Prisiminkime senųjų Joninių šventimo tradicijas ir papročius

Autorius: Data: 2019-06-21 , 07:24 Spausdinti

Prisiminkime senųjų Joninių šventimo tradicijas ir papročius

Rimgaudo Žaltausko nuotraukos

www.voruta.lt

Birželio 24 dieną, 13 valandą prisiminti senųjų Joninių šventimo tradicijas ir papročius, drauge susiburti tradiciškai kviečia Lietuvos liaudies buities muziejus. Joninių šventė vyks Dzūkijos etnografiniame sektoriuje, dzūkų kaime-bendrėje.

Renginyje visus linksmins, dainuoti ir šokti kvies folkloro ansambliai „Aidija“, „Dainoriai“ ir tautiška kapelija „Sutaras“. Lankytojų lauks apeiginė vandens magija, kupoliavimas, vainikėlių pynimas ir jų plukdymas, ateities spėjimas iš žolynų, burtai prie kupolės medžio, laukų lankymas, ugnies pagerbimas, Jonų ir Janinų sveikinimas ir, žinoma, Joninių laužas. Bus galima išbandyti savo jėgas orientaciniame žaidime „Kaip paparčio žiedą rasti?“, pažaisti smagius senovinius kaimo žaidimus.

17 valandą muziejaus Klojimo teatre vyks spektaklis „Apie vėles, žemėje klajojančias“, kuriame vaidina šmaikščiųjų aktorių Vitalijos Mockevičiūtės ir Neringos Varnelytės kūrybinis duetas (teatras ,,Labas“). Aktorės nuolat stengiasi naujoviškai ir patraukliai pateikti mūsų tautos etnografinį paveldą. Spektaklyje persipina Jono Basanavičiaus ir Norberto Vėliaus užrašytos lietuviškos sakmės, siaubo pasakos bei lietuvių liaudies romansai. Jame pasakojama apie vieno žmogaus šeimos lemtį nuolat susidurti su anapusiniu dvasių, vėlių ir velnių pasauliu, baimės pažinimą, pastangas apgauti mirtį.

Beje, atvykę į Jonines, lankytojai galės patogiai pasivažinėti ne tik arklių traukiamais vežimais, bet išmėginti ir 14 vietų elektromobilį – muziejuje vyks šios naujos paslaugos bandymai. Pateikę dokumentus, Jonai ir Janinos į šventę bus įleidžiami nemokamai!

Naujienos Renginiai ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra