Prie Valdovų rūmų vyko riterių kautynės

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Sekmadienį (2010-08-01) vilniečiai ir miesto svečiai galėjo pasidžiaugti retu reginiu. Nepabūgę saulėkaitos, klubo „Antikos karys“ nariai demonstravo viduramžių kautynes.
 
Tokie renginiai prie Valdovų rūmų jau tampa tradicija. Šįsyk žiūrovams surengta teatralizuota ceremonija, atkartojanti 1492 metų įvykius: šauklys pranešė apie Aleksandro Jogailaičio pakėlimo Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu inauguracines iškilmes. O po šios ceremonijos „Antikos karys“ pademonstravo, kaip galėjo atrodyti kautynės Žalgirio mūšyje
 
Vilniečiai ir miesto svečiai išvydo ne tik grumtynes, kuriose susidūrė vienos ir kitos pusės būriai, bet ir pavienių riterių kovas. „Antikos kario“ entuziastai žiūrovams nepagailėjo tiek įspūdingo mojavimo sunkiais viduramžių ginklais, tiek šmaikščių kovos scenų, kuomet abu riteriai pameta ginklus ir, kilnodami sunkiais šarvais aptaisytas kojas, bando vienas kitam įspirti.
 
Galiausiai įvyko paskutinis ir lemiamas kryžiuočių ir jungtinės Lietuvos-Lenkijos kariuomenės susidūrimas. Laimėjo, žinoma, mūsiškiai.
 
Tiesa, teatrališkas „,mūšis“ neapsiėjo be nesklandumų. Vienas vyresnio amžiaus vilnietis, mėgstantis pasireikšti mitinguose ir kituose visuomenės susibūrimuose, po mūšio puolė į aikštę ir, vadindamas draugais, glebėsčiavo abiejų pusių riterius. Už šį išpuolį renginio vedėjas jam juokais pagrasino nupjausiąs barzdą.
 
Autoriaus nuotr.
 
www.diena.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra