Pristatyta Vytauto Landsbergio-Žemkalnio knyga

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2009 m. vasario 5 dieną Signatarų namuose buvo pristatyta Pirmojo Atkurtos Lietuvos Valstybės Vadovo prof. Vytauto Landsbergio tėvelio – Lietuvos savanorio, Vyčio kryžiaus kavalieriaus, žymaus architekto, tarpukario Lietuvos Komunalinio ūkio ministro – Vytauto Landsbergio-Žemkalnio (1893–1993) prisiminimų knyga „Iš atminties ekrano“.
 
Šį istorijos šaltinį aukštai įvertino renginyje dalyvavę istorikai, visuomenės veikėjai ir inteligentija. Pastarųjų nuomone, knygai būdingi vaizdingi pasakojimai, graži kalba, įdomūs faktai.
 
Šiame prof. V. Landsbergio sudarytame darbe, pagarbiai kalbama apie šeimą, visuomenę, gausu dokumentinės medžiagos apie tarpukario Lietuvos gyvenimą, užsienio politiką.
 
Prof. V. Landsbergis teigė, kad jo tėvelis nekentė prisitaikėlių ir pataikūnų, mylėjo savo šeimą, skaudžiai išgyveno Lietuvos nepriklausomybės praradimą, neigiamai vertino holokausto problemą, karus, telkė visas pastangas numatytam tikslui pasiekti. Geopolitines katastrofas, genocidą ir kitas globalines nelaimes V. Landsbergis-Žemkalnis apibūdindavo kaip „pragarą žemėje“.
 
Dvasiškai renginio svečius praturtino prof. V. Landsbergio dukra – vargonininkė, muzikologė Jūratė Landsbergytė (fortepijonas) ir vaikaitis Vytautas Ožkinis (fleita). Jie atliko nuo seno Landsbergių šeimos mėgiamus vokiečių baroko epochos kompozitorius ir vargonininkas J. S. Bacho (1685–1750) kūrinius.
 
J. Landsbergytės ir V. Ožkinio pasirodymas buvo nepakartojamas. Jų muzikos instrumentų skleisti garsai susiliejo su mūsų mintimis. Prisimindami istorikų ir prof. V. Landsbergio pasakojimus, įsivaizdavome šios knygos autoriaus gyvenimą tarpukario Lietuvoje.
 
Gilias aristokratiškas šaknis turinti Landsbergių giminė nuolat dirba Lietuvai ir tapo pilietiškumo pavyzdžiu kitoms šalies giminėms.
 
Nuotraukose:
 
1. Šalies inteligentija dėkojo prof. V. Landsbergiui už savo tėvelio prisiminimų knygos parengimą
2. Prof. V. Landsbergis maloniai prisiminė savo tėvelį
3. V. Ožkinis ir J. Landsbergytė dar ilgai bendravo su žmonėmis apie pilietiškumą
4. J. Landsbergytė ir V. Ožkinis savo muzikiniu talentu sužavėjo žmones
Voruta. – 2010, vas. 20, nr. 4 (694), p. 16.

Sena VorutaKomentarai


Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra
www.cutestockfootage.com