Pristatytas naujas vysk. E. Bartulio nuotraukų kalendorius

Autorius: Data: 2012-10-29 , 16:18 Spausdinti

Pristatytas naujas vysk. E. Bartulio nuotraukų kalendorius

2012 m. spalio 26 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje pristatytas Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio nuotraukų kalendorius 2013-iesiems metams. Šis, jau septintasis (pirmas išleistas 2007-ųjų m. kalendorius „Kryžiai Europos kalnuose“), Šiaulių vyskupo nuotraukų kalendorius skirtas angelams ir vadinasi: „Dievo angelai – mūsų sargai“.

Pristatymą pilnoje bibliotekos salėje pradėjo šv. Cecilijos sakralinės muzikos ansamblis, vadovaujamas Rolandos Kalakauskienės. Vakaro metu skambėjusios ansamblio giesmės priminė angelų artumą ir didybę, jų žinią, nešamą žmogui.

Renginį režisavusi ir jį vedusi Šiaulių dramos režisierė Regina Steponavičiūtė trumpai papasakojo apie pačius angelus. Kiekvienas žmogus, anot režisierės, turi savo angelą sargą, kuris jį lydi nuo pat sielos užgimimo motinos įsčiose iki mirties.

Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis kalendoriaus pristatymą pradėjo įžvalga: kiek daug mūsų šiandien susirinko, salėje – apie 200 žmonių, dar tiek pat angelų. Pasveikinkime savo kaimynų angelus“. Taip sukurta džiugi, bičiuliška nuotaika. Didelį angelų vaidmenį mūsų gyvenimuose, anot ganytojo, rodo tai, kad jie Šventajame Rašte minimi net 220 kartų. Kalendorius ir jo pristatymo renginys padėjo prisiminti jų reikšmę bei, kaip sakė ganytojas, atgaivinti bendravimą su jais. Kiekvieno mėnesio nuotraukoje užfiksuotas skirtingų Lietuvos bažnyčių altorių ar kupolų skliautų fragmentas. Pristatydamas juos vyskupas ne tik kalbėjo apie angelus, bet skyrė laiko ir katechezei. Priminta Eucharistijos didybė ir Komunijos priėmimo svarba, Krikšto sakramento reikšmė, Kristaus atsimainymo teikiama žinia, Kryžiaus simbolika ir rožinio maldos teikiama nauda, Viešpaties garbinimo aktualumas ir daugelis kitų dalykų, sudarančių mūsų tikėjimo esmę.

Kalendoriaus angelai kalendoriuje – supa švč. Trejybę, Nukryžiuotąjį ar švč. Jėzaus širdį, akcentuoja Kristaus Atsimainymą, Kančią, išreiškia Jėzaus monogramą ar vainikuoja šv. Brunoną Bonifacą. Daugelis jų – šalia švč. Mergelės Marijos. Kiekvienas vaizdas siejamas su pagrindine to mėnesio švente ar vykstančiomis pamaldomis. Pavyzdžiui, kovo mėnesį – Gavėnios ir Verbos sekmadienių metu – regėsime angelus, žvelgiančius į Kristaus kančią, Spalį rožinio maldas mąstyti padės angelai, šlovinantys švč. Mergelę Mariją Rožinio karalienę.

Nuotraukose užfiksuoti fragmentai yra tiek iš gerai žinomų didžiųjų Lietuvos miestų ar gausiai atlaidų metu lankomų, tiek mažai žinomų bažnyčių: Salantų, Kėdainių, Simno, Vilniaus, Videniškių, Prienų, Pažaislio, Tytuvėnų, Kražių, Troškūnų. Galime matyti džiugius, liūdnus, susimąsčiusius, garbinančius, besistebinčius angelų veidus. Pirmame kalendoriaus lape – „Ugninga malda į šventuosius angelus“, Senovinė „Septynių šventųjų palaiminimų“ malda, Šiaulių vyskupo pamąstymas su autografu.

Nepaisant to, po renginio nusidriekė gana ilga eilutė prie ganytojo. Kalendorius įsigiję žmonės prašė pasirašyti ir kalendorių skirti asmeniškai jiems ar artimiesiems, kuriems kalendoriai bus dovanojami. Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas sakė, jog kalendorių įteiks mieste viešintiems vieno Vokietijos miesto atstovams. Meras pabrėžė, kad daugelį metų dalyvauja kalendorių pristatymuose. „Tai ne tik kalendorius, bet ir mūsų tikėjimo pamatai, – sakė Šiaulių miesto meras. Vakaras baigtas tradicine visų puikiai mokama ir vienybei skatinančia giesme.

Inesė Ratnikaitė Vatikano radijui iš Šiaulių

Gied­riaus Baranausko nuo­tr.

Katalikų (arki)vyskupai , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra