Pristatytas pirmasis žurnalo „Santara“ numeris rusų kalba

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos dailės muziejuje 2010 m. gruodžio 5-ąją buvo pristatytas pirmasis kultūros žurnalo „Santara“ numeris rusų kalba. Leidėjai sako, kad jei projektas pasiteisins, ateityje „Santara“ gali pasirodyti lenkiškai ir latviškai.
 
Kultūros žurnalas „Santara“, pernai atšventęs 20-metį, pristatė pirmąjį numerį rusų kalba.
 
Pasak žurnalo rengėjų, tokia mintis kilo, nes pirmoji „Santara“ buvo pradėta leisti 1917-aisiais Maskvoje gyvenusių lietuvių intelektualų iniciatyva.
 
„Kada mes galvojom pradėt leist Lietuvoje, buvo noras, kad vis dėlto kultūra nedaloma – jai negalioja nei sienos, nei kalbos. Dabar išmušė ta valanda“, – kalbėjo „Santaros“ vyriausiasis redaktorius Romualdas Norkus.
 
Pasak „Santaros“ redakcinės kolegijos nario, UNESCO generalinio direktoriaus patarėjo Henriko Juškevičiaus, „Santara“ kitomis kalbomis prisideda prie lietuvių kultūros sklaidos.
 
„Rusai vertino visada lietuvių literatūrą – E. Mieželaitis, J. Marcinkevičius buvo gerbiamas, kaip gerbiami mūsų režisieriai, R. Tuminas Maskvoje. Būtų gerai, kad ir dabar pamatytų, kad ir pas mus Lietuvoje yra gabių poetų , rašytojų ir kad tie ryšiai nenutrūksta.
 
Šūkis „Proletarai visų šalių, vienykitės“ žlugo. Yra naujas: „Intelektualai visų šalių, vienykitės“, taip pat ir prieš biurokratus“, – sakė H. Juškevičius.
 
„Santaros“ rusų kalba pristatyme dalyvavo ir Tarptautinės žurnalistų sąjungų konfederacijos generalinis sekretorius Ašotas Džazojanas. Jis sako, kad „Santarą“ padės platinti ir Maskvoje.
 
„Šis mažas žurnalas, bet jo likimas didelis. Jis turi gyvuoti nedalant šalies į „post“ ar „iki“ sovietinę, jis gyvuoja kitoje erdvėje. Jis pasakoja apie aukštą lietuvių, rusų kultūrą“, – pabrėžė A. Džazojanas.
 
„Santaros“ pirmasis numeris rusų kalba papildytas ir kompaktine plokštele, kurioje M. K. Čiurlionio kūrinius skambina Rokas Zubovas.
 
LTV naujienų tarnyba
 
BFL nuotr.
 
www.lrt.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra