Pristatyta Nacionalinės koncertų salės vizija

Autorius: Data: 2014-04-15 , 11:16 Spausdinti

Vilniuje, Signatarų namuose, kultūros ministrui Šarūnui Biručiui, aplinkos ministrui Valentinui Mazuroniui, Vilniaus merui Artūrui Zuokui ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentui Robertui Dargiui pristatyta Nacionalinės koncertų salės vizija. Pasak Iniciatyvinės projekto grupės „Tautos namų santaros“ narių architektų Algimanto Nasvyčio ir Leonardo Vaičio, pirmosios Lietuvos Vyriausybės narių klubo pirmininko Alberto Sinevičiaus, „Tautos namų santaros“ tarybos pirmininko Antano Gudelio, Nacionalinė koncertų salė turėtų būti statoma ant Tauro kalno ir taptų garsiausių pasaulio muzikų bei menininkų koncertų vieta.

Pristatyme susirinkusieji diskutavo apie gerą akustiką, ne mažiau nei 1500 vietų turinčią koncertų salę ir jos poreikį. Pasak Iniciatyvinės grupės, šiuo metu Lietuvoje neturime salių, kuriose galėtų koncertuoti garsiausi profesionalūs pasaulio atlikėjai.

„Šiandien į Lietuvą neatvyksta garsiausi pasaulio simfoniniai orkestrai ir atlikėjai, nes neturime nė vienos koncertų salės, kurioje būtų tinkama akustika. Lietuvą pasaulis pažįsta, kaip aukštos kultūros šalį, auginančią kultūros profesionalus, tačiau stebisi, kad mes iki šiol neturime galimybių priimti aukštosios kultūros. Šiandien mums reikia nuspręsti, ar liekame kultūros periferijoje, kurią aplenkia profesionalioji kultūra, ar kuriame infrastruktūrą, galinčią mus paversti lygiaverčiais ar dar geresniais profesionalios kultūros kontekste“, – diskusijoje sakė kultūros ministras.

Pasak ministro, šiuo metu Kultūros ministerija yra gavusi kelis pasiūlymus dėl Nacionalinės koncertų salės ir svarsto galimybes jai atsirasti keliose vietose.

„Mums labai svarbu, kad šiame projekte dalyvautų visi – ir visuomenė, ir verslas, ir politikai“, – sako Š.Birutis.

Susitikimo metu ministrams, merui ir LPK prezidentui pristatytos garsiausios Europos koncertų salės, jų konstrukcijos ir architektūriniai sprendimai.

Pasak architekto Leonardo Vaičio, Nacionalinė koncertų salė taptų ašimi, jungiančia miesto kultūrines zonas, taptų vienu lankomiausių objektų ir suteiktų miestui naują veidą. Architektas pateikė Latvijos, Islandijos, Vokietijos ir kitų šalių koncertų salių pavyzdžius. Pasak jo, Latvija net ir sunkmečiu investavo lėšas į Nacionalinės koncertų salės statybas.

Iniciatyvinė grupė teigia besirūpinanti daktaro Jono Basanavičiaus idėja ant Tauro kalno Vilniuje pastatyti Lietuvos kultūros namus. Pasak jos narių, šiandien ši mintis plėtojama, diskutuojama su visuomene ir politikais  bei rengiami Nacionalinės koncertų salės planai.

Daugeliui aplink kalną esančių gatvių suteikti žymių Lietuvos rašytojų vardai. Šalia kalno driekiasi gatvė, pavadinta visuomenės veikėjo Jono Basanavičiaus garbei, kuriam pirmininkaujant 1918 m. vasario 16 d. buvo paskelbta Lietuvos nepriklausomybė. Jonas Basanavičius ir Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ketino ant Tauro kalno įkurti Tautos namus – visos Lietuvos kultūros centrą. Buvo nupirktas sklypas ir surinkti pinigai, bet idėjai įgyvendinti sutrukdė prasidėjęs Pirmasis pasaulinis karas.

Kultūros ministerijos informacija

Kultūra , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra