Pristatyta kardinolo Angelo Sodano knyga: „Naujosios Europos link. Krikščionių indėlis“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Buvusio Popiežiaus valstybės sekretoriaus ir dabartinio Kardinolų kolegijos dekano knygos „Naujosios Europos link. Krikščionių indėlis“ pristatymas buvo surengtas Romoje pirmadienį ( 2009 11 16) Kristaus legionierių kongregacijos vadovaujamame Europos universitete.

Pristatyme kalbėdamas apie Europos integraciją ir Katalikų Bažnyčios užimamą poziciją įvairiuose jos etapuose, ypač intensyviausius bandymus priminti krikščioniškas Europos šaknis prieš keletą metų, kai vyko didžioji Europos Sąjungos plėtra į Rytų Europą, kardinolas Sodano sakė, jog tie pasisakymai neturėtų būti interpretuojami kaip siekimas restauruoti konfesines valstybes. Tokie kaltinimai yra ir nekorektiški, ir visiškai nepagrįsti.

Mes norime, kad Europa turėtų sielą, kad tikintieji žmonės joje būtų gerbiami, kad jiems būtų garantuotos teisės švietimo sistemoje ir socialinėje veikloje. Laicistinės Europos, tokios Europos, kuri nežinotų savo praeities ir atmestų bet kokias moralines ir dvasines vertybes, tikintieji nenori ir bijo. Tad natūralu, – kalbėjo kardinolas, – kad ir katalikai, ir ortodoksai, ir protestantai privalo dalyvauti integracijos procesuose ir ginti krikščionišką Europos veidą.

www.bernardinai.lt

Nuotraukoje: Kardinolas Angelo Sodano

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra