Prieš pat radijo laidą mirė Seimo narys Julius Veselka

Autorius: Data: 2012-11-26 , 15:43 Spausdinti

Pirmadienį, 2012 m. lapkričio 26 d., mirė Seimo narys Julius Veselka. Jis mirė prieš pat „Žinių radijo“ laidą, pranešė radijas. J. Veselkai buvo 69 metai.

Žinių radijo“ administratorė-personalo vadybininkė Elona Maslauskienė DELFI sakė, kad parlamentaras mirė prieš laidą, apie 12 val.

DELFI žiniomis, Raigardo Musnicko laidoje turėjęs dalyvauti parlamentaras sukniubo likus minutei iki eterio. Atvykę reanimatologai J. Veselkos nebeatgaivino.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas BNS sakė esąs informuotas, kad J. Veselka mirė patyręs širdies smūgį.

R. Musnickas: Seimo narys netikėtai sukniubo ir nukrito

Laidos „Pietų stalas“ vedėjas R. Musnickas DELFI pasakojo, kad prieš laidą J. Velseka atrodė besijaučiantis gerai, pėsčias atžygiavo per Gedimino prospektą iki „Žinių radijo“ būstinės Smetonos gatvėje.

Nieko absoliučiai, jokių ženklų. Atėjo jis normaliai, per prospektą atžygiavo energingai, taukšt taukšt užšokavo laiptais, atsisėdo, mes dar šnekėjomės geras dešimt minučių su juo – ir maždaug iki eterio likus minutei, sakau: „Va, grįžai iš Gruzijos, tai pradėsime nuo „gamardžoba“. Ir tik pasakiau, jis tik šlept į stalą ir nukrito nuo kėdės. Galvojau, kad norėjo pasitaisyti kėdę patogiau, o pasirodo, jis sukniubo ir nukrito“, – pasakojo R. Musnickas.

Pasak žurnalisto, Seimo narį bandyta ilgai gaivinti, bet visos pastangos buvo veltui.

R. Paksas: J. Veselka buvo žmogiškas politikas

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas europarlamentaras Rolandas Paksas sako, kad pirmadienį miręs jo partijos kolega parlamentaras Julius Veselka buvo kompetentingas ekonomistas, žmogiškas politikas.

Manau, kad ne tik partija, bet visas Seimas neteko labai perspektyvaus, šviesaus politiko, ekonomisto, patyrusio specialisto. Jis buvo numatytas Ekonomikos komiteto pirmininku, tas patvirtinimas jau būtų buvęs, bet tuo metu paties Juliaus Veselkos nebuvo Lietuvoje, jis buvo komandiruotėje. Bet valdančioji koalicija buvo sutarusi, kad vieno iš svarbiausių komitetų pirmininko postas numatytas Juliui Veselkai“, – BNS dėstė R. Paksas.

Seimas praėjusią savaitę išrinko daugelio Seimo komitetų pirmininkus, tačiau balsavimas dėl Ekonomikos komiteto pirmininko buvo atidėtas, nes į šį postą pretendavęs J. Veselka buvo išvykęs į Gruziją.

Anot R. Pakso, J. Veselka buvo „žmogiškas, geras, nuoširdus, atsidavęs, siekiantis savo tikslų“ politikas.

Nepykstantis, nelaikantis širdyje kažko, visą laiką kalbantis apie reikalą, o ne apie pašnekovą“, – apie buvusį bendražygį sakė R. Paksas.

V. Mazuronis: jis visada sakydavo, ką galvoja, ūkiškai ir aiškiai

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ vicepirmininkas Valentinas Mazuronis apie J. Veselką atsiliepia kaip apie politiką, visada turėjusį savo nuomonę ir nebijojusį ją reikšti.

Tai bičiulis, kuris visada kalbėdavo, ką galvoja, visi Lietuvos žmonės puikiai matė ir jautė, kad tai, ką jis kalba, yra iš dūšios, iš širdies, ūkiškai, aiškiai. Jis dirbo mūsų frakcijoje praėjusioje kadencijoje ir šioje kadencijoje. Turėjo labai didelę patirtį kaip ekonomistas ir kitose gyvenimo srityse, darbštus. Žmogus, kuris visam tam darbui atidavė visą širdį – dabar jau ir nebe perkeltine prasme“, – teigė V. Mazuronis.

Politikas sako, kad J. Veselka niekuomet nesiskųsdavo sveikatos problemomis, visiems pakeldavo nuotaiką atviru ir tiesiu bendravimu.

Priešingai, atrodė, kad jis pats stipriausias iš mūsų visų“, – sakė „Tvarkos ir teisingumo“ vicepirmininkas.

Prezidentė pareiškė užuojautą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą mirus Seimo nariui Juliui Veselkai.

„Nuoširdžiai užjaučiu mirus ilgamečiam Seimo nariui J. Veselkai, aktyviai dirbusiam Seimo ekonomikos komitete, buvusiam Vyriausybės nariu. J. Veselka sugebėjo paprastai ir žmonėms suprantamai kalbėti apie sudėtingus ekonominius reiškinius“, – sakoma šalies vadovės užuojautoje.

Dėl Seimo nario Juliaus Veselkos netekties šalies vadovė pareiškė užuojautą jo artimiesiems ir bendradarbiams.

Išrinktas jau penktai kadencijai

J. Veselka į Seimą buvo išrinktas jau penktai kadencijai. Jis nebuvo išrinktas tik į 1996-2000 m. kadencijos parlamentą.

Šiuose rinkimuose jis išrinktas vienmandatėje Ukmergės apygardoje. Jis nedidele persvara nugalėjo vieną Darbo partijos lyderių Loretą Graužinienę.

1992-1994 m. politikas ėjo ekonomikos ministro pareigas.

Šiame Seime J. Veselkai buvo sutarta skirti Ekonomikos komiteto pirmininko postą. Nuo oficialaus paskyrimo į šias pareigas politiką skyrė tik pora dienų.

J. Veselka gimė 1943 m. vasario 8 d. Ukmergės rajone, Siesikų miestelyje. Oficialioje biografijoje rašoma, kad dėl to, jog J. Veselkos tėvas Vaclovas Veselka nuo 1945 m. dalyvavo ginkluotame pasipriešinime, mama Vanda su dviem mažamečiais vaikais Juliumi ir Rimu buvo išvaryta iš Siesikų ir glaudėsi pas žmones.

1962 m. J. Veselka baigė Siesikų vidurinę mokyklą, 1962-65 m. tarnavo tarybinėje armijoje.

Grįžęs iš armijos dirbo Daugailių tarybiniame ūkyje brigadininku, vėliau Siesikų girininkijos miško darbininku.

1967 m. įstojo į Vilniaus valstybinio universiteto Pramonės ekonomikos fakultetą, kurį baigė 1972 m. ir įgijo ekonomisto specialybę. Dvejus metus dirbo Vilniaus valstybinio universiteto Politinės ekonomijos katedros dėstytoju. Metus studijavo universiteto aspirantūroje, bet esą dėl socializmo kritikos studijas teko apleisti.

1975–1978 m. J. Veselka buvo Vilniaus metalo konstrukcijų gamyklos Tiekimo skyriaus viršininkas, vėliau dirbo Maisto pramonės Projektavimo konstravimo biuro skyriaus vedėjo pavaduotoju.

1985 m. apgynė ekonomikos mokslų kandidato (dabar – daktaro) disertaciją. Iki nepriklausomybės penkerius metus dirbo Valstybinio plano komiteto Liaudies ūkio planavimo ir ekonomikos instituto vyresnysis mokslinis bendradarbiu, skyriaus vedėju, direktoriaus pavaduotoju, atkūrus nepriklausomybę buvo Ekonomikos ministerijos Strategijos skyriaus viršininkas. Vėliau skyrius buvo panaikintas ir J. Veselka apie metus buvo bedarbis.

J. Veselka buvo vedęs žmoną Antaniną, turi du vaikus – Dalią ir Gediminą.

Z. Vaigauskas: nauji rinkimai turbūt įvyks kovą

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas DELFI teigė, jog dėl J. Veselkos mirties teks rengti pakartotinius rinkimus Ukmergės apygardoje.

Turės būti nauji rinkimai. Panašiausiai, kad kovo 3 d.“, – kalbėjo Z. Vaigauskas, primindamas, kad tą dieną pakartotiniai rinkimai vyks ir Zarasų-Visagino bei Biržų-Kupiškio apygardose, kur rinkimų rezultatai pripažinti negaliojančiais.

Atskirai daryti būtų nelogiška. Juo labiau, kad įmanoma suspėti“, – pridūrė pašnekovas.

VRK pirmininkas teigė buvęs šokiruotas J. Veselkos mirties.

Kad iškart po rinkimų netektume Seimo nario, taip dar nėra buvę. Jisai gi nesirgo, nieko… dar, regis, kalbėjome praėjusią savaitę“, – atsiduso Z. Vaigauskas.

Tvarkos ir teisingumo“ frakcijoje po netikėtos J. Veselkos mirties lieka 10 parlamentarų.

www.delfi.lt

In memoriam , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra