Prieš Velykas – skautų sumuštiniai alkaniems

Autorius: Data: 2018-04-05 , 15:52 Spausdinti

Prieš Velykas – skautų sumuštiniai alkaniems
Nuotraukų autorė: Renata Grubinskė

Gabrielė GRINKAITĖ, www.voruta.lt

Trečiadienį Kauno autobusų stotyje trumpam buvo atsidaręs sumuštinių „restoranėlis“ alkaniems, kuriame buvo rūpinamasi, kad po sumuštinį gautų kiekvienas išalkęs. Tokią akciją prieš Velykas sugalvojo ir įvykdė dvi Kauno krašto skautų draugovės.

Reakcijų sulaukė įvairių

Trečiadienį 24 skautai ir 4 jų vadovai nusprendė pradžiuginti Kauno miesto gyventojus. Pasak  vadovės Renatos, idėja dalinti pačių pagamintus sumuštinius kilo labai paprastai – susirinkus į sueigą. Joje vaikai kartu su vadovais kiekvieną savaitę stengiasi išmokti kažką naujo ir naudingo.

„Kiekvienas skautas kas dieną turi padaryti bent po vieną gerą darbelį – tą jam primena mazgelis, užrištas ant dešiniojo kaklaraiščio kampo. Kadangi švenčiame lietuviškosios skautijos šimtmetį, prieš šv. Velykas taip pat turime dažniau pagalvoti ir apie kitus, todėl nusprendėme atlikti kai ką neįprasto: pradžiuginti netoliese esančius žmones,“ – pasakojo vadovė Renata Grubinskė.

Tradicija pasiimti sumuštinį ne tik sau, bet ir draugui, skautams nėra svetima. Einant į žygį jie visada stengiasi pasirūpinti ir sau artimais žmonėmis, keliaujančiais kartu. Šį kartą šią tradiciją Kauno skautai norėjo parodyti ir kitiems.

„Per savaitę aptarėme detales, skaičiavome produktus, gaminome lipdukus, ieškojome pakavimo priemonių, o susitikę sueigoje, pradėjome gamybą. Daugiausiai skubančių žmonių susitinkame stotyje, tad pasigaminę sumuštinių nukeliavome į Kauno autobusų stotį. Skautai, dovanodami žmonėms sumuštinius, sulaukė įvairių reakcijų. Žmonėms sunku priimti dovanas, tad dauguma negalėjo patikėti, kad maistu vaišinama nemokamai. Dėkingiausi buvo itin senyvo amžiaus žmonės, jaunuoliai. Kai kurie skautai pasidžiaugė, kad pradžiugino pardavėją, autobuso vairuotoją,“ – kalbėjo Renata.

Jauniausieji dalyviai – 6 metų

 

Skautai idėją dalinti sumuštinius priėmė su džiaugsmu. Nors iš pradžių buvo šiek tiek nedrąsu, pasibaigus sumuštiniams vaikai jau pradėjo galvoti, kad kitais metais norėtų pakartoti šį gerą darbą.

„Skautai visada reaguoja entuziastingai, kai turi progą pradžiuginti kitą žmogų. Toks yra skautų įkūrėjo Roberto Baden Powell‘io paliktas principas: „Tikriausias kelias į laimę – nešti laimę kitiems žmonėms.“ Jaunesnieji skautai labai džiaugėsi, kad galės įgyvendinti vieną iš savo priesakų: „Pirmiau galvoti apie kitą, tik paskui apie save“, o šiek tiek vyresniems patiko patiems savarankiškai gaminti maistą nuo pradžių iki galo. Abi amžiaus grupės džiaugėsi pabendravimu, susitikimu su žmonėmis,“ – pasakojo Renata.

Dalyvavusi skautė Emilė sakė, kad kitais metais tikrai darytų tą patį.

„Buvo labai smagu. Man patinka daryti gera kitiems, o dalindami sumuštinius ir linkėdami visiems geros dienos tą ir darėme,“ – sakė sesė Emilė.

Šios akcijos sumanytojai ir įvykdytojai – dvi Kauno krašto skautų draugovės. Tai – Felikso Šakalio draugovės skautai, kurių amžius 10-12 m. ir Šv. Pranciškaus draugovės jaunesnieji skautai (6-9 m.) bei keturi minėtų draugovių vadovai.

Lietuvoje šiuo metu skirtingose skautų organizacijose veikia apie 4000 skautų. Artimiausia didelė skautų šventė – Jurginės Vilniaus miestui, vyks balandžio 21 dieną. Į sostinę planuoja susirinkti apie 2200 skautų iš visos Lietuvos. Jurginių šventės programoje taip pat laukiami ir ne skautai.

 

Uncategorized , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra