Prezidento teigimu, NATO turi nuolatos peržiūrėti savo politiką su Rusija

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Balandžio 4 d. (Baden Baden). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus vakar dalyvavo Šiaurės Atlanto Tarybos valstybių ir vyriausybių vadovų darbo vakarienėje ir pasakė kalbą.Šalies vadovas pažymėjo, kad kelyje į Euroatlantines struktūras Lietuva gerai išmoko gerų santykių su kaimynais pamoką, tačiau praėjusių metų įvykiai Gruzijoje sukrėtė Baltijos tautas.
„Mes nemanome, kad gresia pavojus Lietuvos teritorijai, nes mes pasitikime Aljansu. Tačiau pavojus gresia euroatlantinėms vertybėms. Jėgos panaudojimo arba šantažo tarptautiniuose santykiuose XXI amžiuje toleravimas būtų didžiulė klaida", – pabrėžė Prezidentas V. Adamkus.
Pasak valstybės vadovo, gyvendama kaimynystėje su Rusija, Lietuva pasisako už konstruktyvų dialogą, kuris sukurtų prielaidas ilgalaikiams nuspėjamiems santykiams. Šalies vadovo nuomone, dialogas bus vertingas tik tuomet, jei bus perteikta mūsų vieninga pozicija.
„NATO-Rusijos Tarybos veiklos atnaujinimas – pozityvus žingsnis, nes dialogo su Rusija įšaldymas nėra „bausmė" Maskvai. Kita vertus, jo atnaujinimas neturėtų būti suprastas ir kaip atlygis", – sakė Lietuvos vadovas.
Prezidentas V. Adamkus atkreipė dėmesį, kad kovo mėnesį mūsų ministrai aiškiai nurodė Rusijai nesutarimo taškus. Valstybės vadovas išreiškė įsitikinimą, kad bendradarbiavimo su Rusija kokybė ir mūsų bendri tikslai turėtų priklausyti nuo Rusijos pasirengimo vykdyti savo tarptautinius įsipareigojimus ir vadovautis aiškiais principais. Šalies vadovo nuomone, tai galime pasiekti tik veikdami vieningai.
„Jei šįkart būtume nuoširdūs patys sau, turėtume pripažinti, kad Rusija neįvykdė beveik visų savo įsipareigojimų. Ji neatsižvelgė į mūsų raginimus ir prašymus konfliktą Gruzijoje spręsti laikantis tarptautinių susitarimų ir nesiėmė jokių veiksmų", – sakė Prezidentas.
Lietuvos vadovas pabrėžė, kad kitiems NATO susitikimams ir kitiems bandymams atnaujinti santykius su mūsų kaimyne Rusija, reikės naujų atspirties taškų.
„Akivaizdu, kad šiandien transatlantinė bendruomenė turi peržiūrėti savo politiką Rusijos atžvilgiu. Mūsų veiksmai turi būti gerai koordinuoti ir tikslingi, atspindėti visų šalių narių interesus. Mes turime nubrėžti aiškias raudonas linijas, įskaitant Bendrą Transatlantinę politiką dėl Okupuotų teritorijų nepripažinimo. Mes taip pat turime labai aiškiai pasakyti, kad, nors Rusija yra reikalinga partne rė Afganistane ar Irane, savo santykių su Rusija neturėtume vertinti tik šiuo požiūriu", – sakė Prezidentas V. Adamkus
Pasak Lietuvos vadovo, reikia dar kartą aiškiai įtvirtinti Ukrainos ir Gruzijos narystės Aljanse siekius ir aktyviai siekti, kad šie tikslai būtų įgyvendinti NATO-Gruzijos ir NATO-Ukrainos Komisijose.
„NATO „atvirų durų" politika – tai Sąjungininkių ir šalių kandidačių reikalas. Turime sukurti stiprią ir patikimą transatlantinę strategiją Rytų Europai, apimančią ir energetinio saugumo dėmenį", – sakė Prezidentas V. Adamkus.
Šiandien Lietuvos Prezidentas Strasbūre kartu su kitais NATO valstybių ir vyriausybių vadovais dalyvaus Aljanso 60-mečio minėjimo renginiuose, bus surengtas Šiaurės Atlanto Tarybos Viršūnių susitikimas ir darbo pietūs. NATO šalių vadovai pereis per tiltą, jungiantį Vokietiją ir Prancūziją, menantį daug karų ir tapusį tautų susitaikymo simboliu.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra