Prie LR Seimo protestas prieš Tautinių mažumų įstatymą

Autorius: Data: 2013-12-23 , 12:05 Spausdinti

Šiandien prie Seimo susirinkusi  grupė visuomenininkų protestavo prieš valdančiųjų planus svarstyti prieštaringai vertinamą Tautinių mažumų įstatymo projektą, kuris kai kuriose vietos valdžios institucijose leistų vartoti lenkų ir rusų kalbą.

Dešimt protestuotojų rankose laikė plakatus „Seimūne, saugok Konstituciją“, „Ar valdantieji priims Trojos arklį iš LLRA„, „Atkurkime Lietuvos valstybę Vilniaus krašte“, „Tautiniam skaldymui – ne“.

Įstatymo projekte numatoma, kad gausiai tautinių mažumų gausiai gyvenamose vietovėse savivaldybių institucijose ir įstaigose greta valstybinės lietuvių kalbos būtų vartojama tos tautos mažumos kalba.

Projektas įtvirtina, kad informaciniai užrašai greta lietuvių kalbos gali būti ir tautinės mažumos kalba.

Vienas iš piketo dalyvių politologas Laurynas Kasčiūnas teigė, kad įstatymas priimamas be rimtų diskusijų, ir gali suskaldyti visuomenę.

„Šiandien bandoma turbūt buldozerio principu įtraukti į darbotvarkę Tautinių mažumų įstatymo projektą, kuris iš principo įtvirtina tam tikras nuostatas, kurios daugiau segreguos visuomenę nei integruos. Pirmiausia, turint galvoje visus dalykus, susijusius su nevalstybinių kalbų vartojimu valstybinėse institucijose ir savivaldybių institucijose, kur neva kompaktiškai gyvena tautinė mažuma, asmenvardžių, vietovardžių klausimai“, – BNS sakė vienas iš piketo dalyvių Laurynas Kasčiūnas.

Pasak jo, Tautinių mažumų įstatymo projektas į Seimo darbotvarkę buvo įtrauktas be jokių „rimtesnių diskusijų, visiškai neįvertinant alternatyvių projektų, kurie yra Seime registruoti, nepasveriant argumentų“.

LLRA įregistruotą projektą yra sukritikavusi ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasak šalies vadovės, Seimas pažeistų Konstituciją, jei priimtų Tautinių mažumų įstatymą, kuris būti paremtas iki 1992 metų galiojusiais teisės aktais.

Tuo tarpu LLRA lyderis europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis laikosi pozicijos, kad J.Narkevičiaus pateiktas projektas su sena įstatymo redakcija – tinkamas, bet galiotų laikinai, kol būtų priimtas naujas įstatymas dėl tautinių mažumų.

LLRA deleguoto kultūros viceministro Edvardo Trusevičiaus vadovaujama darbo grupė yra parengusi Tautinių mažumų įstatymo projektą, kuris leistų dvikalbius užrašus vietovėse, kur tautinės mažumos atstovai sudaro ne mažiau nei 25 proc. gyventojų, tačiau jis neranda pritarimo Vyriausybėje.

Lenkai sudaro daugiau nei 25 proc. gyventojų Vilniaus, Šalčininkų, Švenčionių ir Trakų rajonuose, rusai – Visagino savivaldybėje.

Parengta pagal BNS pranešimą.

Rytų Lietuva , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra