Prieš 50 metų Paulius VI keliavo į Šventąją Žemę

Autorius: Data: 2014-01-03 , 16:14 Spausdinti

Šiomis dienomis sukanka 50 metų nuo Pauliaus VI kelionės į Šventąją Žemę. 1964 m. sausio 4-6 dienomis, pirmą kartą naujųjų laikų Bažnyčios istorijoje, Popiežius išvyko už Italijos ribų ir savo kelionės tikslu pasirinko Jėzaus gimtąją Žemę.

Kelionės idėja gimė tuo metu vykusio Vatikano II Susirinkimo dvasioje. Nuo Pauliaus VI išrinkimo buvo praėję tik pusė metų. Vos išrinktas naujasis popiežius tuoj pat sušaukė, savo pirmtako Jono XXIII pradėto, Vatikano II susirinkimo naują sesiją. Jau antrosios susirinkimo sesijos eigoje vienoje savo kalbų Paulius VI užsiminė apie galimą apsilankymą Palestinoje, o apie savo ruošiamą kelionę oficialiai pranešė 1963 m. gruodžio 4 d. vykusio Susirinkimo antrosios sesijos uždarymo metu. Tądien Paulius VI sakė, kad šis kelionė bus maldos ir atgailos piligrimystė už Bažnyčios atsinaujinimą, bus proga pakviesti atsiskyrusius brolius į vienybę vienoje šventoje Bažnyčioje ir kartu maldavimas, kad Viešpats globotų visą žmoniją.

Pasirengimai popiežiaus kelionei vyko labai diskretiškai. Reikėjo labai atsargiai tartis ir su Izraelio valstybe, ir su Jordanija, kurios tuo metu buvo faktiniame karo stovyje, o abiejų valstybių siena ėjo per Jeruzalės miestą. Ne mažesnio delikatumo reikėjo ir kontaktuose su Jeruzalės ir Konstantinopolio ortodoksų Bažnyčiomis ruošiant dirvą kaip tik šios kelionės metu įvykusiam didžiajam popiežiaus Pauliaus VI ir Konstantinopolio patriarcho Atenagoro susitikimui, pradėjusiam naujus ekumeninio dialogo laikus.

Paulius VI 1964 m. sausio 4 d. atskrido į Jordaniją, kur jį pasitiko karalius Huseinas. Tos pačios dienos pavakare atvykęs į tuo metu Jordanijai priklaususią Rytų Jeruzalę, įžengęs į senamiestį pro Damasko vartus, Paulius VI pirmiausia aplankė Kristaus kapą – tą vietą, kur Viešpats prisikėlė iš numirusių. Tos pačios dienos vakarą taip pat įvyko susitikimai su vietine katalikų bendruomene, su Jeruzalės armėnų ir graikų ortodoksų patriarchais. Antrąją vizito dieną, sausio 5-ąją, Paulius VI, kirtęs Jordanijos ir Izraelio sieną, nuvyko į Nazaretą ir meldėsi Apreiškimo bazilikoje. Grįžus į Jeruzalę įvyko garsusis susitikimas su specialiai šia proga atvykusiu Konstantinopolio patriarchu Atenagoru. Tą patį vakarą Paulius VI taip pat susitiko su žydų bendruomene ir su Izraelio valdžios vadovais. Trečiąją vizito dieną, sausio 6-ąją, popiežius Paulius VI meldėsi Betliejaus Jėzaus Gimimo bazilikoje ir jau tos pačios dienos popietę iš Jordanijos sostinės Amano išskrido atgal į Romą.

Pauliaus VI kelionė buvo trumpa, bet labai intensyvi ir simboliška. Vyko Vatikano II susirinkimas, visos Bažnyčios atsinaujinimas, grįžimas prie tikėjimo ištakų, o štai popiežius Paulius VI prie tų tikėjimo šaknų sugrįžo fiziškai, tikrąją šio termino prasme. Pauliaus VI broliškas apsikabinimas su patriarchu Atenagoru pradėjo naujus katalikų ir ortodoksų Bažnyčių santykių laikus. Kelione į Šventąją Žemę Paulius VI taip pat pradėjo popiežių apaštališkųjų kelionių laikus. Nuo tų dienų iki šiandien įvyko jau 138 tokios kelionės: 9 Pauliaus VI, 104 Jono Pauliaus II, 24 – Benedikto XVI ir kol kas tik viena popiežiaus Pranciškaus kelionė. (Vatikano radijas).

 

Vatikanas , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra