Prie LR ambasados Londone vyko protesto akcija

Autorius: Data: 2012-10-25 , 21:38 Spausdinti

”JK lietuviai, ateikime atlikti savo pilietinės pareigos ir taikiai, santūriai išreikšti savo nepritarimą itin gausiems Seimo rinkimų tvarkos pažeidimams – balsų klastojimui ir rinkėjų papirkinėjimui. Skandalas veja skandalą, ir tik principinė bei vieninga piliečių pozicija gali iššaukti griežtą reakciją aukščiausiu politiniu lygiu.” ,- taip skambėjo šeštadienį vykusio protesto akcijos ”Mums ne tas pats” kvietimas.

Sekmadienį pikete ”Solidarizuokimės ir ieškokime TIE-SOS pikete PRIEŠ NESĄŽININGUS RINKIMUS!” buvo klausiama: URM-E, KUR DINGO MŪSŲ IŠEIVIJOS BALSAI?

Oficialioje VRK internetinėje svetainėje patalpinta informacija pribloškė: balsadėžėje, kuri per rinkimus stovėjo Lietuvos ambasadoje Didžiojoje Britanijoje, po balsavimo buvo rasta 0 galiojančių ir 0 negaliojančių biuletenių. Kita vertus, paštu Jungtinėje Karalystėje esą iš viso balsavo 2 710 rinkėjų iš 4 195 registruotų.

„Atsižvelgiant į masinius rinkėjų balsų pirkimus, į šiurkščius pažeidimus įvairiose rinkimų apygardose, taip pat į partijų stebėtojų padarytus įrašus, kurie byloja, kad perkami rinkėjų balsai buvo būriais, į VRK oficialiame puslapyje paviešintų rezultatų neatitikimus, tokiu kaip, pavyzdžiui, Naujamiesčio apygardoje rinkėjų, atvykusių balsuoti į ambasadą balsai buvo priskirti prie iš anksto paštu balsavusių rinkėjų, po spalio 14 d. rinkimų esame nusivylę balsavimo organizavimu ir paskelbtais rezultatais“, – teigiama protestuojančių reikalavimų sąraše.

Anot protesto akcijos iniciatorių, minėtuose rinkimuose daugybė akivaizdžių LR Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų, jų gausa leidžia manyti, kad tauta negali vykdyti aukščiausiosios suverenios galios, kadangi rinkimai nebuvo demokratiški. Pažeista konstitucinė nuostata, įtvirtinta LR Konstitucijoje 4 straipsnyje: “Aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus savo atstovus.’’

„Seimo rinkimų įstatymo 51 str. apibrėžia draudimą papirkti rinkėjus ir rinkimų teisę turinčius asmenis, o 1 dalyje nurodyta, kad: “Prasidėjus Seimo rinkimų politinei kampanijai, t. y. nuo Seimo rinkimų datos paskelbimo iki šio įstatymo nustatyto rinkimų agitacijos kampanijos laikotarpio pabaigos, taip pat rinkimų dieną draudžiama tiesiogiai ar netiesiogiai pirkti rinkėjų balsus, dovanomis ar kitokiu atlyginimu skatinti rinkėją ar rinkimų teisę turintį asmenį dalyvauti arba nedalyvauti rinkimuose ir (arba) balsuoti už arba prieš vieną ar kitą asmenį, kurį numatoma kelti kandidatu, kandidatą arba kandidatų sąrašą, taip pat žadėti už balsavimą atsilyginti rinkėjams po rinkimų turint tikslą paveikti rinkėjų valią dėl konkrečių politinių partijų ar kandidatų arba asmenų, kuriuos numatoma kelti kandidatais, ir taip trukdyti piliečiams įgyvendinti rinkimų teisę.’’ To pačio str. 3 dalyje teigiama, kad: “Rinkėjų ir rinkimų teisę turinčių asmenų papirkimo faktus pripažinus šiurkščiu šio įstatymo pažeidimu, atsiranda šiame ir kituose įstatymuose nustatytos pasekmės’’, – pažymėjo protestavusieji. Minėto įstatymo 91 str. apibrėžia rinkimų pripažinimą negaliojančiais, jeigu VRK nustato šiurkščius įstatymo pažeidimus rinkimų apylinkėse ar apygardoje, dokumentų klastojimą ar praradimą, kai šie galėjo turėti esminės įtakos rinkimų rezultatams.

Nors Seimo rinkimų įstatymas VRK įpareigoja per 7 dienas paskelbti rinkimų rezultatus, kita nuostata sako, jog komisija „rinkimų rezultatus nustato po to, kai išnagrinėja visus skundus ir nustato visus rinkimų rezultatus apygardoje, taip pat ir rinkėjų, balsavusių užsienyje ir laivuose, balsus“. Protesto iniciatoriai reikalauja atsižvelgti į LR Konstituciją, aukščiau nurodytą įstatymą, atitinkamus jo straipsnius ir ypač paskutinę minėtą nuostatą ir išnagrinėti visus skundus sąžiningai, nustatyti asmenis, kurie papirkinėjo rinkėjus, paviešinti juos ir užtikrinti, kad jie atsakys pagal įstatymų numatytą tvarką, taip pat atsižvelgti į rinkėjų valią ir panaikinti Seimo rinkimų daugiamandatėje bei visose vienmandatėse rinkimų apygardose galiojimą ir įstatymų nustatyta tvarka skelbti pakartotinius Seimo rinkimus.

www.anglija.lt inform.

Lietuva - Anglija , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra