Prezidento rūmai atsiveria Kultūros nakčiai

Autorius: Data: 2017-06-16, 09:38 Spausdinti

Prezidento rūmai atsiveria Kultūros nakčiai

www.voruta.lt

Penktadienį, birželio 16 d. sostinėje vyksiančio kultūros ir meno festivalio „Kultūros naktis“ proga Lietuvos Respublikos Prezidento rūmai ir juose įsikūręs Valstybės pažinimo centras atveria duris.

19 val. Šiaurės šalių scenoje Prezidento rūmų vidiniame kieme bendrą programą atliks choras iš šiaurės Norvegijos „Fauske Blandakor“ ir Dainos mylėtojų klubas, suburtas iš buvusių Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblio narių, muzikos mėgėjų.

21 val. prasidės „VOX NORD“ – jaunųjų Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, jų dėstytojų ir svečių koncertas. Šiaurės ir Baltijos šalių kūrėjų muziką atliks solistai Asta Krikščiūnaitė, Steinas Skjervoldas ir jaunieji Lietuvos bei užsienio atlikėjai.

23 val. vyks vienos žinomiausių Norvegijos liaudies muzikančių ir kompozitorių Sussane Lundgen pasirodymas. Atlikėja išsiskiria šiuolaikišku tradicinės muzikos atlikimu, o jos pasirodymai – energija ir vizualumu.

Kultūros naktį duris taip pat atvers ir Valstybės pažinimo centras. Visą vakarą nuo 18 iki 24 val. lankytojai galės apžiūrėti čia esančią ekspoziciją ir dalyvauti vykstančiuose renginiuose.

20.30 val. vyks seniausios Lietuvoje teatro studijos „Elementorius“ spektaklis „Ribos“.

22 val. prasidės aktoriaus, dainuojamosios poezijos atlikėjo J. Tertelio pasirodymas ir poeto N. Cibulsko bei grupės „Arbata“ lyderio A. Zalieskos-Zalos bendras kūrybinis projektas „Vasaros Artėjantis“.

19 val. ir 21 val. S. Daukanto aikštėje galėsite pamatyti trupės iš Prancūzijos „Company Francasse de 12“ gatvės teatro pasirodymą „HOP!“.

Primename, kad iki vėlyvo rudens, savaitgaliais visi norintieji kviečiami aplankyti Prezidento rūmų didįjį kiemą ir istorinį parką. Ansamblį ir jame įsikūrusį Valstybės pažinimo centrą galima lankyti šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 11 iki 18 val.

Visi renginiai nemokami. Daugiau nuolat atnaujinamos informacijos apie renginius ir ekskursijas rasite interneto tinklalapyje lrp.lt ir Valstybės pažinimo centro svetainėje pazinkvalstybe.lt.

Kultūros naktį skirkite pažinimui! Visą birželio 16-osios vakarą, nuo 18 val. iki 24 val. (paskutiniai lankytojai įleidžiami 23 val. 30 min.) Valstybės pažinimo centre – įtraukiantys užsiėmimai, menininkų pasirodymai ir nuolatinis atradimo džiaugsmas. Išsirinkite Jums įdomiausią veiklą:

20 val. 30 min. | Seniausia Lietuvoje teatro studija „Elementorius“ pristato spektaklį „Ribos“, kurio dialogus ir situacijas kūrė patys spektaklio dalyviai. Riba tarp garso ir tylos, tarp savo minčių ir ištarto žodžio, tarp noriu ir bijau, tarp reikia ir galiu… Kada peržengti ribą, o kada ji Tave saugo? Kas sugalvojo ribas ir kam? Atsakymų paieškos – Gedimino Storpirščio ir Vytauto Rašimo režisuotame etiudų spektaklyje, po kurio žiūrovai kviečiami tęsti aktualų pokalbį. Spektaklis papildytas „lip sync battle“ žanre sukurtais muzikiniais etiudais.

22 val. | Tarptautinis literatūros festivalis „Vilniaus lapai“ siūlo pažvelgti į literatūrą netradiciškai ir pasinerti į du skirtingus, tačiau užburiančius muzikinius pasirodymus. Jaukioje Valstybės pažinimo centro aplinkoje – aktoriaus, dainuojamosios poezijos atlikėjo Justo Tertelio pasirodymas bei poeto Nerijaus Cibulsko, dainų autoriaus, grupės „Arbata“ lyderio Andriaus Zalieskos-Zalos ir grupės „Arbata“ klavišininko, akordeonisto Sigito Lobės bendras kūrybinis projektas „Vasaros artėjantis“. Kūrėjų teigimu, „Vasaros artėjantis – smagus, šelmiškas kūrybinis nuotykis, nuotaikingas ir laisvas tranzavimas muzikos garsų, poezijos eilučių keliais, jaukus bendravimas tarsi prie naktinio laužo. Mes norime šiuo vasarišku laiku pasidalinti su Jumis. Supinti dar vieną improvizuotą istoriją. Subtiliai.“

Prezidentės spaudos tarnyba

Kultūra ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra