Pristatomi Kauno pilies atkūrimo projekto brėžiniai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Visuomenei suteikiama galimybė išsamiau susipažinti su pradėtu įgyvendinti Kauno pilies atkūrimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams projektu.
 
Jo autorius Kęstutis Mikšys parengė bokšto ir rytinės sienos fragmento galutinę suderintų brėžinių laidą.
 
Centro seniūnijoje ketvirtadienį ir penktadienį (2010-04-15/16) bus pateikti ir piliavietės suformavimo projekto projektiniai pasiūlymai.
 
Galutiniai brėžiniai parengti atsižvelgiant į bendrovės „Restauracija“, subrangovų ir Statybos inžinierių sąjungos Kauno apskrities bendrijos tarybos atstovų iniciatyvą dėl konstruktyviai patikimesnio alternatyvaus varianto pateikimo, taip pat – į dalies visuomenės nuomonę.
 
Įgyvendinamas „Kauno pilies atkūrimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams“ projektas yra iš dalies finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo, kuriuo paramą skiria Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija, lėšomis.
 
Pagal 2009 m. rugsėjo 14 d. išduotą statybos leidimą pilyje vyksta darbai, kurie turi būti užbaigti iki šių metų birželio 30 d. Šiuo metu restauruota ir dar restauruojama dalis autentiško mūro bei sovietiniu laikotarpiu pakelto ir atkurto pilies mūro.
 
Naujomis klinkerio plytomis, fasaduose sudarančiomis panašaus autentiško laikotarpio medžiagiškumo įvaizdį, bus atkurtas menamas bokšto ir sienos fragmento tūris. Jau sumontuotos visos laikančios konstrukcijos, perdangos, laiptai ant rytinės sienos fragmento, baigiamos montuoti stogo konstrukcijos.
 
Restauruotojų teigimu, darbai Kauno pilyje atliekami vadovaujantis paveldosaugos sritį reglamentuojančiais teisės aktais, tarptautinėmis ratifikuotomis sutartimis (Venecijos chartija, Vienos memorandumu ir kitais tarptautiniais teisės aktais) bei Lietuvos Respublikos paveldosaugos institucijų išvadomis.
 
G. Savickio (BFL) nuotr.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Kauno pilis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra