviečiami dalyvauti bėgime už blaivybę, kurio tikslas – palaikyti sveikos, blaivios ir sąmoningos lietuvių tautos idėją.

Daugiau informacijos apie tai socialiniame tinkle Facebook, grupėje „Lietuvių bėgimas už blaivybę“.

http://www.voruta.lt/pasaulio-lietuviu-begimas-uz-blaivybe-igauna-pagreiti/

***

Britų Kolumbijos abortistai užsipuolė Kelowna merą Walter Gray už tai, kad jis paskelbė Žmogaus Gyvybės apsaugos savaitę rugsėjo 23-30 d.

http://www.lifesitenews.com/news/mayor-of-canadian-town-blasted-by-pro-aborts-for-proclaiming-protect-human

***

Roma, 2012 09 05 (LSN) – Korsikos vyskupas Olivier de Germay pasmerkė vyriausybės planus įsteigti „gėjų santuoką“.

http://www.corse.catholique.fr/Edito-Aout-2012

Tokie planai griauna vieną iš visuomenės stulpų.

http://www.lifesitenews.com/news/opposing-gay-marriage-is-truth-in-love-not-homophobia-corsican-bishop

***

alfa.lt, 2012 09 05 – Paskelbti KGB padalinių miestuose ir rajonuose kadrinių darbuotojų sąrašai. Interneto svetainėje „KGB veikla Lietuvoje“ (www.kgbveikla.lt) įkelti 628 dokumentai, kurie atspindi KGB padalinių Lietuvos miestuose ir rajonuose veiklą, jos specifiką ir agentūros sąrašus XX amžiaus 9-ajame dešimtmetyje.

http://www.alfa.lt/print/15055036/

***

16-17 февраля 2012 г. по благословению Патриарха Московского и всея Руси Кирилла, при содействии администрации Президента РФ в Москве, в Зале церковных соборов Храма Христа Спасителя состоялся Конгресс Церковно общественного совета по защите от алкогольной угрозы.

Svarbesnius pasisakymus ir prezentacijas (PPS) galite atsisiųsti iš:

I dalis

http://vvolchek.livejournal.com/23839.html

II dalis

http://vvolchek.livejournal.com/24242.html

***

Įdomūs pamokslai protojerėjaus Димитрия Смирнова

http://www.dimitrysmirnov.ru/blog/

***

Valdžios debilinama Lietuva. lzinios.lt, 2012 09 05. Blaivybę atidėjo kitiems metams. Pasvalio tarybos nariai atmetė vietos jaunuolių iniciatyvą linksmintis blaiviems, jų idėją žadėta svarstyti tik kitąmet. Rajono meras konservatorius Gintautas Gegužinskas šventės be pasvalietiško alaus neįsivaizduoja. „Visas mūsų festivalis bus nukreiptas prieš svaigalus, o jais, kaip paaiškėjo, bus prekiaujama renginių pašonėje. Ar tai nėra keista? Tenka apgailestauti, kad mes, jaunimas, tik tiek esame svarbūs rajono valdžiai“, – guodėsi R.Vareikaitė. Ji teigė, kad į politikus kreipęsi jaunuoliai tikėjosi ilgų tarybos narių debatų, manė išgirsiantys įvairių argumentų. „Bet kad mūsų prašymas taryboje apskritai nebus svarstomas, tikrai nesitikėjome“, – pabrėžė jaunimo aktyvistė. Ji pridūrė esanti nusivylusi, bet nepalaužta.

R. Vareikaitei pritarė kita jaunimo šventės Pasvalyje organizatorė Elvina Medelinskaitė. „Pajutau, kad į mus žiūrima tik kaip į paprasčiausią darbo jėgą, kuri palinksmins žmones per Pasvalio gimtadienį. Į tai, kad šias linksmybes rengiame ne šiaip sau, o norėdami propaguoti blaivybės idėją, politikams nusispjauti. Jie gerokai nuslopino mūsų jaunatvišką entuziazmą“, – pažymėjo E. Medelinskaitė.

http://www.lzinios.lt/Lietuvoje/Blaivybe-atidejo-kitiems-metams

***

Girdomas jaunimas – Lietuvos ateitis. kurjeris.lt, 2012 09 05. Kadangi šiemet mokslo ir žinių diena daugelyje rajonų buvo perkelta į rugsėjo 3-ąją, pirmadienį, alkoholis tądien pardavinėtas laisvai, be suvaržymų. Tokios „laisvės“ pasekmės netruko pasijusti: Tauragėje nustatyti 3 girtavę jaunuoliai, Skaudvilėje – 5 nepilnamečiai ir 2 suaugusieji, Pagėgiuose – 5 nepilnametės merginos, 9 suaugusieji ir 3 vairuotojai. Nors skaičių statistika byloja Tauragės naudai, čia buvo užfiksuotas sunkiausias atvejis. Rugsėjo 3 d. 15.30 val. į Tauragės ligoninę iš Moksleivių alėjos pristatytas ir dėl apsinuodijimo alkoholiu paguldytas P. U., gimęs 2000 m. Rytojaus dieną vaikas iš ligoninės buvo išleistas. Dar dvi 16-17 m. tauragiškės į pareigūnų akiratį pateko netoli Oko miško. Nors merginos buvo blaivios, jų krepšyje pareigūnai aptiko keletą plastikinių didelės talpos alkoholinio gėrimo butelių. Skaudvilėje užfiksuoti 5 nepilnamečių (16-17 m.) girtavimo atvejai. Vienas skaudviliškis po šventės mokykloje ir šventų Mišių bažnyčioje policijai sugebėjo įkliūti du kartus.

„Pirmą kartą vaikinas buvo pastebėtas girtas apie 18 valandą. Tąkart pareigūnai neblaivų nepilnametį pristatė į namus ir atidavė motinos priežiūrai. Apie 23 valandą tas pats jaunuolis užkluptas girtaujantis vėl. Šįkart vaikinui nustatytas sunkus girtumo laipsnis – į alkoholio tikrintuvą jis įpūtė 2,93 promilės. Šis skaudviliškis antrąkart buvo užkluptas automobilyje, kur laiką leido dar vienas nepilnametis, kuriam nustatytas lengvas girtumas“, – pasakojo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė.

http://www.kurjeris.lt/Aktualijos/Kriminalinis-kurjeris/Rugsejo-1-oji-su-alkoholio-tvaiku

***

Krikščionys, kuriems nebuvo leista elgtis pagal savo įsitikinimus, nusprendė sužinoti, ką apie tai mano Europos Žmogaus Teisių Teismas.

http://www.lzinios.lt/Pasaulis/Isitikinimai-keliauja-i-Europos-Teisma

***

Startavo „Drąsiaus Kelias“ internetinė TV

http://www.ustream.tv/channel/drasiaus-kelias

***

Duluth, Minnesota, 2012 09 04 (LSN) – Duluth News Tribune pranešė, kad katalikų kunigas Peter Lambert iš Floodwood Šv. Louis parapijos dovanojo $1 000 Minnesotans United for Families, organizacijai, kuri kovoja už gėjiškas „santuokas“.

http://www.duluthnewstribune.com/event/article/id/241865/group/homepage/

***

Madina, Ghana, 2012 09 04 (LSN) – Gerai žinomas Ganos tyrėjas bei žurnalistas Anas Aremeyaw įtaisė slaptas filmavimo kameras Madina miesto abortariume ir nufilmavo kaip abortistas prieš abortus per tris mėnesius išprievartavo 20-40 m. amžiaus 52 moteris. Jis joms įteigė, kad dėl sėkmingo aborto reikia jam su jom seksualiai santykiauti.

http://www.news1ghana.com/?p=22563

http://www.lifesitenews.com/news/video-shows-abortionist-raping-52-victims-in-ghana-journalist

***

2012 09 04 (LSN) – Nikaragvos Mennonitai sako, kad jie už tai, kad jie suteikė buvusiai lesbietei Lisa Miller ir jos dukrai Isabella globą nuo JAV persekiojimo (JAV teismas priteisė mergaitės globą ne biologinei mergaitės lesbietei „motinai“) jie pasirengę nukentėti ir net mirti, bet jų neišduos.

http://www.lifesitenews.com/home/all-latest-stories/

***

Psichologinės pagalbos tarnyba. Budi savanoriai konsultantai. Telefono numeris: 8 800 28888, darbo laikas: I-VII visą parą.

Vaikų linija. Budi savanoriai konsultantai, profesionalai. Tel.: 8 800 11111, darbo laikas: I-VII 11.00-21.00 val.

Rusakalbių linija. Budi savanoriai konsultantai. Tel.: 8 800 77277. Laikinai neveikia.

Pagalbos moterims linija. Budi profesionalai, savanoriai konsultantai. Tel.: 8 800 66366, darbo laikas: I-V 10.00-21.00 val.

Vilties linija. Budi profesionalai, savanoriai konsultantai. Tel.: 8 800 60700, darbo laikas: I-VII visą parą.

***

LR Seimo įstatymais nugirdyta Lietuva. Mokslo metų pradžia – su girtavimo tradicija.

http://www.alfa.lt/print/15054581/

***

2012 m. rugsėjo 3 d., pirmadienį, apie 15.30 val. į Tauragės ligoninę iš Tauragės Moksleivių al. pristatytas ir dėl apsinuodijimo alkoholiu paguldytas P. (gimęs 2000 m.).

http://www.diena.lt/naujienos/kriminalai/taurageje-alkoholiu-apsinuodijo-vaikas-446611

***

lrytas.lt, 2012 09 04. Antradienio naktį Vilnius nemiegojo. Mokslo metų pradžią dar pirmadienį ryte pradėjęs švęsti šalies jaunimas sutemus neskubėjo namo, o užplūdo sostinės barus ir naktinius klubus. Prie jų nusidriekė ilgos eilės, senamiesčio gatvės buvo judrios tarytum dieną, o ištvermingiausi studentai savo namus pasiekė tik paryčiais – dar ankstyvą antradienio rytą Vilniaus centre aidėjo pakimę jaunuolių balsai.

http://www.lrytas.lt/-13467333011345831558-mokslo-metų-pradžią-jaunimas-audringai-sutiko-vilniaus-baruose.htm

***

VU studentai triukšmingai pradėjo naujus mokslo metus: vieni deklaravo meilę mokslui, kiti – alui. Šiųmetėse skanduotėse buvo dažnas alaus motyvas. „Kai alus pigus, fizikas ramus“, – šaukė fizikai. Meilę alui išpažino ir istorikai, ir kitų fakultetų atstovai.

http://www.delfi.lt/archive/print.php?id=59437417

***

Alfa.lt, 2012 09 03. Įtariama, kad, girtas nuo kelio nuvažiavęs, policininkas užpuolė kolegas.

http://www.alfa.lt/print/15054445/

***

Vilniuje prie vairo sustabdytas uniformuotas neblaivus VSAT pasienietis.

http://www.delfi.lt/archive/print.php?id=59428959

***

Draudimas prekiauti alkoholiniais gėrimais nepadėjo: dėl apsinuodijimo alkoholiu ligoninėje atsidūrė 14-metis.

http://www.alfa.lt/print/15054380/

***

Balsas.lt, 2012 09 02. Spasky urvinė bažnyčia – iš akmens iškaltas Rusijos stebuklas. Prie Dono upės krantų, vaizdingame Voronežo regione, Rusijoje, stovi vienas iš žaviausių ir turistų lankomiausių pastatų – Spassky bažnyčia. Šimtus metų tai buvo gailestingumo ir malonės vieta, vėliau patyrusi komunistinį rėžimą, galiausiai išliko kaip rusų krikščionybės paveldas.

http://www.balsas.lt/News/print/617417

***

Prasidėjo mokyklų tuštėjimo metas.

http://www.diena.lt/naujienos/lietuva/prasidejo-mokyklu-tustejimo-metas-446149

***

Tampa, 2012 08 31, (LSN) – Mitt Romney atsisakė Condoleeza Rice kaip viceprezidentės už jos pažiūras, kuriomis ji pritaria abortams, homoseksualumui. Tai gali suskaldyti partiją.

http://www.lifesitenews.com/news/romney-rejected-condi-as-vp-over-abortion-marriage-report

***

Europos teismo sprendimas sukūrė „eugenikos teisę“.

http://www.lifesitenews.com/news/european-court-ruling-creates-right-to-eugenics

***

2012 08 31 (AlbertMohler.com) – Richard Dawkins kviečia netikinčius į Dievą kunigus jungtis į Klerikų projektą.

http://www.lifesitenews.com/home/all-latest-stories/#atheists-in-the-pulpit-the-sad-charade-of-the-clergy-project

***

Už liudijimą – kerštas onkologei Laimai Bloznelytei. Kauno pedofilijos bylos kaltinamojo velionio Andriaus Ūso tėvai, Laimutė Stankūnaitė ir jos tėvai reikalauja iškelti baudžiamąją bylą onkologei, habilituotai biomedicinos mokslų daktarei profesorei L. Bloznelytei.

http://www.ekspertai.eu/uz-liudijima-kerstas-onkologei-l-bloznelytei/

***

Bandoma užčiaupti ekspertai.eu

http://www.ekspertai.eu/bandoma-uzciaupti-ekspertai-eu/

***

Alfa.lt, „Londono žinios“, 2012 08 31. Šeimos gydytojai Jungtinėje Karalystėje yra raginami įkalbinėti moteris gimdyti natūraliai be nuskausminamųjų ir cezario operacijos. Taip siekiama sveikatos apsaugos sistemai sutaupyti pinigų, skelbia šalies spauda.

Remiantis naujomis gairėmis šeimos gydytojams, medikams nurodoma rekomenduoti moterims gimdyti natūraliai naudojant kiek galima mažiau vaistų. Be to, gydytojams primenama, jog jie taip pat turėtų pasiūlyti apsvarstyti galimybę moterims gimdyti ne ligoninėse, o pribuvėjų prižiūrimuose padaliniuose arba net savo namuose.

Tačiau daugeliui moterų mintis apie gimdymą be nuskausminamųjų yra nepakeliama. O tokių siūlymų kritikai teigia, jog tokios rekomendacijos parengtos visiškai negalvojant apie pačias moteris.

Viena cezario operacija nacionalinei sveikatos apsaugos sistemai kainuoja maždaug 1 tūkst. 200 svarų sterlingų, o epidūrinė nejautra – maždaug 200 svarų sterlingų. Minėtose gairėse sakoma, jog šios procedūros yra ne tik labai brangios, bet ir sulėtina moters atsigavimą po gimdymo, o taip pat apsunkina žindymui.

http://www.alfa.lt/print/15054120/

***

Pedofilus remianti valdžia? Alfa.lt, 2012 08 31. Nuolat įvairių šalių veiklą žmogaus teisių apsaugos srityje stebintis Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių komitetas liepos mėnesį vienoje savo ataskaitų pabrėžė, jog Lietuva turėtų aktyviau kovoti prieš prekybą žmonėmis ir vaikų seksualinį išnaudojimą. Tarptautiniai specialistai savo ataskaitoje Lietuvai jau ne pirmą kartą primena apie tai, kad, siekiant efektyvesnės kovos su vaikų seksualiniu išnaudojimu, privalu ratifikuoti Konvenciją dėl vaikų apsaugos nuo seksualinio išnaudojimo ir seksualinės prievartos (Lansarotės konvenciją). Darius Kuolys tikino manantis, jog užsienio ekspertų pastabos dėl vaikų seksualinio išnaudojimo Lietuvoje turėtų būti įvertintos labai atsakingai. „Lietuva per mažai skiria dėmesio kovai prieš vaikų seksualinį išnaudojimą. Tai yra labai rimtas įspėjimas mūsų parlamentui, mūsų Vyriausybei, nes iš tikrųjų tai yra labai opi problema Lietuvoje. Mūsų parlamentas nėra ratifikavęs Europos Tarybos konvencijos dėl seksualinės prievartos prieš vaikus. Tai yra labai keista, nes Lietuvos visuomenė yra įaudrinta ne vienerius metus dėl seksualinės vaikų prievartos“, – Alfa.lt komentavo D. Kuolys.

Pašnekovas neslėpė, kad, jo manymu, Seimo nariai ignoruoja vaiko apsaugos nuo seksualinės prievartos klausimą. Pasak D. Kuolio, šiuo metu žmogaus teisių apsauga labiau užsiima visuomenės veikėjai, dvasininkai, o ne parlamentarai. „Vyksta diskusijos, tačiau Seimas į tai nereaguoja. Dar paaiškėjo, kai mes pradėjome aiškintis, kas vyksta šiandien, kad dabartinis Seimas yra panaikinęs Vaiko teisių komisiją. Žmogaus teisių komitetas, vadovaujamas pono A. Lydekos, vaiko teisėmis irgi nesirūpina. Jis mano, kad vaikai nėra žmonės, jis rūpinasi suaugusiųjų teisėmis, kuriomis iš esmės irgi nesirūpina, nes jomis rūpinasi sesuo Nijolė Sadūnaitė su kunigu Robertu Grigu, o ne mūsų išrinkti žmonės, kuriems mokame iš biudžeto atlyginimus“, – rėžė visuomenininkas.

Matėme, kad viena specialistė atsispiria saugumo nurodymams ir policijos muštrui, o kita neatsispiria, sako vaikui „arba dabar, arba po minutės“. Tai nėra vaiko teisių specialistės, psichologės žodžiai, o teroristės žodžiai“, – pasakojo D. Kuolys, prisiminęs įvykius Garliavoje.

http://www.alfa.lt/print/15054070/

***

Delfi.lt, 2012 08 31. Kuo daugiau abortų moteris turėjo prieš laukdamasi pirmojo kūdikio, tuo didesnė tikimybė, kad kūdikis gims pirma laiko, rodo tyrimas. Jo metu buvo analizuojami 300 858 Suomijos moterų, kurios 1996-2008 metais gimdė pirmą kartą, duomenys. Tyrimas parodė, kad moterys tris kartus dažniau susilaukdavo neišnešioto kūdikio, gimusio iki 28 nėštumo savaitės, jeigu prieš nėštumą būdavo pasidariusios tris ar daugiau abortų, rašo „BBC News“. Šio tyrimo rezultatai skelbiami žurnale „Human Reproduction“. Pirmalaikis gimimas susijęs su didesne infekcijų, hipotermijos ir mirties rizika. Anot tyrimo, 1 tūkst. moterų, kurios niekada nesidarė aborto, teko trys neišnešioti kūdikiai, gimę iki 28 nėštumo savaitės, 1 tūkst. moterų, pasidariusių vieną abortą, – keturi kūdikiai, du abortus – šeši kūdikiai, o tris bei daugiau abortų pasidariusioms moterims – 11 neišnešiotų kūdikių. Neonatologijos profesorius Andrew Whitelaw iš Bristolio universiteto sakė, kad iki 37 nėštumo savaitės gimusiems kūdikiams grėsmė patirti rimtų problemų, įskaitant smegenų pažeidimus ir mirtį, yra vidutiniška, tačiau neišnešiotiems kūdikiams, gimusiems iki 28 nėštumo savaitės, mirties, smegenų pažeidimų ir nuolatinio neįgalumo rizika yra milžiniška. „Taigi padidėjusi tikimybė pagimdyti neišnešiotą kūdikį iki 28 nėštumo savaitės tris ir daugiau abortų pasidariusioms moterims yra pakankamai grėsminga. Vis labiau augančių neišnešiotų kūdikių išgyvenimo rodiklių nereikėtų laikyti priešlaikinio gimdymo problemos sprendimu. Iki 28 nėštumo savaitės gimę kūdikiai išgyvena, bet neįgalumo sąskaita“, – pažymėjo jis.

http://www.delfi.lt/archive/print.php?id=59423433

***

LR Seimo įstatymais nugirdyta Lietuva. Šilalės rajone neblaivus prie vairo įkliuvo ugniagesys gelbėtojas.

http://www.alfa.lt/print/15054068/

***

Alytaus naujienos, Balsas.lt, 2012 08 30. Kaimo pardavėjos kasdienybė: pagiringi „pijokai“, saulėgrąžų lukštai ir gyvenimas skolon.

http://www.balsas.lt/News/print/617142

Daugiau žinių: http://provita.vdu.lt

„Respublikos“ archyvo nuotr.

Pro Vita , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra