Prezidentės patarėjas: Lietuvos-Lenkijos santykius labiausiai blogina „garsus šaukimas“ apie blogėjimą

Autorius: Data: 2012-04-16 , 16:21 Spausdinti

Prezidentės patarėjas sako, kad kalbos apie Lietuvos ir Lenkijos santykių blogėjimą yra įtartinos, nes santykius labiausiai ir blogina „garsus šaukimas“ apie jų blogėjimą.

„Visos kalbos apie žalą tarpusavio santykiams atrodo įtartinos jau vien todėl, kad labiausiai santykius turbūt ir blogina tai, kad garsiai šaukiama apie jų blogėjimą kiekviena tinkama ir netinkama proga“, – Lietuvos radijo laidoje „Tarp Rytų ir Vakarų“ pirmadienį, 2012 m. balandžio 16 d., kalbėjo prezidentės patarėjas Laurynas Jonavičius.

Paklaustas apie prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimą nevykti į Lenkijos prezidento inicijuotą susitikimą su Baltijos šalių vadovais NATO klausimams aptarti, jis sakė, kad daugiašaliai saugumo klausimai negali tapti specifinių dvišalių klausimų įkaitais.

„Klausimai, dėl kurių rengiamas šitas susitikimas Lenkijoje, buvo aptarti tiek su Lenkijos vadovu, tiek su Latvijos prezidentu neseniai vykusiuose susitikimuose. Žinant bendrą kontekstą, nesinori, kad šie daugiašaliai saugumo aspektai iš esmės taptų dvišalių santykių specifikos įkaitais ir būtų siejami su esamu ar menamu problemų sprendimu“, – Lietuvos radijo laidoje kalbėjo L. Jonavičius.

„Nesinorėtų, kad daugiašaliai saugumo klausimai, aspektai – ar oro policija ar su bendradarbiavimo NATO rėmuose susiję klausimai, taptų specifinių dvišalių klausimų įkaitais“, – sakė patarėjas.

Anksčiau Lietuvos Prezidentūra buvo pranešusi, kad prezidentė D. Grybauskaitė buvo informuota apie „Lenkijos diplomatų pareiškimus Lietuvos diplomatams, jog jei nebus sprendžiamos tautinių mažumų problemos, Lenkija gali pergalvoti savo poziciją dėl oro policijos misijos“.

L. Jonavičius pirmadienį šių klausimų nedetalizavo, bet sakė, kad „bet koks spaudimas – ar jis būtų viešas, ar neviešas – yra netinkamas instrumentas, todėl negali būti toleruojamas“.

Kartu jis teigė, kad dvišalių santykių „bendras vaizdas tikrai nėra blogas“.

„Visą laiką norisi kažkam įžvelgti būtent bloguosius aspektus, matyti problemas ir trūkumus. Bet jei žiūrėtume į prekybos apimtis, jos kasmet didėja, turistų srautai iš Lietuvos į Lenkiją ir iš Lenkijos į Lietuvą didėja, Lenkija yra trečia pagal dydį užsienio investuotoja Lietuvoje, tęsiamas labai pragmatinis bendradarbiavimas vykdant energetinius projektus“, – sakė jis.

Paklaustas, kaip vertina dabartinius dvišalius santykius, L. Jonavičius atsakė: „Lietuvos ir Lenkijos santykiai yra darbiniai“.

Latvijos ir Estijos prezidentai, priešingai nei D. Grybauskaitė, priėmė Lenkijos prezidento Bronislawo Komorowskio (Bronislavo Komorovskio) kvietimą ir pirmadienį (balandžio 16 d.) bei antradienį (balandžio 17 d.) Varšuvoje ketina aptarti artėjančio NATO vadovų susitikimo klausimus.

A. Solomino nuotr.

www.delfi.lt

Nuotraukoje: L. Jonavičius

Lietuva - Lenkija , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra