Prezidentė: teįkvepia istorinė atmintis ateities darbams ir siekiams

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Antradienis, 2010 m. liepos 6 d. (Vilnius)
 
Liepos 6-osios – Lietuvos valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė Katedros aikštėje dalyvavo teatralizuotų Vytauto Didžiojo palydėtuvių į Žalgirio mūšį atidaryme.
 
„Čia prieš istoriją nublanksta vienadienės negandos, tarpusavio kivirčai, čia ir šiandieną atgis gyvoji istorija, atliepianti anų laikų dainas ir karybą, tradicijas ir papročius. Tesustiprina mus praeitis šiandienos darbams, kad ir dabar, kaip prieš daugelį šimtmečių, būtume tokie susitelkę ir vieningi bendram tikslui – Lietuvai“, – sakė šalies vadovė.
 
Visas Prezidentės kalbos tekstas
 
Prezidentės D. Grybauskaitės kalba teatralizuotų Vytauto Didžiojo palydėtuvių į Žalgirio mūšį atidaryme Katedros aikštėje
 
Brangūs miestelėnai ir Vilniaus svečiai,
 
Šiandien, minėdami Valstybės dieną, šioje istorinėje vietoje, kur prieš daugelį šimtmečių buvo karūnuota Lietuva, stebėsime čia įvyksiančias LDK Didžiojo kunigaikščio Vytauto palydų Žalgirio mūšin teatralizuotas iškilmes.
 
Istorija – tai atmintis. Amžinai gyva atmintis. Tai erdvė, kurioje esame visi – kartų kartos ir dabartis. Valdovai ir mes, Lietuvos dabarties kūrėjai.
 
Nuo valstybingumo sukūrimo Mindaugo laikais šimtmečius čia būrėsi tauta, kad nuolatos patvirtintų, jog ji gyva, tvirta ir kūrybinga, kad myli savo šalį ir trokšta būti laisva.
 
Čia protėviai gynė laisvę, o Vytautas savo daugiataučius pulkus vedė Žalgirio mūšin, kurio 600-ąsias metines šiemet minime. Čia visuomet tapdavom tvirti, kai nebuvom po vieną, kai kovojom drauge.
 
Čia prieš istoriją nublanksta vienadienės negandos, tarpusavio kivirčai, čia ir šiandieną atgis gyvoji istorija, atliepianti anų laikų dainas ir karybą, tradicijas ir papročius. Tesustiprina mus praeitis šiandienos darbams, kad ir dabar, kaip prieš daugelį šimtmečių, būtume tokie susitelkę ir vieningi bendram tikslui – Lietuvai.
 
Skelbiu teatralizuotą renginį, skirtą Vytauto Didžiojo palydai Žalgirio mūšin „Oi mes josim karelėn“, atidarytu ir linkiu dalyviams įkvėpimo, o mums visiems gerų įspūdžių.
 

Visas šalies vadovės kalbas galima rasti adresu: www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos.html

 
www.prezidentas.lt
 
Nuotraukose: Šalies vadovė Katedros aikštėje Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga Vilniuje

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra