Prezidentės vizitas Kazachstane – naujos galimybės šalių bendradarbiavimui

Autorius: Data: 2011-10-05 , 13:45 Spausdinti

Trečiadienis, 2011 m. spalio 5 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko pirmojo oficialaus vizito į Kazachstaną. Lietuvos vadovė susitiko su Kazachstano Prezidentu Nursultanu Nazarbajevu, Ministru Pirmininku Karimu Masimovu, Parlamento žemųjų rūmų pirmininku Uralu Muchamedžanovu ir atidarė Lietuvos-Kazachstano verslo forumą, kuriame bus įsteigta dvišalė verslo taryba.

Susitikimuose su Kazachstano vadovais buvo aptartos ekonominio bendradarbiavimo ir dvišalių verslo ryšių stiprinimo galimybės.

„Kazachstanas yra svarbus Lietuvos partneris Vidurio Azijoje ir naujų ekonominių galimybių šalis mūsų verslininkams. Tai sparčiai besivystanti valstybė, suinteresuota diegti modernias technologijas ir vystyti inovatyvų verslą“, – sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, Lietuva ir Kazachstanas yra transporto ir logistikos lyderiai savo regionuose. Tinkamai išnaudojus jas jungiančių tarptautinių transporto koridorių galimybes, abi šalys taps svarbia transporto jungtimi tarp Europos Sąjungos ir Azijos.

Lietuvos vadovės teigimu, iki šių metų pabaigos įgyvendinus tranzitinio konteinerinio traukinio „Saulė“ projektą, stipriai išaugtų krovinių tarp Lietuvos ir Kazachstano srautai, o Klaipėdos uostas taptų Kazachstano langu į Šiaurės Europą bei ES.

Lietuvos verslininkus domina investavimo galimybės telekomunikacijų modernizavimo, optinių laikmenų ir saulės baterijų gamybos, statybos ir urbanistikos srityse, bendradarbiavimas vykdant bendrus žemės ūkio projektus, steigiant mokslinių tyrimų ir pramones klasterius, plečiant transporto bei logistikos centrus.

Lietuvos ir Kazachstano prezidentai taip pat aptarė dvišalius santykius ir branduolinės saugos klausimus.

Vizito metu buvo pasirašytos dvišalės readmisijos, bendradarbiavimo kultūros ir mokslo bei žemės ūkio srityse sutartys.

Respublikos Prezidentė lietuvių tremties vietoje – ALŽIR (Akmolinskij lager žon izmenikov rodiny – Akmolinsko Tėvynės išdavikų žmonų lageris) lageryje atidengs atminimo akmenį ir susitiks su Kazachstano lietuvių bendruomene.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , , ,



Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra