Prezidentės susitikimo su A. Merkel darbotvarkėje – energetinis ir ekonominis saugumas

Autorius: Data: 2011-08-24 , 13:06 Spausdinti

Trečiadienis, 2011 m. rugpjūčio 24 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rugpjūčio 24 d. su darbo vizitu lankėsi Vokietijos mieste Magdeburge, kur susitiko su Vokietijos Federaline Kanclere Angela Merkel ir dalyvavo iškilmingoje ceremonijoje, kurioje A. Merkel už nuopelnus vienijant Europą buvo įteiktas Imperatoriaus Otono Didžiojo apdovanojimas.

Dvišaliame susitikime su Vokietijos Federaline Kanclere A. Merkel Prezidentė aptarė ekonominę ir finansinę situaciją Europoje bei Lietuvai ir Europai svarbių energetinių projektų įgyvendinimą.

Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitė teigimu, sėkminga ES Baltijos jūros regiono raida įmanoma tik užtikrinus Baltijos valstybių energetinį saugumą ir nepriklausomybę. Pasak Prezidentės, energetinės nepriklausomybės garantas yra dujų, elektros ir transporto jungtys su Europa. Todėl Vokietijos ir kitų ES šalių parama Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vykdomiems svarbiems elektros, dujų ir transporto jungčių projektams, numatant jiems tinkamą finansavimą iš naujosios ES finansinės perspektyvos, yra labai svarbi.

Sutikime taip pat aptarti branduolinės saugos klausimai, ES pasirengimas galimai antrai ekonominės krizės bangai atremti, dvišalio kultūrinio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės.

Iškilmingoje ceremonijoje Magdeburgo katedroje, kurioje Vokietijos Kanclerei Angelai Merkel įteiktas Imperatoriaus Otono Didžiojo apdovanojimas, D. Grybauskaitė buvo pakviesta sakyti pagrindinę sveikinimo kalbą Laudatio. Tokį sprendimą organizatoriai priėmė atsižvelgdami į intensyvius Lietuvos ir Vokietijos ryšius, aktyvų bendrą darbą Europos Vadovų Tarybose bei gerus Prezidentės kontaktus su A. Merkel.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Lietuva - Vokietija , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra