Prezidentės apdovanojimas – daugiavaikei motinai M. Novikevič

Autorius: Data: 2016-07-14 , 11:19 Spausdinti

Prezidentės apdovanojimas – daugiavaikei motinai M. Novikevič

Senųjų Trakų seniūnijos Senojo Tarpupio gyventojos daugiavaikės motinos Marianos Novikevič šeima sulaukė garbių svečių. Jos namus aplankė Lietuvos Respublikos Prezidentūros atstovai.

Į Senąjį Tarpupį atvykę Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos kancleris Giedrius Krasauskas ir Personalo skyriaus vedėja Gražina Urbonienė įteikė daugiavaikei motinai M. Novikevič skirtą ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį. Sulaukusi garbaus amžiaus 89 metų moteris yra pasiligojusi, jai sunku bendrauti, tad apdovanojimas perduotas jos dukroms – Stanislavai Tunevič ir Genoefai Mickelevič.

Stiprybės, sveikatos ir senolei, ir ją prižiūrintiems namiškiams linkėjo Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, įteikusi 100 eurų čekį, savivaldybės administracijos direktorius Jonas Liesys, Trakų rajono Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Ramunė Zarembienė.

Paprastai kaimo moteriai garbingas Prezidentūros apdovanojimas skirtas už už tai, kad ji savo septynis vaikus išaugino ir išauklėjo dorais žmonėmis, gerais piliečiais..

Pati M. Novikevič taip pat yra kilusi iš  daugiavaikės šeimos. Ji buvo vyriausia šeimoje, todėl teko padėti mamai auginti kitus vaikus. Sulaukusi 7 metų pradėjo lankyti Vilkonių kaimo pradinę mokyklą. Su tėvais daug ir sunkiai dirbo, nes šeima turėjo nemažą ūkį.

Ištekėjusi 1951 metais, pagimdė ir išaugino  4 dukteris ir 3 sūnus. Dirbo kolūkyje žemės ūkio darbus ir rūpinosi vaikais, skatino juos mokytis ir įgyti išsilavinimą. Visi jos vaikai sukūrė šeimas, susilaukė savo vaikų. M. Novikevič vyras mirė 1979 metais.

Šiuo metu senolė gyvena kartu su dukra G. Mickelevič. Netoliese gyvena dar keli M. Novikevič vaikai, kurie padeda rūpintis bei prižiūrėti mamą. Septynis vaikus išauginusi M. Novikevič – kukli moteris, nuoširdi ir gera motina ir močiutė, nusipelniusi šeimos narių pagarbos ir meilės. Ją supa  jos vaikų, marčių, žentų, 18 anūkų ir 29 proanūkių dėmesys ir jų meilė.

 

Trakų rajono savivaldybės informacija

Sigitos Nemeikaitės nuotr.

 

Naujienos Trakų rajonasKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra