Prieš dešimtį metų atsisveikinome su Kaziu Lozoraičiu

Autorius: Data: 2017-08-14 , 13:39 Spausdinti

Prieš dešimtį metų atsisveikinome su Kaziu Lozoraičiu

Kazys Lozoraitis – RV

2007 m. rugpjūčio 13 d. Romoje mirė Kazys Lozoraitis, ilgametis Vatikano radijo laidų lietuvių kalba redakcijos narys, vėliau – Lietuvos ambasadorius prie Šventojo Sosto. Sukaktis buvo pažymėta Mišiomis, kurias Lietuvių  Šv. Kazimiero kolegijos koplyčioje aukojo Kolegijos rektorius kun. Audrius Arštikaitis, koncelebravo dvasios tėvas prel. Stasys Žilys. Mišiose dalyvavo Kazio Lozoraičio našlė Giovanna Pignatelli, dukra Daina ir keletas Romos lietuvių.

Kazys Lozoraitis gimė 1929 m. Berlyne, diplomato Stasio Lozoraičio ir Vincentos Matulaitytės šeimoje. Jo tėvas tuo metu dirbo Lietuvos pasiuntinybėje Vokietijoje. Su šeima grįžo į Lietuvą, tačiau po kelerių metų vėl teko vykti į užsienį – šįkart į Romą ir visam gyvenimui. Lozoraičių šeimą Romoje užklupo 1940 m. vasarą Lietuvą ištikusi nelaimė.

Vatikanas nepripažino Lietuvos aneksijos. Nors Lietuva buvo pavergta, Romoje ir toliau veikė Lietuvos atstovybė prie Šventojo Sosto. 1960 m. Kazys Lozoraitis pradėjo dirbti Lietuvos atstovybėje, o 1972 m. taip pat įsidarbino Vatikano radijo lietuvių redakcijoje.

Vatikano radijuje Kazys Lozoraitis dirbo du dešimtmečius. 1992 m. gegužės mėnesį nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vyriausybė jį paskyrė Lietuvos ambasadoriumi prie Šventojo Sosto. 1994 m. jis taip pat paskirtas pirmuoju Lietuvos ambasadoriumi prie Maltos Ordino. Ambasadai prie Šventojo Sosto ir Maltos Ordino vadovavo iki 2004 m. lapkričio mėnesio.

Pasitraukęs iš tarnybos ambasadoje, Kazys Lozoraitis atsidėjo kitam didžiuliam darbui – tėvo ir brolio archyvų ir bibliotekos tvarkymui. Tūkstančiai Lozoraičių bibliotekos knygų iškeliavo į Lietuvą.

2007 m. rugpjūčio 13 d. Romoje mirusio Kazio Lozoraičio palaikai tų pačių metų rugsėjo 20 d. buvo perkelti į Lietuvą ir palaidoti Kauno Petrašiūnų kapinėse.

http://lt.radiovaticana.va/news/2017/08/14/prie%C5%A1_10_met%C5%B3_mir%C4%97_kazys_lozoraitis/1330614

In memoriam ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra