Prezidentė vyksta į M. Tečer laidotuves

Autorius: Data: 2013-04-17 , 08:31 Spausdinti

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė 2013 m. balandžio 17 d. dalyvaus buvusios Didžiosios Britanijos Ministrės Pirmininkės Margaret Tečer (Margaret Thatcher) laidotuvėse. Vienos iš žymiausių ir įtakingiausių XX amžiaus politikių laidotuvėse dalyvaus lyderiai iš viso pasaulio.

„Margaret Tečer buvo tikra Didžiosios Britanijos patriotė. Tai buvo žmogus, kuris nebijojo prisiimti atsakomybės dėl savo tautos, dėl savo šalies likimo. Ši politikė išdrįso sakyti tiesą ir daryti tai, kas reikalinga“, – sako Prezidentė.

Pasak Lietuvos vadovės, M. Tečer yra pavyzdys, kaip vienas žmogus gali keisti pasaulio istoriją. Jos požiūris į komunizmą ir vakarietiškų demokratijos vertybių puoselėjimas padėjo pralaužti ledus Vakarų Europos ir Sovietų Sąjungos santykiuose. Buvusi Didžiosios Britanijos lyderė reikšmingai prisidėjo prie Šaltojo karo pabaigos, jos skatinami procesai sudarė sąlygas ir Baltijos šalių nepriklausomybei.

M. Tečer laidotuvėse dalyvaus daugelio valstybių esami ir buvę vadovai bei ministrai pirmininkai. Didžiosios Britanijos Karalienė Elžbieta II (Elizabeth II) ir dabartinis Ministras Pirmininkas Deividas Kameronas (David Cameron) taip pat pagerbs šios politikės atminimą laidotuvių ceremonijoje.

Prezidentės spaudos tarnyba
 
mirror.co.uk nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra