Prezidentės D. Grybauskaitės kalba Vasario 16-osios proga

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Mieli Lietuvos žmonės, gerbiamieji svečiai!
 
Šią dieną prieš 92-jus metus dvidešimt Tautos šviesuolių pasirašė nepaprastai svarbų dokumentą – Vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktą. Jis skelbė, kad Lietuvos Taryba atstato nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje ir tą valstybę atskiria nuo visų valstybinių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis.
 
Šie tobulai surikiuoti žodžiai tiksliai nusakė kelią, kurį pasirinko lietuvių tauta. Kelią, kuris pareikalavo atkaklaus darbo, didvyriškumo ir aukos. Kelią, kuriuo tebeiname iki šiol, toliau kurdami ir stiprindami savo valstybę.
 
Be Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos, be nacionalinių sąjūdžių ir sukilimų, be knygnešių ir lietuviškos spaudos būtų sunku įsivaizduoti Nepriklausomybės Akto atsiradimą. Laisvės siekis suvienijo tautą lemiamam žingsniui – atstatyti priešų sugriautą valstybę.
 
Iškiliausių tautos atstovų parašais patvirtintas aktas šaukė vienybėn tada – tebešaukia ir dabar visus tautiečius. Kaip sakė signataras Petras Klimas: kad ir kokių pažiūrų būtų, jei tik nenutolę nuo savo Tėvynės ir brangina tėvų bei protėvių palikimą, trokšdami savosios laisvės.
 
Nepriklausomybės Aktas sutelkė tautą išbandymams. Jo dvasioje buvo kuriama ne tik tarpukario Lietuva.
 
Nepriklausomybės Akto įkvėpti, telkėsi į kovą Lietuvos partizanai, juo rėmėsi rezistencinis judėjimas sovietmečiu, jis padėjo tremtiniams nepalūžti, išsaugoti viltį. Šis laisvės dokumentas inspiravo ir 1990-ųjų Kovo 11-osios Aktą – šiuolaikinės, modernios Lietuvos pamatą. Kovo 11-osios Aktas, tarsi pratęsdamas Vasario 16-osios Lietuvos nepriklausomybę paskelbusį aktą, atvėrė mums istorinę galimybę tapti lygiateisiais Europos Sąjungos ir NATO nariais.
 
Pakilome naujiems siekiams, pasiryžome kurti kitokią Lietuvą. Atvirą pasauliui ir naujovėms, tolerantišką, pilietišką, kūrybingą. Kartu – ir savikritišką, ryžtingai kertančią per korupcijos mazgus, apsivalančią nuo melo, sugebančią apginti žmogaus orumą.
 
Vasario 16-osios Akte nebuvo žadėta nei materialinė gerovė, nei išskirtinės privilegijos – tik laisvė. Šiandien esame laisvi. Džiaukimės laisve, branginkime ją ir tvirtinkime kasdieniais savo darbais, kaip tai darė Nepriklausomybės Akto signatarai. Tegul visuomet Vasario 16-oji būna mūsų laisvės ir nacionalinio orumo šventė.
 
„Lietuvos žinios“ nuotr.
 
www.lzinios.lt
 
Nuotraukoje: LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra