Prieš 20 metų pasirašyta Lietuvos ir Rusijos sutartis – įpareigojimas abiems šalims

Autorius: Data: 2011-07-29 , 11:24 Spausdinti

Penktadienis, liepos 29 d. (Vilnius).

Minint 20-ąsias Lietuvos ir Rusijos tarpvalstybinių santykių pagrindų sutarties pasirašymo metines Prezidentė Dalia Grybauskaitė laišku pasveikino Rusijos Federacijos Prezidentą Dmitrijų Medvedevą.

Šalies vadovės teigimu, 1991 m. liepos 29 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausios Tarybos Pirmininko Vytauto Landsbergio ir RTFSR Prezidento Boriso Jelcino pasirašyta sutartimi pripažinta nepriklausoma demokratinė Lietuvos valstybė ir įpareigota kurti dvišalius Lietuvos ir Rusijos santykius, vadovaujantis draugystės, geros kaimynystės, lygiateisiškumo ir abipusės naudos principais, visuotinai pripažintomis tarptautinės teisės normomis.

„Šiemet minime svarbų mūsų dvišalių santykių jubiliejų. Prieš dvidešimt metų Lietuva ir Rusija pasirinko dialogo, konstruktyvaus bendradarbiavimo ir pagarbos laisvei bei demokratijai kelią“, – rašoma Prezidentės laiške Rusijos Federacijos vadovui.

Prezidentės teigimu, sutartyje išsakytos nuostatos yra ir šiandien svarbus įpareigojimas abiems šalims plėtoti demokratinėmis vertybėmis ir geranoriškumu grįstus dvišalius santykius.

Prezidentė Dalia GrybauskaitėComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra