Prieš Baltarusijoje statomą atominę elektrinę jau pasirašė virš 15 tūkst. piliečių

Autorius: Data: 2016-05-24 , 10:34 Spausdinti

Prieš Baltarusijoje statomą atominę elektrinę jau pasirašė virš 15 tūkst. piliečių

Iniciatyvinė grupė prieš Astrave (Baltarusija) statomą atominę elektrinę surinko jau daugiau nei 15 tūkst. parašų. Parašai renkami ne tik Lietuvoje, LR piliečiai aktyviai pasirašo ir užsienio valstybėse.

Iš viso iki liepos 9 d. reikia surinkti 50 tūkstančių piliečių parašų, kuriais prašoma paremti Seimui teikiamą įstatymo projektą, uždrausiantį Lietuvoje pardavinėti nesaugioje Astravo AE pagamintą elektrą bei naudotis Lietuvos elektros sistema.

Gyventojai pasirašyti, kad bet kuri Lietuvos vyriausybė nebegalėtų į mūsų valstybę importuoti baltarusiškos energijos, pagamintoje Astravo AE, turi galimybę įvairiuose šalies miestuose. Parašų rinkimų vietas galite rasti paspaudę šią nuorodą (http://tsajunga.lt/astravui-ne/ )

Norintys paremti iniciatyvą elektroniniu būdu gali tai padaryti platformoje Lietuva 2.0(www.lietuva2.lt/astravuine)

Parašų rinkimą inicijuoja Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) iniciatyvinė grupė, kurios koordinatorius – Žygimantas Pavilionis.

Astravo aikštelė atominės elektrinės statyboms pasirinkta nesilaikant tarptautinių rekomendacijų, be tarptautinės ekspertizės, nesuderinus su kaimynais (Lietuva) ir nepaisant Lietuvos protestų.

Pavojus Vilniui ir visai Lietuvai pirmiausia kyla dėl to, kad branduolinė elektrinė statoma tik 50 kilometrų atstumu nuo sostinės, todėl katastrofos atveju dėl radioaktyvios taršos gali tekti evakuoti Vilnių, o visa ši teritorija ilgam laikui būtų užteršta radioaktyviomis nuosėdomis. Laikantis  TATENA branduolinės rizikos vertinimo standartų, įprastai branduolinės jėgainės statomos ne mažesniu kaip 100 kilometrų atstumu nuo sostinių ir didelių miestų.

Branduolinės saugos principai ir tarptautinių aplinkosaugos konvencijų reikalavimai jau yra pažeisti ir nebeištaisomi, nes yra pasirinkta Lietuvai ir jos sostinei grėsmę kelianti aikštelė.

tsajunga.lt

 

Lietuva - Baltarusija , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra