Pritarta siūlymui kelti mažiausiai uždirbančių mokslininkų algas

Autorius: Data: 2017-03-09 , 13:17 Spausdinti

Pritarta  siūlymui kelti mažiausiai uždirbančių mokslininkų algas

www.voruta.lt

Švietimo ir mokslo ministerijos teikimu Vyriausybė pritarė Seimo narių siūlymui mokslininkų atlyginimus nustatyti Mokslo ir studijų įstatymu. Pakeitus įstatymą būtų padidintos apatinės mokslininkų atlyginimų ribos. Mokslininkų atlyginimų kėlimui šių metų biudžete papildomai skirta 3,1 mln. eurų.

„Siekiame, kad mokslininko karjera būtų kuo patrauklesnė, kad ją rinktųsi kuo daugiau gabaus jaunimo. Mokslas tiesiogiai susijęs su inovacijomis, nuo kurių priklauso Lietuvos ateitis ir ekonominė gerovė“,  – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Siūloma, kad mokslininkų darbo apmokėjimo sąlygas nustačius Mokslo ir studijų įstatymu, valstybiniuose mokslinių tyrimų institutuose dirbančių mokslininkų atlyginimų apatinės ribos didėtų iki 703,4 euro. Mokslo darbuotojų ir tyrėjų apatinės atlyginimų ribos pakiltų 50 proc. nuo 468,6 euro, o vyresniųjų mokslo darbuotojų – didėtų 27 proc. nuo 553,8 euro. Institutų mokslinių sekretorių apatinės atlyginimų ribos padidėtų nuo 653,2 iki 703,4 euro arba 8 proc.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius

Švietimas ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra