Prie almančio šalcinio Merkinėje

Autorius: Data: 2013-10-01 , 16:01 Spausdinti

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos lankytojų centro Merkinėje „Šalcinio“ svetainėje 2013 m. rugsėjo 13 d. įvyko susitikimas su svečiais iš Kauno: savaitraščio „Nemuno“ redakcija ir kūrybinės Pelekiškių-Zakavolių bendruomenės nario Narcizo Freimano pomirtinio fotoalbumo „Einu per Lietuvą“ sutiktuvės, kuriose dalyvavo Nemuno žurnalo vyr. redaktorius ir poetas Viktoras Rudžianskas, Redaktoriaus pavaduotoja Gražina Petrošienė, aktorė Olita Dautartaitė, fotomenininkas Algimantas Černiauskas.

Sovietmečiu leistas mėnesinis žurnalas „Nemunas“ išsiskyrė ne tik savo netradiciniu, „kaunietišku“ formatu, bet ir laisvamanišku tiems laikams turiniu. Dabar tai Kauno kultūros ir meno savaitraštis, ryškiai atspindintis ne tik kultūrinį gyvenimą Kaune. Retsykiais „Nemunas“ į savo kūrybinę vagą įsileidžia šaltinius, versmes ir upelius iš visos Lietuvos. Nepamiršta ir savo bendraautorių, net jei jie per anksti išeina į Anapilį. Šiame susitikime galima buvo įsigyti ir Valdemaro Kukulo pomirtinę knygą „Vertybių apžvalgos ratas“, kurioje ne viena eilutė skirta ir Nemuno šalies rašytojų: Juozo Apučio, Jurgio Kunčino, Stasio Stacevičiaus (ir kitų) kūrybai.

Tačiau iš visų atvežtų tą dieną knygų svarbiausia buvo Narcizo Freimano albumas nepretenzingu ir paprastu pavadinimu: „Einu per Lietuvą“. Kas gali būti gražiau, kaip einant per Lietuvą grožėtis jos žmonėmis, fiksuoti istorinius įvykius, kelią į Tėvynės laisvę, gamtos grožį ir visą tai skleisti ateities atmintyje. Knygos sudarytojas fotomenininkas Romualdas Rakauskas įžanginiame žodyje parašė: „Narcizas Freimanas tarnavo spaudai. Sąžiningai. Kruopščiai. „Ūkininko patarėjui“, „Šeimininkei“, „Mano ūkiui“, „Nemunui“. Daug kūrybinės energijos atėmęs kasdienis fotografavimas dar turės susigulėti, nes žurnalistinė dokumentika, kaip geras vynas, tik po keliolikos dešimtmečių įgauna tikrąją vertę“. Fotoalbumą papildo Olitos Dautartaitės, Stasio Stacevičiaus, Violetos Šoblinskaitės Aleksa prisiminimai apie Narcizą Freimaną, taip ir nespėjusio surengti nei vienos savo personalinių darbų parodos nei Kaune, nei Merkinėje. Aplėkęs Lietuvą ir atlikęs foto žurnalistinę prievolę Kauno leidiniams jis su žmona Olita Dautartaite vasaromis laisvalaikį leido Pelekiškių kaime. Žvejojo Bedugnio ežere, fotografavo Merkinės šventes, jos žmones. Keletą Merkinės krašto žmonių portretų galima rasti ir šioje knygoje. Išėjusių ir vis dar einančių per Lietuvą. Tai ir yra didžioji fotografijos jėga, leidžianti iš laiko distancijos pamatyti ėjusius Lietuvos keliu.

Kviečiame aplankyti parodą.

DNP informacija

A. Černiausko nuotr.

www.vstt.lt

Parkai , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra