Prezidento A. Smetonos mirties metinės minėtos Istorinės prezidentūros kiemelyje Kaune

Autorius: Data: 2012-01-10 , 10:02 Spausdinti

2012 m. sausio 9 d. minint pirmojo Lietuvos Respublikos Prezidento Antano Smetonos 68-ąsias mirties metines, Lietuvos sąjūdžio Kauno tarybos nariai, KOVO 11-osios gatvės bendrijos nariai, Kauno m. savivaldybės administracijos, Kauno Antano Smetonos gimnazijos bei Kauno bendruomenių centrų atstovai susirinko pagerbti Prezidento atminimo Kauno Istorinės prezidentūros kiemelyje.

Prie Prezidento paminklo gimnazijos choras, gimnazijos bendruomenė ir svečiai sugiedojo Lietuvos himną, mokiniai padėjo gėlių.

Mokiniai priminė pagrindinius prezidento Antano Smetonos biografijos faktus. Paskutiniuosius trejus savo gyvenimo metus A. Smetona, atvykęs į JAV, daug keliavo po lietuvių kolonijas, sakė kalbas, rašė atsiminimus, straipsnius lietuvių spaudai.

1944 m. sausio 9 d. JAV, Klivlende, staiga kilus gaisrui medinio namelio rūsyje, Antanas Smetona žuvo ir buvo palaidotas lietuviškose Kalvarijų kapinėse. Vėliau palaikai buvo perkelti į Knolvudo mauzoliejų (JAV).

Minėjime dalyvavęs Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos pirmininkas dr. Raimundas Kaminskas savo kalboje palygino dvi Lietuvos visuomenes – smetoninę ir dabartinę, akcentuodamas tam tikrus skirtumus politiniame šalies gyvenime bei pasidžiaugė, kad jaunoji karta neužmiršta savo kultūrinio paveldo, geba vertinti ir tinkamai įamžinti tokios istorinės asmenybės, kaip Antanas Smetona, atminimą. Kauno Dainavos ir Vilijampolės seniūnai Alvydas Malinauskas, Algimantas Mickevičius pasidžiaugė, kad mokiniai išlieka pilietiški ir sąmoningi visuomenės nariai. Vilijampolės bendruomenės centro pirmininkas A. Karalavičius kalbėjo apie prezidento A. Smetonos pavyzdį šiandienos bendruomenių bei kitų visuomeninių organizacijų gyvenime.

Visi susirinkusieji įsiamžino bendroje nuotraukoje prie Prezidento A. Smetonos paminklo.

Kauno sąjūdžio informacinis biuras

Istorija , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra