Prieš oligarchiją Kaune protestavo tūkstančiai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2009 m. lapkričio 28 d. į nepolitinio piliečių Jungtinio demokratinio judėjimo (JDJ) surengtą antioligarchinį mitingą Kaune susirinko apie keturis tūkstančius dalyvių. Vienybės aikštė buvo užtvindyta, kaip ir prieš du dešimtmečius, kai vykdavo Sąjūdžio mitingai.
 
Mitingo pradžioje buvo sugiedotas Lietuvos himnas, padėta gėlių prie Laisvės paminklo ir prie Nežinomo kareivio kapo, prisiminti ir rimties minute pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę. Kalbėjusieji mitinge ypač akcentavo būtinybę vienytis, nesitaikstyti su oligarchų ir korumpuotų politikų primetamais sprendimais, kurie šaliai yra ne tik nenaudingi, tačiau vedantys į pražūtį, skatinantys nusivylimą ir nepasitikėjimą valdžia, skurdą ir didžiulę emigraciją. „Pakovokime už tai, kad mūsų vaikai ir anūkai galėtų grįžti į Lietuvą“, – ragino docentas Edvardas Satkevičius.
 
„Tėvynė nebus kitokia, jei jos nekursime, jei jos neginsime“, – akcentavo JDJ Vilniaus skyriaus pirmininkas Juozas Žilinskas.
 
Jungtinio demokratinio judėjimo pirmininko pavaduotojas akademikas Antanas Kudzys buvo tiesus ir kandus: „Nepretenduojame prie lovio, atėjome kaip tik lovio apversti dugnu į viršų – tegu nagais pagrando“.
 
JDJ pirmininko Kęstučio Čilinsko nuomone, daugiatūkstantinis mitingas įrodo, kad Jungtinis demokratinis judėjimas perauga į antrąjį Sąjūdį – antioligarchinį. „Žmonės dar vasarą buvo įbauginti valdžios reakcijos į mitingus. Bet šiandien matyti, kad baimės jausmo nebėra. Žmonės ateina ne sau duonos kąsnio prašyti, o Tėvynę vaduoti iš oligarchijos grandinių. Ir labai svarbu, kad ne šiaip protestuojama, o priimami sprendimai, kurie padės atkurti konstitucinę tvarką“, – teigė K. Čilinskas.
 
Mitinge vieningai buvo priimtos rezoliucijoms, kuriomis reikalaujama veržti diržus oligarchams, o ne studentams, darbuotojams, verslininkams ir pensininkams, reikalaujama „LEO LT“, VST, kitų korupcinių sandorių panaikinimo ir valstybei padarytos žalos grąžinimo bei senaties termino panaikinimo ekonominiams ir korupciniams nusikaltimams. Rezoliucijose reikalaujama biudžetus formuoti pagal socialinio solidarumo principus, prokuratūros veiklumo, viešojo intereso užtikrinimo ir gynimo, siūloma įkurti piliečių renkamą valstybės tribunolą korumpuotiems politikams ir pareigūnams teisti.
 
2009 m. gruodžio 8 ir 10 dienomis mitingai vyks Vilniuje.
 
JDJ informacijos koordinatorė Edita Milaševičiūtė;
Tel.: 8 670 13927; el.p.: info@demokratija.eu, www.demokratija.e
 
Nuotraukoje: Kaune į antioligarchinį mitingą susirinko apie keturis tūkstančius dalyvių

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra