Prezidentūroje vyks neįgaliuosius ir sveikus aktorius sujungusio teatro spektaklis

Autorius: Data: 2015-04-14 , 15:59 Spausdinti

lrt.lt, Spektaklis „Beauštanti“. Naujojo teatro archyvo nuotr.

Balandžio 26-ą dieną, 13 val. Prezidentūros Kolonų salėje Neįgaliųjų Naujasis teatras kviečia į spektaklį „Beauštanti“ pagal Maironio kūrybą. Aktoriai pasiūlys atrasti Maironį kitaip – per gyvybingą šiuolaikišką poeto kūrybos interpretaciją, kuri padės žiūrovams nukeliauti į praeitį, žadins patriotinius jausmus, nepaliks abejingų tautos išlikimui, padės susitapatinti su pačiu Maironiu ir pajausti tai, ką galbūt per kasdienius darbus jau primiršome.

Naujasis teatras – vienintelis neįgaliųjų teatras Lietuvoje, įkurtas 2008 m., buria neįgaliuosius bei sveikus menininkus profesionaliam kūrybiniam darbui teatro scenoje. Anot teatro vadovės Svetlanos Laimos Zemleckienės, visi žmonės, net jei jie paženklinti kaip neįgalūs ar mažiau įgalūs, yra kūrybingi ir lygūs. Teatras neįgaliesiems suteikia ne tik naujus vaidmenis kultūriniame gyvenime, bet ir įgalina, padrąsina juos aktyviau dalyvauti socialiniame gyvenime, suteikia galimybę dirbti ir užsidirbti. Tačiau kasdienybėje išlieka daug su specifine negalia susijusių sunkumų, apie kuriuos daugelis net nesusimąsto.

Po pasirodymo organizuojama trumpa diskusija „Pastebėk mane“. Diskusijos tikslas – atkreipti dėmesį į tai, kad neįgalieji yra lygiaverčiai visuomenės nariai, tik kartais jiems reikia didesnio dėmesio ir nedidelės sveikųjų pagalbos. Diskusijos metu Neįgaliųjų Naujojo teatro aktoriai papasakos su kokiais iššūkiais susiduria savo profesiniame ir asmeniniame gyvenime, kokius patiria sunkumus, kaip sprendžia problemas kasdien eidami pasivaikščioti, apsipirkti, susitikti su draugais, kolegomis, eidami į kiną, teatrą.

Renginyje taip pat dalyvaus prekybos centrų „Maxima“, „Iki“, „Rimi“, „Norfa“ atstovai, su kuriais bus diskutuojama apie neįgaliųjų, kaip lygiaverčių klientų, teisę į kokybišką aptarnavimą prekybos centruose.

Ne tik verslo atstovams, bet ir visuomenei pravartu žinoti, kaip bendrauti su šiek tiek kitokiais žmonėmis ir padėti jiems jų nediskriminuojant, neignoruojant, neskaudinant.

Kultūra , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra