Pristatoma R. Ambraziejienės knyga „Rasties versmė. Apie ženklus ir simbolius“

Autorius: Data: 2015-03-04 , 15:55 Spausdinti

2015 m. kovo 12 d. 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322 kamb.) pristatoma žurnalo, dabar internetinio puslapio „Vydija“ redaktorės, KAVB darbuotojos Rasos Ambraziejienės nauja knyga „Rasties versmė. Apie ženklus ir simbolius“ (2014, 380 p.). Renginyje dalyvaus knygos autorė, Seimo narys, Nepriklausomybės Akto signataras, kultūrologas Algirdas Patackas, kultūrologas, etnologas, lektorius Aleksandras Žarskus, senoviniais lietuvių liaudies muzikos instrumentais dūdmaišiais gros Jonas Misevičius ir Laimonas Staškūnas.

Šiandienos postindustriniame pasaulyje gyvenančiam žmogui domėtis ir mėginti suvokti senovinius ženklus ir simbolius itin svarbu, nes tai padeda modeliuoti platesnius pasaulėžiūros akiračius bei iššifruoti jau primirštus universalius atvaizdų kodus. Ši knyga – tai pastanga dar kartą pažvelgti į ženklus ir simbolius, jų prasmę, kilmę bei tarpusavio sąsajas, aprėpti juos kaip visumą. Tyrinėtoja remiasi lietuvių tautinės kultūros įžvalgomis, tačiau simbolių nesieja su kuria nors viena kultūra ar religija, taip parodydama jų visuotinumą. Knygoje aptariami ne tik svarbiausi geometriniai pavidalai – taškas, ratas, tiesė, kryžius, svastika, trikampis, kvadratas, šešiakampis, bet ir skaičių, spalvų, garsų, stichijų – ugnies, oro, žemės ir vandens – simbolika, laiko samprata, rasties sūkurys bei dieviškoji proporcija. Šis sūkurys dar vadinamas auksine spirale, o jos matematinė išraiška, vadinamoji Fibonačio formulė, parodo, kaip visa buvo Dievo sutverta – ex nihilo, iš nieko, dievišku būdu.

Knygos pratarmėje autorė rašo, kad jos „pagrindinis „atradimas“, – tai, kas visiems žinoma tūkstantmečiais, tačiau kiekvienas sau turi atrasti asmeniškai, – Dievas yra didis Menininkas. Jis sukūrė Visatą – Visa Tai – nuostabiai gražiai ir paprastai, Jis nieko nepaslėpė. Visame Tame visur švyti ir skamba Jo Ženklai: Jis primena, rodo Save kiekvienoje snaigėje ir kiekvienoje galaktikoje. Jis yra Didysis Varpininkas, pirminiu kosminiu Virpesiu, Garsu, Žodžiu begaliniame Nieke pradėjęs beribį Viską, gūdžioje Tamsoje įžiebęs amžiną Šviesą. Jis kartu yra ir Ji, Didžioji Verpėja, iš pirminių virpesių suverpusi kosminius mezginius, nuaudusi visatos audeklą… Varpininko varpas tebegaudžia ir Verpėjos verpalai dar nesibaigę. Mes, esantys čia pagal dievišką atvaizdą ir panašumą, – taip pat kūrėjai, pajėgūs atpažinti ir priimti mums dovanotus raštus, spalvas, garsus. Pabandykime.“

Knyga pasitarnaus menininkams, tautodailininkams, meno teoretikams, o ilgainiui, tikėkimės, susilauks ir tarptautinio dėmesio, nes baltų simboliai kaip ir lietuvių kalba, yra vieni archajiškiausių.

Kaunas Kultūra Lietuva Miestai Renginiai , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra
www.cutestockfootage.com