Prisiekė Karo akademijos kariūnai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. spalio 9 d., šeštadienį, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos I kurso kariūnai prisiekė istoriniame Žemutinės pilies Senojo arsenalo kieme.
 
Ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Krašto apsaugos ministerijos, kariuomenės, Karo akademijos vadovybė, Danijos karališkosios karo akademijos kariūnų delegacija, kariuomenės dalinių atstovai, kariūnų artimieji.
 
„Ištarti priesaikos žodžius žiūrint į Gedimino pilį, Trispalvę – tai didelė garbė ir kartu įsipareigojimas Tėvynei, šeimai, artimiesiems“, – kalbėjo krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė.
 
Prisiekusiuosius kariūnus pasveikino Lietuvos karo akademijos viršininkas pulkininkas Gintaras Bagdonas, pabrėždamas, kad iš gausaus kandidatų skaičiaus buvo atrinkti 27 geriausieji, ir tai yra didelė garbė.
 
Jau antrus metus iš eilės kariūnai prisiekia ypatingoje istorinėje vietoje. Tokia vieta šiam šventiniam renginiui pasirinkta neatsitiktinai: Gedimino pilis – valstybės simbolis, o Senasis arsenalas – ilgiausiai naudotas objektas valstybės istorijoje.
 
Tęsiant Lietuvos karo akademijos tradicijas, pirmo kurso kariūnų kuopai suteiktas Žalgirio mūšio vardas, o prisiekusių kariūnų vardu garbė pabučiuoti Akademijos vėliavą teko geriausiam kariūnui, kuriuo šiais metais išrinktas Rytis Česnavičius.
 
Šiais mokslo metais į Karo akademiją studijuoti priimti 27 jaunuoliai. Nuo rugpjūčio 2 d. iki rugsėjo 19 d. pirmojo kurso kariūnai išėjo bazinį kario kursą Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje, kur įgijo teorinių ir praktinių žinių. Kariūnai praktiškai patikrino savo žinias, todėl kiekvienas galėjo geriau pažinti save ir suvokti savo sugebėjimus. Iš daugelio jaunuolių, dalyvavusių atrankoje į Karo akademiją, liko tik patys stipriausi ir ištvermingiausi, pasiryžę toliau siekti savo tikslų.
 
Po iškilmingos šventės Akademijos viršininkas visus kariūnų tėvelius ir artimuosius pakvietė į ramovę pabendrauti, susipažinti su aplinka, kurioje ketverius metus praleis jų atžalos.
 
Psk. Irenos Jacevičienės informacija (LKA)
 
Kęstučio Dijoko (LKA) nuotr.
 
www.kam.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra