Pristatomas Arbit Blato kūrinių kolekcijos katalogas

Autorius: Data: 2011-09-13 , 10:23 Spausdinti

Trečiadienį, 2011 m. rugsėjo 14 d., Nacionalinėje dailės galerijoje pristatomas Lietuvai padovanotos dailininko A. Blato kūrinių kolekcijos katalogas „Arbit Blatas. Sugrįžimas į tėvynę“.

Kaip jau skelbta, šįmet Lietuva sulaukė išskirtinės dovanos – iškilaus žydų kilmės Lietuvos dailininko Arbit Blato kūrinių kolekcijos ir dailininko archyvo, kuriuos Lietuvos dailės muziejui padovanojo menininko našlė, žymi operos solistė ir režisierė Regina Resnik Blatas. Dovanotą kolekciją sudaro 270 unikalių kūrinių – tai didžiausias šio dailininko darbų rinkinys pasaulyje.

Vasarą ši išskirtinė dovana iškilmingai pristatyta Lietuvos visuomenei Nacionalinėje dailės galerijoje atidarytoje parodoje „Arbit Blatas. Sugrįžimas į tėvynę“, kurią jau aplankė daugiau kaip 12 tūkst. žiūrovų.

Parodos katalogą „Arbit Blatas. Sugrįžimas į tėvynę“ sudaro ryškiausių kolekcijos kūrinių albumas ir 270-ies unikalių tapybos, skulptūros, grafikos, piešinių ir scenografijos kūrinių katalogas su iliustracijomis. Leidinį sudarė ir dailininko kūrybą jame apžvelgė dailėtyrininkė Ilona Mažeikienė.

ELTA primena, kad Vyriausybė neseniai skyrė papildomų lėšų Lietuvai dovanojamos garsaus dailininko Arbit Blato dailės kūrinių kolekcijos daliai iš Venecijos (Italija) pargabenti. Pasak kultūros ministro Arūno Gelūno, iš Venecijos pargabenami ne tik tapybos darbai, bet ir šešioliktojo amžiaus baldai.

Vyriausybė yra patvirtinusi ir dovanojamų JAV dailininkų litvakų pasaulinės vertės kūrinių pristatymo Lietuvoje programą, kuriai įgyvendinti skiriama daugiau kaip 100 tūkst. litų iš Privatizavimo fondo lėšų. Pagal šią programą numatyta Arbit Blato kolekcijos tolesniam eksponavimui pritaikyti Žydų muziejaus patalpas Vilniuje, Pylimo gatvėje.

Organizatorių nuotr.

www.lrt.lt

Lietuvos nacionalinė dailės galerija , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra